U orloje rozloží nabídku tradiční farmářský trh

V sobotu 4. května se centrum Olomouce opět zaplní farmářskými produkty, čerstvou zeleninou, voňavým pečivem nebo masem. Hanácký farmářský trh se koná na Horním – náměstí v Olomouci, od 8 do 13 hodin.

Tentokrát doporučujeme tyto výrobky:

Kozí a kravské sýry z ekologické farmy Ve dvoře ve Střemeníčku
Chléb kmínový, briošky, loupáky, buchty, koláče, vánočky, pletence a motýli z Pekařství Leština v Leštině u Zábřeha
Bylinky (pažitka čínská, cibule zimní, šalvěj, pelyněk pravý, máta, levandule, kozinec a rozchodnice) a bylinné masti, oleje a výluhy od Jarmily Podhorné z Brodku u Konice

Hanácký farmářský trh se koná na Horním náměstí v Olomouci první a poslední sobotu v měsíci, mezitím v pátky. Více informací na www.olomouckytrh.cz

Šternberský hrad zaplní svatební veletrh

Svatbám a všemu co k nim patří, bude patřit první květnový víkend na hradě Šternberk na Olomoucku. Svatební veletrh s názvem Svatební den na hradě Šternberk se koná už počtvrté, letos ho doplní výstava historických svatebních šatů.

„Navazujeme na předchozí ročníky, které se setkaly s velkým zájmem návštěvníků i vystavovatelů. Prezentace vystavovatelů budou instalovány přímo v historických prostorách hradu," uvedl Jan Gottwald ze správy šternberského hradu.

Veletrh se uskuteční v sobotu 4. a v neděli 5.května, vždy od 10 do 17 hodin.

K vidění bude svatební stolování a menu, svatební dorty a cukroví, foto, video, svatební kytice, svatební šaty, kosmetika, kabelky či historické svatební šaty. V průběhu veletrhu pak budou pro návštěvníky připraveny doprovodné programy.

„Připravujeme ochutnávky studené svatební kuchyně a svatebního cukroví, výstavu historických svatebních šatů od gotiky po současnost a možnost focení se v historických kostýmech ve fotokoutku Atelieru Proměn," pokračoval Gottwald.

V areálu hradu bude k vidění i svatební kočár. Po celý víkend bude svatebně vyzdobené nádvoří hradu a hradní kaple.

„Nastávající novomanželé si tak mohou prohlédnou svatební prostory, tak jak budou připraveny pro jejich obřad," poznamenal.

Vstupné na veletrh pak bude odpovídat vstupnému na 1. okruh prohlídky hradu. Expozice vystavovatelů budou přímo v historických prostorách hradu Šternberk. Přítomní budou samozřejmě i průvodci, kteří zodpoví vaše dotazy týkající se historie hradu. Více informací zájemci najdou na www.hrad-sternberk.cz.

Přehlídka Království hraje, zpívá a tančí ve Velkém Týnci

Přehlídka dětských a mládežnických skupin, souborů a oddílů s názvem Království hraje, zpívá a tančí se koná ve Velkém Týnci na Olomoucku, v tamním společenském domě v sobotu 4. května od 14 hodin.

Vstup je zdarma, akci pořádá Sdružení obcí mikroregionu Království.

Benefiční koncert pro dívku na vozíčku

Benefiční koncert pro Katy Coufalovou, spojená s vernisáží fotografií, se koná v sobotu 4. května ve Šternberku, od 19 hodin v prostorách Expozice času.

„Katy Coufalová, je mladá dívka původem ze Šternberka, která zůstala po úrazu upoutaná na invalidní vozík. Součástí večera bude vernisáž jejích fotografií, které nafotila ještě před nešťastnou událostí a také fotografií, které pořídila během svého pobytu v rehabilitačním zařízení v Hrabáni," píší pořadatelé v pozvánce.

Součástí večera bude i vystoupení místních a přespolních hudebních uskupení. Celý večer zahájí akustické duo El Chuppanibro, dále pak vystoupí kapela A další…

„Příchozí se mohou těšit na domácí formace Indeed Voices a Zlomenej Kakktus. Závěr večera bude patřit zajímavému projektu El Matadore," doplňují organizátoři.

Celý příběh Kateřiny Coufalové je pak k přečtení na internetových stránkách www.katycoufalova.cz 

Gospely rozezní baziliku na Svatém Kopečku

V sobotu 4. května se od 18 hodin koná v bazilice na Svatém Kopečku benefiční koncert pro olomouckou dětskou onkologii.

Na programu bude gospelová mše Missa parvulorum dei od Ralfa Grösslera. Mše zazní v podání olomouckých pěveckých sborů Do pohody a Sboru Slovanského gymnázia za doprovodu Komorního orchestru Olomouc.

Vstupenky lze zakoupit v olomouckém Informačním centru nebo v kanceláři Slovanského gymnázia na třídě Jiřího z Poděbrad. Vstupné je 150 korun, pro studenty 100 korun.

Tanečníci se utkají O Erb města Litovle

Taneční soubory z celé Moravy se v sobotu 4. května utkají v tradiční soutěži O erb města Litovel. Soutěž začíná v pravé poledne, ve sportovní hale při Základní škole Vítězná v Litovli na Olomoucku.

Organizátoři stanovili tři věkové kategorie – mini, která je do osmi let, děti, kdy může být účastníkům maximálně dvanáct let a třetí jsou junioři do šestnácti let.

Soutěžit se bude v disciplínách disko dance, street dance – hip hop a street dance bez pomůcek, k vidění však budou například i plesové formace – společenské a párové tance, lidové tance, country, nebo i zumba a břišní tance. Vstupné je 60 korun, děti od 3 do 15 let zaplatí o polovinu méně.

Hášův běh do vrchu v Moravském Berouně

Moravský Beroun – Na Hášův běh do vrchu zvou pořadatelé do Moravského Berouna na Olomoucku, letos je to už 15. ročník.

Závod je naplánovaný na sobotu 4. května, start je v 10 hodin na Křížovém vrchu v Moravském Berouně. Délka tratě je pak 190 metrů, přičemž převýšení je 35 metrů.

Závod se koná v několika kategoriích, prezence je v místě závodu od 8.30 do 9.30. Pořadatelé dodávají, že rekord tratě je 00.37,85 a překonání rekordu s sebou nese finanční odměnu. Startovné je třicet korun.

Uničovský DDM pořádá Retro bál

U příležitosti oslav třiceti let činnosti Domu dětí a mládeže v Uničově na Olomoucku, se koná v sokolovně ve Střelicích, místní části města Uničov, Retro bál.

Zahájení je v 19 hodin, vstup v retro oblečení je vítaný, vstupné je pak symbolické 30 korun. Na programu je vystoupení dětí, retro show, tombola, chybět nebude ani bohaté občerstvení. Lístky lze zakoupit v Domě dětí a mládeže denně od 8 – 18 hodin.