Ecce Homo ve Šternberku

Dvě stovky závodních strojů, spousta diváků i muzika a zábava obsadí o tomto víkendu ulice Šternberka. Na známé trati se jede již 33. ročník mezinárodních závodů do vrchu Ecce Homo.

Závod se uskuteční 1. a 2. června, už v pátek 31. května však odstartuje tradiční doprovodná akce Město v pohybu. Ta po tři nabídne v ulicích města koncerty, soutěže a různé zábavné akce.
VÍCE ZDE…

Den dětí na Poděbradech

Pestrý rej od rána až do noci nabídne v sobotu 1. června přírodní koupaliště Poděbrady u Olomouce.

U terasy tam v 10 hodin otevřou "korzo netradičních aktivit", které láká například na rodinné lyže, lukostřelbu, discgolf atd…

Odpoledne to tam rozjede i klaun s nafukovacími balonky a od sedmi večer bude hrát jazzové trio Jazz Base. Ve 21:30 je na programu promítání filmu Ve stínu s Ivanem Trojanem.

Během dne se bude mohutně grilovat a příchozí si na jezeře můžou zajezdit na lodičkách.

Free jízda Litovelským Pomoravím

Už po sedmé se mohou všichni fandové dvou kol, pedálů a cyklistiky, vydat na projížďku Litovelským Pomoravím.

V sobotu 1. června se totiž koná tradiční Free litovelská jízda Pivovaru Litovel. Prezentace bude v areálu Pivovaru Litovel od 11 hodin a skončí půl hodinu před startem, který organizátoři určili na 14 hodin.

„Každý, kdo se přihlásí předem, přes přihláškový formulář na webu www.freelitovel.cz, dostane při prezentaci triko s motivem letošní akce. Všichni mají čas do páteční půlnoci," uvedl organizátor akce Tomáš Slovák. Startovné je zdarma, předpokládaný konec je pak v 18 hodin.

Více informací zájemci najdou na stránkách litovelského pivovaru www.litovel.cz

Víkend v zoo

ZOO na Svatém Kopečku patří o víkendu dětem. V sobotu mohou soutěžit o vstupenky na představení o tučňácích v Moravském divadle Olomouci.

„V neděli si zajezdí na ponících, setkají se s oslíkem, papoušky, lamou a dalšími zvířaty," zvala na návštěvu za exotickými zvířaty mluvčí zoologické zahrady Iveta Gronská.

Vojenský den na Envelopě

Vojenská technika bude v sobotu k vidění na atletickém stadionu Lokomotivy na olomoucké Envelopě.

Den s Armádou ČR odstartuje v devět ráno seskokem parašutistů a příletem vrtulníku, příchozí během dne uvidí prezentace ozbrojených složek a záchranářů, děti si mohou zařádit na skákacím hradě či trampolínách.

K vidění budou i mažoretky či historický šerm a děti se mohou zúčastnit také netradičního desetiboje o ceny.

Dětský den s fotbalem v HFK

Jízdy na konících, střelbu z airsoftových zbraní či soutěže o odměny nabídne v sobotu dětský den s fotbalem v Holici.

Na hřišti 1. HFK se během dne utkají mladí fotbalisté, návštěvníci si budou moci prohlédnout zázemí stadionu a pořadatelé zvou i na pečené makrely. Vstup je zdarma.

Den dětí v zámeckém parku v Náměšti

Rodinné centrum Pohádka zve velké i malé děti v neděli 2. června na Dětský den v zámeckém parku v Náměšti na Hané.

Začátek akce je naplánovaný na 14 hodinu odpolední, od 15.30 čeká na všechny děti Balonková pohádka. Chybět nebude ale ani modelovací soutěž, levitace na židlích, skákací hrad a další zábava.

Toulky Pomoravím a Dětský den v Litovli

Už po čtrnácté zvou organizátoři širokou veřejnost do Litovle, na turistický pochod Toulky Litovelským Pomoravím. Akce se tentokrát koná v sobotu 1. června.

Vybranou trasu pochodu lze absolvovat pěšky nebo na kole, start a prezence je na školním dvoře od 8 do 10 hodin. Pěší trasy jsou v délce 8 až 25 kilometrů, na cyklisty pak čekají cesty v délkách od 15 do 45 kilometrů. Součástí pochodu je i okružní dětská mikrotrasa Litovlí v délce 1,5 kilometru.

„Vstupné pro děti je 15 korun, dospělí zaplatí jednou tolik," informují pořadatelé a doplňují, že cíl je opět ve dvoře základní školy a každý účastník dostane pamětní list a malé občerstvení.

Zároveň s Toulkami se chystá i Dětský den, letos už popáté. Tentokrát nese název Dětský den – Minitoulky v duchu Ostrova pokladů. Je nejen pro děti školy, ale i pro maminky s kočárky a pro širokou veřejnost.

„Účastníci obdrží informace k trase, která povede ze školního dvora, kolem litovelských rybníků a litovelskými parky, zpět do školního dvora. Start a cíl bude v prostorách školního hřiště. Akce startuje v 9 a potrvá do 15 hodin," informují pořadatelé.

Dalším zpestřením pro účastníky akce bude možnost výstupu na litovelskou Radniční věž nebo se podívat do místní Kaple sv. Jiří.

Dětský den a kácení májky v Grygově

V sobotu 1. června se v Grygově na Olomoucku, v zahradě tamní sokolovny, uskuteční Dětský den. Program začne ve 14 hodin a letošním tématem budou různá povolání.

Po skončení dětského dne asi 17 hodin pokácí starosta obce Tomáš Kubáček májku a o hodinu později, v 18 hodin vystoupí místní skupina Country & Beat. K občerstvení bude točené pivo, kofola, Bunďovy steaky a uzené speciality. V případě nepříznivého počasí budou zajištěné dva velké stany.

Kam ještě na Den dětí?

sobota 1. června, pískovna ve Slavoníně, od 13 do 17 hodin, zábavné odpoledne pro malé i velké, soutěže, ukázka činnosti leteckých modelářů a malá expozice dravých ptáků. Vstup volný, v případě nepříznivého počasí se akce koná v prostorách DDM Olomouc na Janského 1.

Uničov, sobota 1. června, městský park na hasičské louce u Koliby, od 15 hodin, soutěže na dopravním a golfovém hřišti, velký skákací hrad, jízda na ponících, střelnice – paintball, malování na obličej a bohaté občerstvení. V ceně čtyřicet korun jsou i cukrovinky, malá odměna a aktivity pro děti na celé odpoledne.

Velká Bystřice, sobota 1. června, Zámecký park, od 15 hodin, dětské atrakce, volně přístupný skákací hrad a nafukovací dvojskluzavka, soutěže a tradiční hra s hliněnými kuličkami. Kuličkiáda je určena všem věkovým kategoriím.

Dub nad Moravou, neděle 2. června, výletiště u splavu v Bolelouci, od 13 hodin, vystoupení dětí, soutěže a hry, k tanci a poslechu hraje skupina Záskok, občerstvení zajištěné, v případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do dubské sokolovny.

Velký Týnec, sobota 1. června, u hasičské zbrojnice, od 14 hodin, hry a soutěže s hasičskou tematikou, dětská dílnička, stan s dárečky za odměnu, jízda na koni, facepating, ukázka hasičské techniky, pískoviště i pro nejmenší, vstupné dobrovolné. Akce se koná za každého počasí.

Cyklovéjezd a véšlap v Náměšti na Hané

Už po desáté se mohou příznivci dvou kol, ale i chůze vydat v sobotu 1. června na Náměšťské cyklovéjezd a véšlap. Pro cyklisty jsou trasy na Bouzov dlouhé 10, 28, 45 a 65 kilometrů.

Pěší si mohou vybrat z délky 10, 15 a 20 kilometrů Terezským údolím. Odjezd bude průběžně od 7 hodin, u kapličky na hradě v Náměšti na Hané na Olomoucku. Prezentace je od 7 hodin, startovné je 60 korun. Chybět nebude ani občerstvení nebo živá hudba.