Policie, která se v pátek obrátila na veřejnost s prosbou o pomoc v pátrání, prověřuje všechny poznatky. Bližší informace ke krokům, jež podnikla, zatím nezveřejnila.

„Bavíme se o něm. Každý den od chvíle, co jsme se to dozvěděli. Probíráme různé varianty toho, co se mohlo stát. Byl to rozumný chlap, staral se o podnik. Je to zkrátka šok,“ popisoval v pondělí odpoledne zaměstnanec, který pracuje na úseku místních komunikací.

Že je ředitel nezvěstný, se zhruba padesátník dozvěděl ve čtvrtek.

„Týden o něm nikdo nic neví, a to je už hodně dlouhá doba,“ dodal a odešel pryč.

Zrušil plánovaná jednání

Osmačtyřicetiletý politik a manažer odešel z domu v neděli 6.května, aniž by komukoli cokoliv řekl.

Počátkem příštího týdne se mu lidé snažili dovolat. Marně.

Podle některých informací si na minulý týden zrušil plánovaná jednání.

Podle jiného zdroje však plánoval program s nejbližší rodinou.

Další zdroj zase hovořil o tom, že politik se zmínil, že připravuje cestu do zahraničí.

Sousedé z činžáku: Příjemý člověk

Politik se přestěhoval z vily u Galerie Šantovka, kde bydlí jeho žena a dcera, do bytu nedaleko Gorazdova náměstí.

Sousedé z činžáku kroutili hlavou nad tím, že se po známé tváři slehla zem.

„Viděla jsem ho kolem Velikonoc naposledy. Příjemný člověk. Že by se někdy motal, přicházel opilý, dělal hluk, to nikdy. Neumím si jeho zmizení vysvětlit. Snad je v pořádku,“ reagovala osmaosmdesátiletá obyvatelka domu.

Na stejném patře jako Petřík bydlí mladá žena s přítelem. Nastěhovali se před dvěma týdny.

„To byl tedy šok! Přítel pana souseda potkal před víkendem, od kdy je pohřešován, já jsem ho neviděla. V bytě byl klid. Nerozumíme tomu,“ kroutila hlavou mladá nájemnice.

O důvodech zmizení politika a o tom, co se mu mohlo stát, se spekuluje od pátku po celé Olomouci. Policie prověřuje všechny získané poznatky.

„Policisté činí veškeré kroky k vypátrání pohřešovaného a prověřují všechny získané informace a poznatky,“ uvedla v pondělí odpoledne policejní mluvčí Irena Urbánková.

„Z taktických důvodů nemůžeme ke konkrétním krokům a informacím, které jsme obdrželi, sdělovat bližší informace,“ dodala.

Čtyřka na kandidátce

Petřík je dlouholetým regionálním politikem ČSSD a manažerem. Je neuvolněným členem Rady města Olomouce a ČSSD s ním v krajském městě počítá i pro další volební období – Petřík jde do podzimních komunálních voleb v Olomouci jako čtyřka na kandidátce.

„Je to ambiciózní chlap. Pracovitý a zodpovědný. Jestli na něj někdo vyvíjel nějaký tlak, něco se mu stalo, nějaká nehoda, opravdu nevím, co si myslet,“ komentoval pátrání po blízkém spolustraníkovi Jaromír Malý.

Doufal, že Miroslava Petříka potká na pondělním jednání krajského výkonného výboru ČSSD v Olomouci.

„Ne, nevím o něm nic. Řešili jsme vnitrostranické referendum, bylo to celé smutné. Nikdo o ničem nespekuloval, je to nesmírně citlivá věc,“ uzavřel v podvečer okresní šéf sociálních demokratů.