V Olomouci jsou ještě volná místa v příměstských táborech ale také v lyžařském soustředění v Deštném v Orlických horách. Tady si ale zájemci musí pospíšit, odjíždí se v neděli 10. března.

Například Otevřený klub na Rožňavské ulici nabízí od 9 do 16 po celý týden putování za pravěkými zvířaty a lidmi, sportovní dny, soutěže a turnaje. Za jednotlivé dny rodiče zaplatí 250 korun, za celý týden 1100.

„Aktuální jsou i technické a počítačové workshopy na Janského. Stojí 1200 korun a děti získají nové znalosti z výpočetní techniky a aplikované informatiky – GPS, vysílačky. V plánu je výlet do Světa techniky," uvedl mluvčí olomouckého Domu dětí a mládeže Radek Ježowicz.

Doplnil, že co se zájmu rodičů i dětí týče, mají dobré zkušenosti s lyžařskými zájezdy, využívané jsou právě i příměstské tábory.

V litovelském domečku připravili na prázdniny Týden otevřených dveří ve všech budovách.

„Nemáme přihlášku, kdo chce přijít, může," řekla ředitelka Jana Čekelová.

V nabídce je tady tak keramická dílna, minizoo, vyrábění originálního prostírání či třeba soutěžení ve skládání puzzle. Jen u jedné nabízené akce zbyly v uničovském Domě dětí mládeže ještě volná místa.

„Jsou to Prázdninové deskohrátky stolních her s nocováním od čtvrtka 14. března 9 hodin do pátku 15.března do 16.00. Uspořádáme turnaj v pexesu, aktivitách a člověče nezlob se a zahrajeme si další zajímavé a zábavné hry. Akce přijde na 240 korun," doplnila ředitelka Jana Veselá.

Programy na jarní prázdniny

Dům dětí a mládeže Olomouc - příměstský tábor, akce, kurzy, klub

Akademik sport centrum UP Olomouc - příměstský tábor

DDM Šternberk - příměstský tábor

DDM Litovel - klub, akce, keramika

DDM Uničov - příměstský tábor, hry