Beerfest: festival uzavřou Buty i Katka Knechtová

Olomouc - Do druhé poloviny se v pátek přehoupne letošní olomoucký Beerfets, který letos premiérově zaplnil areál Korunní pevnůstky s nabídkou produktů šestatřiceti pivovarů.

V pátek odpoledne na hlavní scéně zahraje například hanácká rocková sestava Stracené ráj, kapela Wohnout či Support Lesbiens.

Sobota, poslední den pivního festivalu, láká zase na odpolední vystoupení kapely Buty, slovenských No name či půvabné Katky Knechtové.

PODROBNÝ PROGRAM ZDE

Slavnosti tvarůžků: tři dny zábavy, muziky a dobrot

Loštice – Voňavé sýry ve všech úpravách, ale také pořádná porce zábavy čeká na všechny, kteří od pátku 24. června po celý víkend zavítají do Loštic. Konají se tady totiž už pošestnácté tradiční Loštické slavnosti hudby a tvarůžků, největší kulturní akce města.

Páteční program je věnovaný příznivcům country hudby, v sobotu zase městem budou znít hlavně dechovky pochodovat krásné mažoretky.

Neděle bude patřit tvarůžkům, se soutěžemi a přítomnosti Jeho Veličenstva krále Tvarůžka I. Na závěr programu zahraje Smokie Revival s Tinou Turner a Suzi Quatro.

VÍCE ZDE

Bike and Water: letci na kolech naskáčou do zatopeného lomu

Šternberk – Nad hladinou zatopeného lomu „pod Lipinou“ u Šternberka na Olomoucku se v sobotu 25. června předvedou nejodvážnější letci na freestylových kolech a koloběžkách.

Ve večerních hodinách na závody naváže hudební afterparty, která se uskuteční na louce u příjezdu z Olomouce do Šternberka.

VÍCE ZDE

Olomoucké Fimfárum: workshopy, výlety i tanec kolem ohně

Olomouc – Festivalem plným fantazie, jehož cílem je vytvořit prostor pro potkávání lidí s mentálním postižením i bez, je už tradiční olomoucké Fimfárum. Nezisková organizace Spolu jej pořádá už popatnácté. Své brány otevírá festivalv pátek 24. června a potrvá do neděle.

Tradiční akce startuje v pátek v 15 hodin slavnostním zahájením v olomouckém kině Metropol. Na programu bude divadlo Tramtárie s hrou Kdo chce zabít Beatles a také taneční vystoupení skupiny Domino z Klíče – centra sociálních služeb.

Na sobotu je připraveno deset dílen v areálu Domu dětí a mládeže na tř. 17. listopadu otevřených i veřejnosti.

Neděle bude patřit výletům. Zúčastnit se jich může i veřejnost, ovšem ty, které mají kapacitu omezenou, jsou přednostně nabízené přihlášeným účastníkům akce.

VÍCE ZDE

V Pňovicích se sejdou mistři luku a šípu

Pňovice – Píše se rok 1420 a Jan Pňovský ze Sovince svolává nejlepší lučištníky v kraji, aby se zúčastnili lukostřeleckého turnaje. Vítězové budou mít tu čest stát se členy osobní gardy Jana Pňovského ze Sovince, nejvyššího olomouckého sudího, žijícího na Pňovské tvrzi.

Už podruhé se sejdou lučištníci na Lukostřeleckém historickém turnaji v obci Pňovice na Olomoucku. Zápolení odstartuje na obecním hřišti v sobotu 25. června od 13 hodin.

„Sportovní luky jsou zakázané, povolené jsou jednoduché luky bez mířidel a podobných zbytečností. V případě že nemáte vlastní luk můžeme Vám jej bezplatně zapůjčit,“ vyzývá David Křížan za občanské sdružení Kirri, které akci spolu s obcí a Olomouckým krajem spolupořádá.

Registrace soutěžících je naplánovaná na místě od 13 hodin a první tři nejlepší lukostřelci budou odměněni.

„Oproti minulému ročníku bude pár novinek. Dvě věkové kategorie od 11 do 18 let a od 18 do 99 let. Při registraci mezi 13 až 14 hodinou zaplatí první kategorie 50 korun a druhá 100 korun. Studenti mají slevu a platí pouze 80 korun, vstup na akci je zdarma. Návštěvníci a soutěžící v dobových či fantasy kostýmech jsou srdečně vítáni,“ doplnil.

Dětský den v Troubelicích v rytířském duchu

Troubelice – Bohatý dětský den v rytířském duchu a zároveň i turnaj v malé kopané připravili na sobotní volný den 25. června, v obci Troubelice na Olomoucku.

Program pro děti startuje od 14 hodin v areálu TJ Sokol Troubelice.

Stanoviště, kde si děti budou moci vyzkoušet středověké úkoly budou připravená na fotbalovém hřišti.

„Malování na obličej, dobové tance, divadlo, ukázka šermu, lukostřelba. Chlapci i dívky si mohou vzít dobové oblečení, ale i dřevěné meče a štíty. Od 12 hodin vystoupí mistr České republiky a Evropy v biketrialu se svojí exhibicí. Zajezdit na speciálním kole si mohou přijít děti i dospělí,“ píše se v pozvánce.

Vstupné je dobrovolné, chybět nebude ani občerstvení. Na zúčastněné děti pak čeká odměna v podobě hezkých cen. Turnaj v malé kopané startuje v sobotu v 9 hodin na tréninkovém hřišti TJ Sokol Troubelice, každý hráč zaplatí na startovném 50 korun. Týmy se mohou přihlásit nejpozději do 24. června.

Hody pobaví i kluky a holky

Těšetice – Hodové oslavy i dětský den mají na tento víkend naplánovaný v obci Těšetice na Olomoucku. V místní části Rataje na hřišti za humny připravili v pátek 24. června dobrovolní hasiči dětský den.

Program začíná v 17 hodin, připravená bude ukázka hasičské techniky a výcviku služebních psů, ale také soutěže jako je třeba skákání v pytli nebo závody na koloběžkách.

Sobotní program těšetických hodových oslav startuje dětským dnem ve 13 hodin, návštěvníci se mohou zúčastnit soutěží, zaskákat si na hradě a od 20 hodin pro ně bude připravena zábava s kapelou Syrinx, vstupné je padesát korun. Nedělní část oslav bude v 15 hodin pokračovat zápasem starších žáků Těšetice-Drahanovice.

Pohádkový les na Posluchově

Hlubočky – Na pohádkový les na Posluchově zve v sobotu 25. června Klub dětí a maminek Broučci z Hluboček na Olomoucku. Pro děti je připravená dobrodružná cesta pohádkovým lesem, na které budou plnit zajímavé úkoly a za úspěšné projití cesty je čeká odměna.

Zápis je nachystaný mezi 14 a 16 hodinou, startovné dvacet korun. Děti se mohou podívat na vystoupení šermířské skupiny Taltar, zajít pracovat do malé tvořivé dílny nebo se povozit s Bořkem Šukulou na traktůrku. Na akci se spolupodílí obec Hlubočky.

Velká sláva v Křelově: hody i 100 let hasičů

Křelov-Břuchotín – Hodové slavnosti a oslavy 100. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Břuchotíně, místní části obce Křelov na Olomoucku připadají na tento víkend.

Sobotní program otevře ve 14 hodin country kapela Karanténa, následovat bude vystoupení dětí základní školy a také Sokolky z Nákla převedou své vystoupení. Sobotní slavnost pak uzavře ve 20 hodin taneční zábava, kde všem přítomným za vstupné padesát korun zahraje skupina Spektrum II.

Nedělní část oslav začíná v 10 hodin nástupem dobrovolných hasičů, o půl hodiny později je naplánovaný průvod obcí s položením věnce u pomníku padlých. Ve 13.30 mohou lidé posedět s dechovou hudbou Bludověnka a v 17 hodin je naplánované ukončení oslav.

Chybět ale nebude ani skákací hrad pro děti a prodej zmrzliny, po oba víkendové dny bude v úřadovně Břuchotín útevřená Výstava historie soboru.

Zábavnou sobotu v Kožušanech moderuje Iva Pazderková

Kožušany – Tážaly – Na zábavnou sobotu 25. června pro malé i velké plnou nevšedních vystoupení, aktivit a her lákají pořadatelé do obce Kožušany –Tážaly na Olomoucku.

Akce se koná od 10 hodin na hřišti za tratí, u lesíka. Na programu bude scénické čtení pro děti Lukáše Hejlíka a soubor LiStOvÁní, bubenické seskupení Jumping Drums či výtvarné dílničky pro děti.

„Příchozím zahraje emo popová kapela z Prahy High-Five, s malováním na obličej, balónkovou show vystoupí Klaun Mireček a klaunka Leontýnka. Chybět nebudou ani zábavná stanoviště pro děti,“ píše se v pozvánce.

Slavnostním dnem provází Iva Pazderková, akci pořádá u příležitosti nadcházejících letních prázdnin Obecně prospěšná společnost Celé Česko čte dětem.

Kynologové pořádají tradiční den

Šternberk – Na tradiční psí den zve všechny pejsky i jejich majitele Kynologický klub ve Šternberku na Olomoucku. Akce se koná v prostorách cvičiště nad nemocnici v sobotu 25. června od 13 hodin.

Soutěžící se mohou přihlásit od 13 do 14 hodin a pořadatelé upozorňují, že všichni pejsci soutěžící i nesoutěžící by neměli doma nechat očkovací průkazy.

Soutěžit se bude v překážkové dráze na čas, ve skoku do výšky a také se bude rozhodovat i nejroztomilejším pejskovi. Na příchozí bude čekat i řada netradičních atrakcí, malování na obličej, kolo štěstí, bohatá tombola nebo ukázky výcviku našich členů.

Hasičská v Grygově: muzika, steaky a domácí klobásky

Grygov – Sbor dobrovolných hasičů v Grygově na Olomoucku pořádá v sobotu 25. června venkovní zábavu v sokolské zahradě. K tanci a poslech bude hrát skupina Lumenbend.

K občerstvení budou připraveny Bunďovy steaky, Vlčkovy uzené domácí klobásy a jedenácti stupňové pivo Černá hora.