Mnozí návštěvníci proto odcházejí zklamaní. Večer se nepodívají zblízka ani na novou fontánu – je totiž za bránou, která se mezi šestou a sedmou hodinou zamyká. „Je škoda, že se můžeme na kapli a fontánu podívat jen přes mříž,“ konstatovala Marie Soukalová, která přijela ze Svitav a ke kapli dorazila až v podvečer.

Podle průvodkyně Vladimíry Menšíkové bylo cílem farnosti kapli v turistické sezoně otevřít. „Delší otevírací dobu si dovolit nemůžeme, nemáme na to prostředky,“ řekla. Návštěvníci v kapli platí pouze dobrovolné vstupné. Bez průvodce kaple zůstat otevřená nemůže. „Někdy mám co dělat, abych zvládla neukázněné návštěvníky. Lidé lezou na oltář, chodí sem i bezdomovci. Kaple je však především svatostánkem,“ vysvětlila Mešíková.

Pokud zájemci chtějí kapli navštívit mimo otevírací dobu, mohou si prohlídku domluvit na faře u kostela svatého Michala nebo přímo u průvodkyně na telefonním čísle 776 585 415. Novou fontánu mohou lidé obdivovat do osmnácti hodin. Později je brána zamčená, aby fontánu nikdo nezničil. Kaple je otevřená do konce srpna každý den od desíti do dvanácti a od třinácti do patnácti hodin.