Film s názvem Karlos se promítal v kině CineStar v neděli hned ve dvou sálech, oba byly zcela zaplněné.

"Konečně su doma," prohlásil slavný bojovník s přezdívkou Terminátor před stovkami lidí čekajících na podpis v obchodním centru. Obrovský zájem o autogramiádu i promítání jej překvapil. 

"To jsem nečekal. Olomouc bylo jediné město, kde jsem si doslova vynutil otevření ještě jednoho sálu na dnešní promítání. Jsem moc rád, že se to povedlo," řekl aktér dokumentu Karlos.

V rozhovoru pro Deník se vyjádřil i k možnému zápasu na Andrově stadionu. Podívejte se zde na VIDEO

Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Začalo to v olomoucké sokolovně

Karlos Vémola, první Čech, který to dotáhl do slavné americké organizace elitních bojovníků UFC, začínal svou zápasnickou cestu v olomoucké sokolovně. Již v rozjezdu své úspěšné kariéry byl přezdíván „Terminátor z Hodolan“.

Karlos Vémola na Oktagonu 2020 v Brně (vlevo) a na tréninku v olomoucké sokolovně v roce 2011 (vpravo)
Terminátor Vémola uvede v Olomouci film Karlos. Takto zde před lety trénoval

Do Olomouce se občas vracívá i v rámci různých sportovních podniků. Fandí hokejistům Mory, na kterou s tátou kdysi chodívali, a fotbalistům Sigmy. Sám v mládí fotbal zkoušel, pak u něj zvítězilo zápasení.

"Vždycky budu fandit Sigmě. Olomouc totiž miluju," ujistil publikum na motivačním setkání s mladými sigmáckými nadějemi před čtyřmi lety.

Karel Vémola st. a Karlos Terminátor Vémola
Vychoval "Terminátora". Můj vzor byl Arnold, říká Vémola starší

Devadesátiminutový snímek „Karlos“ mapuje 15 let jeho sportovního i privátního života. Diváky nechá nahlédnout do soukromí už při svých světových začátcích v Londýně, kde závodil coby kulturista nebo se živil jako vyhazovač v klubech, sleduje i jeho vztah s manželkou Lelou.

Film režíroval Michal Samir, který má za sebou například životopisný seriál Iveta o zpěvačce Ivetě Bartošové.

Na zajímavé události z Vémolova života se mohou diváci podívat v kinech od 25. ledna, kdy bude mít „Karlos“ oficiální premiéru.

Slavnostní předpremiéra za účasti samotného Terminátora byla v neděli 21. ledna v olomouckého CineStaru. Dokument Karlos bude k vidění i v Premiere Cinemas v Galerii Šatovka od 25. ledna každý den od 19 hodin nebo v Cinemaxu v Olympii v rámci předpremiéry 24. ledna ve 20 hodin a poté každý den ve třech časech.