Ve 24 hodin začíná již tradičně půlnoční mše v chrámu svatého Michala i v dominikánském kostele Neposkvrněného početí Panny Marie ve Slovenské ulici.

V obou svatostáncích je možné během odpoledne zajít i na vánoční mši pro děti, u sv. Michala začíná v 15 hodin a celebruje ji olomoucký arcibiskup Jan Graubner, u dominikánů je pak začátek bohoslužby pro nejmenší v 16 hodin. 

Tradičně se lidé mohou vypravit o půlnoci na mši i do bazilky na Svatém Kopečku. Ještě před tím se tam slouží odpolední sváteční  bohoslužba v 16 hodin. 

U svatého Mořice je "velká" štědrovečerní mše na programu ve 22 hodin, letos tam ale nebude o půlnoci následovat bohoslužba slova.

V katedrále svatého Václava je 24. prosince vánoční mše jako každý rok na programu od 21 hodin, v 15 hodin se v dómu slouží dětská mše. 

Štědrovečerní bohoslužby v téměř dvou desítkách olomouckých chrámů a kostelíků začínají již v podvečer.

V 17 hodin například začíná mše v kapucínském kostele na Dolním náměstí, "studentský kostel" Panny Marie Sněžné bude sloužit mši od 19 hodin.

Sváteční bohuslužba v kostele sv. Cyrila Metoděje v Hejčíně začíná ve 22.30.

Ve vesnicích okolo Olomouc je možné zajít na mši přes ně o půlnoci například do kostela v Nákle či Nové Hradečné.

I poutní chrám začíná ve 24:00

Na štědrovečení slavnost se lze vypravit i do monumentálního poutního chrámu v Dubu nad Moravou, vánoční bohoslužba tam začíná ve 24 hodin.

V kostele Zvěstování Panny Marie ve Šternberku je sváteční mše na programu ve 22 hodin.

V Uničově v kostele Nanebevzetí Panny Marie se slouží štědrovečerní bohoslužba ve 21 hodin a v litovelském kostele sv. Marka ve 23 hodin.

Řeckokatolická farnost v Olomouci

Vánoční bohoslužba řeckokatolické farnosti v Olomoucí začíná na Štědrý den v 18.00. Další je 25. 12. v 10.00 a 27. 12. v 09.00

Kompletní přehled sváteční bohoslužeb ve všech římskokatolických farnostech na Olomoucku ZDE (ke stažení)