Country na Poděbradech

Atmosféru divokého západu si o víkendu užijí návštěvníci olomouckého přírodního koupaliště Poděbrady.

V sobotu i v neděli zde vždy v 10 hodin začíná zábavný program pro děti i dospělé Country Weekend s Decathlonem.

Na příchozí čekají soutěže o ceny, střelnice, skákací trenažéry, country kapela Akvarel a také řada specialit na grilu. 

Pejskyáda na letišti

Milovníci psů všech ras a velikostí se sejdou v sobotu na olomouckém letišti v Neředíně.

Ve 13 hodin zde začíná první ročník Pejskyády, na kterém nebude chybět ani doprovodný program pro páníčky.

Každý pes navíc dostane zdarma pamlsek. 

Kemp plný trabantů

Hromadné troubení dvou set trabantů, wartburgů, barkasů a dalších vozů koncernu IFA probudí v sobotu ráno autokemp Žralok na Plumlově.

V 8.30 hodin zde majitelé těchto dvoutaktních strojů zahájí již třináctý ročník Trabant srazu Morava. 

V zalesněné přírodě u Podhradského rybníka si tak celý víkend mohou zájemci prohlédnou nejrůznější úpravy těchto populárních automobilů, užít si spoustu soutěží a nebude chybět ani spanilá jízda Prostějovem.

„Nejzajímavějším kouskem, který příchozí na srazu uvidí, bude zřejmě trabant upravený na vodní plavidlo. Budou na něm soutěžit posádky, které se přihlásí plavby pravidelnosti na TRABI Titaniku de Luxe,“ prozradil jednu z perliček programu pořadatel Jan Karbaš.

Stovky strojů budou v sobotu k vidění také na silnicích v Prostějově. V 9 hodiny se jeden za druhým vydá na spanilou jízdu, kterou zakončí na letišti na okraji města.

„Vydáme se na prohlídku Aeroklubu Josefa Františka a jako bonus vylosujeme tři účastnická čísla a jeden z každé vylosované posádky se zúčastní vyhlídkového letu,“ řekl Jan Karbaš.

Během odpoledního programu v autokempu Žralok pobaví účastníky srazu i diváky nejrůznější soutěže jako jízda zručnosti pro muže i ženy, soutěž o nejhezčí vůz v kategoriích klasik, veterán a tuning nebo jízda naslepo.

„Účastníci srazu každoročně připravují také nejrůznější hry pro malé návštěvníky, nebude chybět ani hudba nebo večerní táborák,“ doplnil na závěr Jan Karbaš.

Třináctý ročníky Trabant srazu Morava začíná v sobotu v 8.30 hodin a poslední Trabanty z Plumlova odjedou během nedělního odpoledne. 

Hry bez hranic

Krkolomné soutěže, které otestují rychlost, hbitost a sílu si v sobotu vyzkouší účastníci třetího ročníku Her bez hranic v Vilémově.

Soutěžní týmy se od 11.30 hodiny postaví na start, aby se utkaly v koulení balíku sena, běhu na běžkách, střelbě na špalíček a dalších originálních disciplínách.

Večer pak pobaví malé účastníky akce letní karneval se skupinou Via Praděd a od 22.30 hodin ozáří noční oblohu velký ohňostroj. Vstupné je zdarma. 

Myslivecký dětský den

Odpoledne plné her a soutěží připravili na sobotní odpoledne pro malé návštěvníky v Chořelicích.

V areálu za hasičskou zbojnicí začíná ve 12 hodin Myslivecký dětský den, během kterého se děti pobaví při nejrůznějších disciplínách a nebude chybět ani občerstvení. Vstupné je zdarma.

Svět zbraní na hradě 

Povídání o historii zbraní čeká v sobotu návštěvníky hradu Šternberk. Speciální divadelně naučný program v podání všeuměla a baviče Romana Prokeše přiblíží vývoj sečných a palných zbraní od středověku až po nedávnou minulost.

Představení je interaktivní, diváci jsou zapojeni do děje a chybět nebudou ani ukázky střelby.

První představení se uskuteční v 11 hodin a poslední v 16 hodin. Vstupné je v rámci vstupného na prohlídku hradu. 

Roska fest

Festival pro lidi postižené roztroušenou sklerózou, na kterém zahrají například kapely Pryor a Kartel, si v sobotu užijí lidé v Příkazech.

Třetí ročník benefičního Roska festu se koná na místním hřišti, kde fanouškům punk a rocku zahraje také formace Zákaz vězdu a další. Akce začíná v 18 hodin a vstupné je 100 korun.