Olomoucké shakespearovské léto 

Letní open-air festival Olomoucké shakespearovské léto letos nabízí hned šest večerních představení Divadla Tramtarie.

Těšit se můžete na oblíbený Kabaret nahatý Shakespeare, letní komedii Po stopách něžného muže, vtipné stand-up výstupy Herci Na ležáka a černou komedii Divoké historky. Pohádky O pračlovíčkovi a Princ Bajaja jsou zdarma.

Na místě bude k dispozici občerstvení ve formě nápojů, piva, lima i pochutin. Hraje se za každého počasí v Konviktu, každý den je na programu alespoň jedno představení.

Dobývání Moravské brány ve Výpadu

Pátý ročník oblíbené rodinné akce poskytne průlet historií a navrátí vás na jeden den zpátky do středověku. Těšit se můžete na rytířské turnaje, velkou bitvu, ukázku dobového ležení, kostýmy, středověkou kuchyni nebo třeba kata!

Kompletní program najdete na webovkách. Akce je vhodná pro celou rodinu, koná se v sobotu v Bezručových sadech v Olomouci.

Hanácké Woodstock a Bystřické pivní salón

Rockový festival se vrací do Velké Bystřice. Hanácké Woodstock začíná v sobotu 4. srpna a končí po půlnoci. V rámci programu se návštěvníkům představí skupiny Wohnout, 5th Avenue Blues (PL) Dark Gambale, Synkopy 61, Kamil Střihavka & Leaders Distant Bells (Pink Floyd), Pumpa, Everlasting Dark. Moderuje Milan 105kg Krajči (Rock Max).

Na zámeckém náměstí se současně bude konat Bystřické pivní salón, kde můžete ochutnat více než dvacet druhů piv a spoustu jídla.

Víkend v historických kostýmech

Sobota 4. a neděle 5. srpna budou na hradě ve Šternberku patřit kostýmům. Konat se zde totiž bude jedna z nejoblíbenějších akcí celé sezony - Víkend v historických kostýmech. Průvodci oblečeni v historických kostýmech budou provázet na všech návštěvnických okruzích. Připraveny budou nejen informace z historie hradu, ale i mnoho zajímavého o historii módy a oblékání. Vstupné na prohlídky odpovídá běžnému vstupnému.

V horním sále hradu naleznete půjčovnu kostýmů pro veřejnost. Dospělí návštěvníci i děti mohou vybírat z více než 50 dobových kostýmů. Netradiční snímky do rodinného alba si lze pořídit vlastním fotoaparátem nebo se nechat vyfotit fotografem.

Vrcholem víkendu bude módní přehlídka historických šatů. Přehlídka se uskuteční v sobotu 4. 8. 2018 na nádvoří hradu a její začátek je naplánován na 16 hodin.

Náklo slaví s Katapultem

Sokol Náklo a obec Náklo pořádají v sobotu 4. srpna oslavu 110. výročí založení místního Sokola. V zahradě Sokolovny a na přilehlých hřištích je nachystaný program na celé odpoledne a večer.

Od 14. hodiny se představí Nepijou, následovat budou Bluesberg, Stracené ráj a od 20 hodin Katapult. Na programu je fotbalový turnaj a ukázky cvičení dětí, stejně tak sletová skladba žen. Děti se mohou vyřádit na skákacím hradě. Občerstvení zajištěno.

Španělská fiesta

Pravá španělská fiesta na vás čeká v sobotu od 15 hodin v Olomouc City. Těšit se můžete na čerstvou paellu a tapas od španělského kuchaře, o zábavu se postarají tanečnice a jejich živelné flamenco a workshopy pro zvídavé. Můžete se také zapojit do soutěže o španělskou párty u vás doma.

Cyklovýlet

Turistické informační centrum Litovel i pro letošní sezónu pořádá oblíbené cyklovýlety s průvodcem, panem Miroslavem Pinkavou, který vás vezme na zajímavá místa okolí Litovle. První srpnový cyklovýlet vás zavede do Novozámeckého areálu. Cykloprohlídky jsou ZDARMA a sraz účastníků je vždy před budovou TIC. Odjezd je v neděli ve 14 hod.
V případě nepříznivého počasí je možno náhradní výlet uskutečnit o týden později.

Srpnový Fler jarmark

Na Horním náměstí se v pátek od devíti hodin koná Fler jarmark. Se svými poctivými ručními výrobky se představí více než dvacítka řemeslníků, od švadlenek až po brašnáře.

Venkovské trhy Šternberk

V sobotu 4. srpna od 7.30 hodin zavítejte na městské venkovské trhy na Hlavní náměstí do Šternberka. Koupit tady můžete široký sortiment lokálního zboží, hrát budou Countrio z Hodonína a o zábavu se postarají také karikaturisté, kteří vám rádi vytvoří originální obrázek dle vašeho přání.

Turnaj v šipkách

Alcatraz Beer Club ve Šternberku zve na turnaj v šipkách o ceny, který se koná v sobotu 4. srpna od 10 hodin. Soutěžit budou jednotlivci i páry, hráči s licencí i bez. Prezentace jednotlivců probíhá do 9.45 hodin. První cenou je sud piva, nejlepší pár si odnese originální dort. Startovné činí 120 Kč, v ceně je občerstvení z grilu a večerní párty.

Krosienková síťovka na hradě Šternberk

Dvoudenní workshop s lektorkou Hanou Hurtíkovou se bude konat o víkendu 4. a 5. srpna na Státním hradě Šternberk. Pod zkušeným dohledem se zde naučíte starodávnou technikou krosienkování.

Cílem dvoudenního kurzu bude pletení vlastní síťovky na rámu. Počet míst kurzu je omezen na 10 osob. Workshop dle aktuálního počasí proběhne na dolním nádvoří hradu Šternberk, případně ve výstavních prostorách hradu. Přihlášky a podrobnější informace na hanka@krajkazramu.cz.