Nestor lyžování v Olomouckém kraji, který stál i u zrodu střediska v Petříkově, šestaosmdesátiletý Antonín Kryl se rozhodl jej prodat.

„Je to tak. Už není tolik sil a zdraví mi neslouží, jak bych si přál,“ vysvětlil inzerát na jednom z realitních serverů oblíbený „vlekař“, díky kterému se naučily lyžovat tisíce lidí.

„Nějací zájemci se již ozvali, ale neprodalo se. Kupec musí být srdcař, mít k lyžování velký vztah. Obětovat tomu velkou spoustu času a energie. Na zbohatnutí to určitě není. Věřím, že budu mít pokračovatele a areál bude v provozu,“ dodal.

Podle makléře, který oba lyžařské vleky včetně pozemku a chaty prodává, je nabídka stále aktuální.

„V tuto chvíli vážný zájemce není. Je to však zajímavá příležitost a věříme, že se brzy najde ten pravý, který areál opět rozjede,“ sdělil Petr Hejda.

Areál v Karlově má dvě části pro pokročilejší lyžaře a začátečníky. Lyžovat se tam naučilo už několik generací.

„V Karlově jsme měli chatu. Já i moje o sedm let starší sestra jsme tam poprvé stály na lyžích. Když byl sníh, rádi jsme i později vyrazili s rodinou právě tam. Na svahu jsme s manželem učili lyžovat i našeho dnes pětiletého syna. Základy dostal právě tam. Je to nádherné místo,“ zasnila se třiačtyřicetiletá Jana z Olomouce.

Z krajského města je osada ležící v nadmořské výšce 600 metrů zhruba půl hodiny. Mezi tamními chataři je řada lidí z Litovle, Uničova, Olomouce, ale i z Přerova, odkud roky jezdil na chalupu v Karlově zpěvák Pavel Novák.