Velký výlov v Tovačově

Kapr, tolstolobik, ale i štika, lín nebo třeba sumec. Máte-li rádi ryby, pro ty čerstvé i smažené můžete o nadcházejícím víkendu zamířit do Tovačova. Koná se tam tradiční výlov Hradeckého rybníka.

V Tovačově je výlov ryb tradiční a oblíbenou akcí, na kterou pokaždé míří tisíce lidí.

Letos připadá na víkend 18. a 19. října a tovačovští rybáři umožní přístup veřejnosti přímo na hráz k lovišti, odkud lze výlov sledovat z bezprostřední blízkosti.

Během dvoudenního výlovu rybáři vytáhnout až šest set metráků ryb. Přičemž skoro všechny se na místě prodají.

Mimo kaprů, kteří jsou nejoblíbenější, budou rybáři prodávat i tolstolobika, amura, štiku, candáta, lína nebo sumce.

„Nabídneme i pstruha a pstruha losovitého. Má maso, které nerozeznáte od lososa, je to zajímavá ryba," prozradil organizátor Jiří Zahradníček z Rybářství Tovačov. VÍCE ZDE…

Podzimní mlsání na hradě

Hrad ŠternberkJiž třetí ročník gurmánské akce s názvem Podzimní mlsání pořádají v sobotu na hradě Šternberk.

Návštěvníci si budou moci pochutnat na dobrotách podle netradičních receptů pocházejících ze 16. Století. Festival dobrého jídla se uskuteční od 10 do 17 hodin.

V rámci Podzimního mlsání proběhne i výlov hradního rybníčku. "Jelikož se rybám u nás daří, je potřeba část z nich přesunout do větších prostor," vysvětlili organizátoři. 

Z Olomouce až na Velký Kosíř

Celodenní pěší výlet na Velký Kosíř se chystá na sobotu 18. října.

Sraz účastníků je v 9.30 na autobusovém nádraží u tržnice, kteří odjedou v 9.50 autobusem směr Slatinice.

Návrat do Olomouce pak avizují v odpoledních hodinách.

Podrobnější informace o akci zájemci najdou na www.radostzpohybu.cz nebo na www.facebook.com/Radostzpohybu.

Motorkáři u Trojice ukončí sezonu

Motorkáři na olomouckém Horním náměstí zahájili sezonuPočetné hejno motorek, chopperů i skútrů zaplní v neděli 19. října před polednem olomoucké Horní náměstí. 

Motorkáři se tam sjedou k tradičnímu ukončení sezony.

U radnice se seřadí kolem jedenácté hodiny, po poledni pak vyrazí na společnou vyjížďku do okolí, cíl mají na fortu v Křelově. 

Velký Týnec ožije foklorem

Ke kořenům, tak se jmenuje folklorní festival, který se v sobotou 18. října koná ve Velkém Týnci.

„Vše se odehraje pod taktovkou Národopisného souboru Týnečáci. Akce je věnována Františkovi Dočkalovi, který byl místním písmákem. Přijedou především soubory z nejbližšího okolí od Majetína až přes Příkazy," sdělil dosavadní starosta obce Petr Hanuška.

Událost se koná od 17 hodin ve velkém sále místního Společenského domu. Vstup je zdarma. 

Dýňový jarmark v Grygově

Soutěže pro děti, tvořivá dílna nebo vypouštění balónků přání. V sobotu 18. října se v Grygově na Olomoucku chystá dýňový jarmark. Sokolská zahrada ožije od 15 hodin.

Kromě soutěží, dílen nebo možnosti zakoupení a následného vypuštění balónků přání, se příchozí mohou posedět při hudbě ve stanech se světlomety nebo si mohou koupit keramiku, bižuterii či třeba výrobky dětí místní Základní školy.

Chybět nebude ani občerstvení a organizátoři vzkazují, že děti a rodiče v maskách získají ocenění. Vstup a příspěvek do kreativní dílny je dobrovolný.

Drakiády v Mutkově a Dětřichově

Ilustrační fotoKdo má doma draka, ten ho v sobotu odpoledne může vypustit v Mutkově. V 15 hodin začíná na hřišti v nejmenší obci na Olomoucku tradiční pouštění draků pořádané obcí a místní Hospůdkou U Karkulky. Pro každého účastníka přichystali sladkou odměnu.  Na závěr mohou všichni posedět u táboráků a opéct si brambory nebo špekáček.

Tradiční drakiáda se chystá o tomto víkendu i na letišti v Dětřichově, místní části Uničova.

Vznášedla různých tvarů i velikostí se na letecké ploše představí v sobotu 18. října, začátek organizátoři stanovili na 13 hodin. Vítáni jsou všichni – malí i velcí, tvůrci a „piloti" draků stejně, jako diváci bez vlastních vznášedel.

Během dne se představí modeláři a pilot vrtulníku, připraveno bude bohaté občerstvení. Navíc na vítěze soutěže o nejlepšího draka čeká rekreační let po okolí. Organizátoři ještě upozorňují, že v případě trvalého deště bude drakiáda přeložena na neděli 19. října.

Koncert na záchranu kaple

Kdo chce podpořit dobrou věc, neměl by v sobotu chybět v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Moravském Berouně. V 18 hodin se v něm koná již 2. benefiční koncert, jehož výtěžek poputuje na obnovu kaple v Sedmi Dvorech.

Vystoupí Chrámový pěvecký sbor Chorus Mauritiensis při kostele svatého Mořice v Olomouci pod vedením Tomáše Kláska a flétnový soubor Flauto Dolce.

Při první benefici na záchranu kaple Jana Nepomuckého se vybralo 2200 korun. „Na počet zúčastněných posluchačů je to štědrý výsledek," ocenila tehdy v berounském měsíčníku všechny dárce Anna Friedlová, která je hlavní organizátorkou obnovy kaple.

Po Svatohubertské mši myslivecké dobroty

Myslivci a lesáci zvou všechny na sobotní večer do náměšťského kostela svaté Kunhuty na tradiční Svatohubertskou mši.

Bohoslužba začíná v 18 hodin. V kostele zazní tradiční hudba v podání Trubačů z Doubravy a sborový zpěv litovelské Palory.

Po mši se mohou všichni pustit do mysliveckých specialit, které budou připraveny v přísálí kulturního zařízení občerstvení.