Šternberk - Podvečerní prohlídky s renesanční hudbou nabídne v sobotu 15. července hrad Šternberk na Olomoucku. Začátky jednotlivých prohlídek budou v 18, 19 a 20 hodin. Hradem budou provázet průvodci oblečeni v historických renesančních kostýmech a jejich výklad bude zaměřen na stejné období našich dějin (mobiliář hradu, renesanční umění, móda). Součástí každé prohlídky bude hudební vystoupení chrámového sboru Chorus Mittitur. Hudební vystoupení se uskuteční v prostorách hradní kaple a připraven bude repertoár zaměřený na období renesance.
Plné vstupné je 160 korun, snížené 110 korun a rodinné 430. 

Velká Bystřice - Multižánrové zábavné odpoledne pro všechny generace se chystá v sobotu 15. července ve Velké Bystřici na Olomoucku. Tamní amfiteátr ožije v 15 hodin a program potrvá až do 23.50. Nabídne divadlo pro malé i velké, taky Tradicionál Olomouc, dixielandovou hudební skupinu hrající pochody ve stylu starého dobrého New Orleansu. V 18 hodin přijde na řadu hlavní blok scének a soutěž dospělých o Markýze ByKuLè a ve 22 hodin akci zakončí Marshall Malinovsky - post-rocková skupina ze střední Moravy. Vstupné je zdarma. Podrobný program je na stránkách www.velkabystrice.cz

Bouzov – Na Víkend s princeznou Šahrazád láká hrad Bouzov na Olomoucku. Akce se koná po oba víkendové dny od 11 do 21 hodin. Hrad nabízí víkend plný orientálních tanců s taneční soutěží pro dívky do 18-ti let a celodenní program na I. nádvoří a večerní galashow v rytířském sále. Galavečer přijde na 70 korun.

Příkazy - Tvarůžkové hody provoní Hanácký skanzen v Příkazech na Olomoucku. Akce se koná v sobotu 15. července, od 10 do 17 hodin. Hody také nabídnou drobnou ukázku řemesel, skákání v pytlích. Pro děti bude dopoledne i odpoledne připravená pohádka. V průběhu dne bude k poslechu hrát cimbálová muzika Okybača. Plné vstupné je 60 korun, snížené 40 a rodinné 160 korun. 

Šternberk - Venkovské trhy oživí v sobotu 15. července centrum Šternberka na Olomoucku. Příchozí se na Hlavním náměstí mohou těšit na kvalitní pečivo, uzeniny, sýry, kávu, víno, mošty, koření, maso a spousty dalších dobrot, a také už i na regionální zeleninu a řadu doplňků souvisejících s venkovským způsobem života. K poslechu nám tentokrát zahraje šternberská kapela GAMA. 

Litovel – Druhý ročník Folkového Pomoraví se chystá v pátek 14. července na zahrádce litovelské Restaurace Amazonka. Účinkovat budou kapely Kofe@Vlna, Pavel Tabásek a Partyja a vystoupí i Martina Trchová trio. Vstupné v předprodeji je 150 korun, na místě pak přijde na 200. 

Pňovice – Stříbrné plátno rozzáří v pátek 14. července park v Pňovicích na Olomoucku. Po 21. hodině se za příznivého počasí bude promítat romantická komedie Bezva ženská na krku. Vstupné je 20 korun, občerstvení zajištěno. 

Velký Týnec - V neděli 16. července od 16 hodin se v prostorách zámecké zahrádky ve Velkém Týnci na Olomoucku uskuteční vystoupení rock 'n rollové formace Janis Band z Olomouce. Skupina zahraje hudbu všech žánrů z repertoáru světových i našich zpěváků.  

Křelov - První ze série netradičních koncertů konaných na střeše šíjové kaponiery pevnosti Fort XVII v Křelově na Olomoucku se uskuteční v pátek 14. července. Akce je inspirovaná legendárním koncertem The Beatles na střeše budovy nahrávacího studia Apple v Londýně. První kapela, která se publiku představí, jsou olomoučtí MIXED EMOTIONS. Začátek koncertu je ve 20 hodin, vstupné 60 korun. 

Olomouc - První ze dvou výletů nazvaných Větrání, které připravuje Fakulta tělesné kultury UP pod hlavičkou webu Radost z pohybu povede do hlubokých jesenických lesů u Branné, kde se ukrývá zaniklá sklářská osada Josefová nebo také vodopád říčky Hučavy. Účastníci se navíc se podívají ke skalnímu útvaru Pasák, k němuž vede naučná stezka. Trasa měří 15 kilometrů, sraz účastníků je v sobotu 15. července v 7.35 před hlavním nádražím v Olomouci, případně v 9.23 na nádraží v Branné. Předpokládaný návrat kolem 19. hodiny. Více na www.radostzpohybu.cz/vetrani

Moravský Beroun – Park na Křížovém v Moravském Berouně na Olomoucku ožije zábavou, ve městě se totiž v sobotu 15. července konají Berounské slavnosti. Park od 14 hodin nabídne místní dechovku, v 17 hodin pořad Majdy Reifové, v 18 hodin vystoupení kapely Děda Mládek Illegal Band, v průběhu večera zazní i československé hity a ve 22.30 nebe rozzáří ohňová show. Kostel Povýšení sv. Kříže pak od 14 do 19 hodin ukáže výstavu barokních kostýmů a od 19 hodin se tam bude konat koncert barokní hudby Ecce Musica.