Vánoce na Floře

Olomoucké výstaviště zve na 38. ročník akce Vánoce Flora v duchu vánoční vesničky. V pátek výstavu zahájí show s čerty z Rakouska a loutkové představení Rusalka.

Návštěvníky čekají také vystoupení Bohuše Matuše, skupiny Maxíci, mažoretek, street dance, dětské koncerty či Karolíny Stiborové.

Program doplní živý betlém z olomoucké zoo, karikaturista, fotokoutek s rekvizitami a bohatý výběr vánočních stromků, dekorací a dárků. Vstup je zdarma.

Tvořivé dílny na Sluňákově

V pátek od 16.30 hodin se v Domě přírody Litovelského Pomoraví konají environmentální vánočně laděné dílny pro děti. Program je připraven pro děti od čtyř let, ale zabaví se i dospělí. Vstupné pro dítě stojí 85 Kč, dospělý doprovod má vstup zdarma.

Dětem s sebou vezměte přezůvky, tašku, ve které si odnesou výrobky domů a zavařovací sklenici. Zájemci se mohou přihlásit na telefonním čísle 585 154 882.

PechaKucha Night 

V pátek od 20.20 hodin začíná další díl olomoucké PechaKucha noci. Ta opět zavítá do nových prostor, tentokrát na Dolní náměstí 32.

Přednášející se budou zabývat plánováním veřejných prostor, designem i módou, to vše s vánoční atmosférou.

Jů a Hele na Šantovce

V neděli v 16 hodin začíná v Divadle na Šantovce pohádka pro děti s názvem Vánoční čas z dílny loutkoherecké skupiny Loudadlo, spolupracující s Českou televizí na pořadu Studio kamarád.

Malé diváky čekají oblíbené postavičky Jů a Hele a jejich vánoční vyprávění. Po představení se děti mohou zúčastnit vánoční kuchařské dílničky v restauraci Lobster, kde si budou připravovat perníčky.

Házenkářká benefice

Čtvrtý ročník charitativně sportovní akce Házená pomáhá se koná v pátek od 9 hodin ve sportovním areálu Na Letné ve Velké Bystřici.

Celý výtěžek poputuje na podporu oddělení dětské hematologie a hemato-onkologie v Olomouci.

Dopolední program bude patřit dětem, odpoledne je připraven trénink s A-týmem DHK ZORA Olomouc, zumba pro děti i dospělé, exhibiční zápas a od 18.30 hodin afterparty. Celodenní vstup stojí 200 Kč.

Vánoce ve skanzenu

V Hanáckém skanzenu Příkazy si můžete v sobotu od 14 do 18 hodin připomenout téměř zapomenuté vánoční a adventní tradice z Hané, i pár těch současných.

Návštěvníci si mohou vyzkoušet rozkrajování jablek, pouštění lodiček, házení střevícem nebo výrobu vlastního betlému. Chybět nebude ani ochutnávání cukroví, koledování a společné posezení u roztopených kamen.

Sváteční prohlídky hradu

Slavnostní vánoční výzdoba a tematické prohlídky čekají návštěvníky Státního hradu Šternberk v sobotu od 10 do 14 hodin.

Zajímavé informace z historie Vánoc, vánočních tradic a zvyků nebo také informace o tom, jak svátky trávila šlechta či prostý lid doplní výstava betlémů a historických hraček. Na dolním nádvoří hradu bude postaven dřevěný betlém v životní velikosti. Vstupné stojí 130 Kč.

Slovenský gospel 

Sobotní večer se mohou diváci těšit na nejslavnější slovenský gospel. The Gospel Family přijede svůj um předvést do Vlastivědného muzea v Olomouci.

Koncert začíná ve 20 hodin, akci moderuje Petr Salava. Vstupenky stojí 140 Kč a můžete je pořídit přímo na recepci Vlastivědného muzea.

Olomouc na ležáka

Divadlo na Šantovce bude v sobotu od 19 hodin hostit stand-up vystoupení herců olomouckých divadel Tramtarie a Moravského divadla Olomouc.

Spousta vtipu, trocha rivality a oblíbení herci v nových rolích čekají na diváky akce Herci na ležáka.

Ze stáje Divadla Tramtarie pravidelně vystupuje oblíbené duo Dukulele ve složení Jana Posníková a Tereza Toth Čápová. Moravské divadlo zastoupí Roman Vencl a Jan Ťoupalík s hosty z činohry.

Vánoční dílnička v aquaparku

Dětský koutek olomouckého aquaparku chystá na sobotní odpoledne vánoční dílničku pro děti. Ty si mohou vyrobit originální tašku nebo vánoční dekoraci, pro nejmenší budou připraveny omalovánky. Rezervace míst není nutná, dílnička je v rámci vstupu do dětského koutku zdarma.