Ministerstvo obrany ve středu zveřejnilo, že nabídku s cenou 68 milionů korun podala společnost SNYZE. Jejím jednatelem je právě šéf fotbalové Sigmy Josef Lébr (na snímku níže vpravo)

Josef LébrV rozhovoru pro Deník potvrdil, že šel do výběrového řízení.

Poslední nabídku resortu obrany, které objekt s pozemky prodávalo dva roky, označil za zajímavou.

Komplex by mohl sloužit studentům. Více zatím budoucí majitel neprozradil.

„Ministerstvo obrany obdrželo platnou nabídku od společnosti SNYZE, s.r.o, která nabídla částku 68.005.128 korun, při stanovené minimální kupní ceně ve výši 67 milionů," informoval odpoledne Vladimír Lukovský z tiskového odboru ministerstva obrany.

Ministerstvo nyní vyzve olomouckou firmu k jednání o uzavření kupní smlouvy.

Firmu drželo ministerstvo v tajnosti od poloviny února.

„Jméno zájemce a výši jeho nabídky zveřejníme ve chvíli, až se nám vrátí doručenka od dopisu, ve kterém mu oficiálně sdělujeme výsledek výběrového řízení a informujeme ho, že nyní se začne připravovat kupní smlouva," vysvětlil mlčení mluvčí resortu Jan Pejšek.

Atraktivní cena i poloha

Sochorova kasárna v OlomouciSpolumajitel SK Sigma potvrdil, že soutěž vyhrál.

„Akceptovali mnou nabízenou cenu. Až se vrátím do České republiky začne přebírání areálu. Po administrativní stránce jsou z mé strany splněny všechny podmínky a podpisu smlouvy nic nebrání," reagoval Lébr, který je se svěřenci Zdeňka Psotky na soustředění v Turecku.

O objekt usiloval jednak kvůli jeho aktuální ceně, která už byla z jeho pohledu zajímavá, a také atraktivní poloze areálu.

„Cena v posledním kole už byla taková, že jsem si řekl, že bych ji měl akceptovat a areál koupit," prozradil Josef Lébr.

Prodej pro armádu nepotřebného vojenského areálu zahrnujícího třípodlažní budovy a bezmála dvouhektarový pozemek totiž začal na 220 milionech.

Návaznost na Šantovku? Spíš naopak

S objektem už má konkrétní plány. Konkrétněji se zatím nevyjádřil, ale pravděpodobně by mohlo jít o ubytovací prostory pro vysokoškoláky s dalším zázemím.

„Momentálně bych se k tomu nechtěl vyjadřovat. Návaznost na Šantovku? Uvažoval jsem opačným směrem – ke studentskému areálu. Olomouc je studentským městem a blízko stojí fakulty. Spíše tudy se ubírám," uvedl Josef Lébr.

Kasárna, která leží v památkově chráněném území, naposledy sloužila 6.polní nemocnici. Komplex zahrnuje pozemky o rozloze 1,7 hektaru a třípodlažní budovy stojící většinou po obvodu areálu.