Zábava v aquaparku

V olomouckém aquaparku. Ilustrační fotoKopeček zmrzliny čeká na všechny děti do 15 let v olomouckém aquaparku. Stačí jen na recepci předložit vysvědčení, a to i v případě, že na něm nejsou samé jedničky.

„U bazénu pak začne den plný zábavy a soutěží. Děti budou stavět pyramidu nebo si zahrají napínavou hru na mravence. Ti nejlepší navíc vybojují odměnu," sdělila mluvčí aquaparku Karolína Opatřilová.

Akce se uskuteční už ve čtvrtek 29. ledna, areál je otevřený od 10 hodin.

Bobová dráha zdarma

Sjezdovka a bobová dráha v Hrubé Vodě v březnu 2014Vysvědčení s vyznamenáním nebo jeho kopie či fotografie přinese o víkendu třicetiprocentní slevu na jízdném návštěvníkům ve Skiareálu Hlubočky. Ten je v provozu denně od 9 do 21 hodin.

Zcela zdarma pak bude v pátek pro pilné studenty v Park Sportu Hrubá Voda jedna jízda na bobové dráze. V pátek se zde navíc spustí nová červená půlkilometrová sjezdovka a rychlovlek.

Sportovní areál v Hrubé Vodě bude mít otevřeno od pátku do neděle od 9 do 20 hodin.

Do zoo bez placení

Zdarma do zoo na Svatém Kopečku? Premianti budou mít dveře otevřené.

Zoologická zahrada umožní od pátku do neděle všem žákům a studentům základních i středních škol, kteří se prokážou svým vlastním letošním vysvědčením se samými jedničkami, vstup zdarma.

Otevřeno bude od 9 do 16 hodin.

Pohádkové kino

Pohádkové odpoledne chystá pro děti i rodiče už tuto neděli multikino Premiere Cinemas v Olomouci.

Návštěvníci si užijí promítání snímku SpongeBob ve filmu: Houba na suchu.

Kromě toho je pro malé návštěvníky připravená tombola o krásné dárky a po projekci se konají dílny a sportovní soutěž.

Program začíná ve 14 hodin, vstupné na osobu je 189 korun.

Lezecká stěna

Ilustrační obrázekS vysvědčením i bez něj lze vyrazit na lezeckou stěnu Flash Wall v Olomouci. Fanoušci ji najdou v ulici U Panelárny.

Stěna nabízí přes sto padesát cest ke zdolání. Na třinácti metrech výšky se dá vybírat z obtížností od 3 do 8a francouzské stupnice.

Během týdne je otevřeno od 16 do 22 hodin, o víkendu od 10 hodin. Dospělí platí 110 korun za hodinu, studenti 95 korun a lezci mladší patnácti let
70 korun. Děti do pěti let včetně mají vstup zdarma.

Výtvarná dílna 

Ilustrační fotoZúročit a prohloubit znalosti z výtvarné výchovy mohou děti během nedělní kreativní dílny ve freskovém sále Divadla na cucky ve Wurmově ulici č. 7 v Olomouci.

Hlavním tématem výtvarného workshopu bude voda. Účastníci si vyzkoušejí, jak udržet vodu na papíře, a také se naučí triky, které se dají vykouzlit pomocí voskovek, pastelu a akvarelu. Dílna začíná ve 14 hodin a vstupné je 50 korun.

Africké bubnování

Strávit netradiční odpoledne při hře na africké bubny mohou ti, kdo v sobotu vyrazí do bubenické školy v Litovelské ulici v Olomouci.

V době od 14 do 15.30 hodin tam Ivo Batoušek povede zážitkový kurz Bubnuje celá rodina. Účastníci se naučí hrát základní rytmy na africký
buben djembe, který si mohou na místě rovněž koupit. Akce je vhodná pro děti od 10 let a dospělé, za kurz se platí 150 korun na osobu.

Maškarní karneval

Zařádit si po vysvědčení mohou menší žáci v neděli na dětském karnevalu v kulturním domě Nadační ve Velké Bystřici.

Připraveno je modelování balonků, písničky, tancování, soutěže a odměny pro masky.

Dospělí zaplatí za vstup 50 korun, děti v maskách mají vstup zdarma. Občerstvení bude k dispozici na místě.

Dovádění na bruslích

Ilustrační fotografie.Veřejné bruslení si mohou užít děti i rodiče už v pátek v Uničově od 10 do 11.15, v sobotu od 18 do 19 hodin a v neděli od 13.30 do 14.30. Vstupné je 20 korun
na osobu.

V Olomouci bude led patřit veřejnosti v sobotu od 8.30 do 9.30 hodin, v neděli od 18.15 do 19.15. Cena je 40 korun.

Ve Šternberku se veřejné bruslení koná v sobotu mezi 15. a 16.30. hodinou a v neděli od 15.30 do 16.45. Každý zájemce zaplatí 25 korun.

Úžasný Merkur naposledy

Výstava věnovaná legendární stavebnici Merkur v litovelském muzeuPoslední možnost vidět exponáty sestrojené z kovových dílků populární stavebnice Merkur mají rodiny s dětmi tento víkend v Muzeu Litovel. Výstava končí v neděli.

„Návštěvníci zhlédnou vývoj této stavebnice, obdivovat mohou propracované stavby, jako je Eiffelovka či ruské kolo," láká Robert Najman z Muzea Litovel.

Otevřeno bude v pátek, v sobotu i neděli od 9 do 16 hodin. Děti, studenti a senioři zaplatí za vstupné 20 korun, ostatní 30 korun.

Na farmu za zvířátky

Živý betlém. Ilustrační fotoVyčistit si hlavu od učení a poznat zajímavé lidi se vztahem ke zvířatům a půdě mohou ti, kdo zítra zavítají na Ovčí statek u Hrdličků do Brníčka u Zábřehu.

„Ukážeme školákům naše ovečky, mohou si pohladit koně i krávu. Rodiče jistě potěší vůně zrajícího sýru. Návštěvníky můžeme vzít do sklepa,
kde ovčí sýry zrají, a pochybuji, že odolají a kousek si neodvezou domů," zve rodiny s dětmi hospodář Michal Hrdlička.

Statek bude otevřený od 10 do 16 hodin.