VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Na víno, mašinky i olomócké hepenink

Olomoucko - Pokud ještě nemáte program na první říjnový víkend, vyberte si z naší pestré nabídky.

30.9.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Divíšek

Letňák s kapelami a dobrotami

Úletňák – olomócké hepenink, tak se jmenuje akce, která se chystá na sobotu 1. října v areálu Letního kina v Olomouci.

Ilustrační fotoStartuje v 15 hodin kapelou Malý sen, o hodinu později se představí zkušení akrobati na laně, v 17 hodin zahraje Big Band Žerotín a ve 20 hodin publikum rozproudí kapela The Gardeners.

Ve 21 hodin se návštěvníci mohou těšit na ohňovou show a akci ve 21.30 zakončí promítání filmu Postřižiny.

Během dne nebudou chybět piva regionálních minipivovarů, taky domácí burgery, hot dogy, guláše a to vše i pro vegetariány, ale i tvarůžkové cukroví nebo třeba palačinky. Děti do 6 let mají vstup zdarma, děti do 15 let zaplatí 50 koruna a dospělí 100.

Vinné slavnosti u Trojice

Dobré víno bude v sobotu 1. října k mání na Horním náměstí v Olomouci. Chystá se tam už desátý ročník vinných slavností, které navazují na historii prodeje vína, vinných domů v Olomouci z 15. století.

Kromě nejlepších vín se příchozí mohou těšit i na sýry z Holandska a pro nejmladší návštěvníky bude připravený dětský koutek a projížďky na koloběžkách.

Akce se koná od 10 do 20 hodin, chybět nebude vystoupení cimbálových muzik, vinná tombola nebo soutěž „O Krále Burčáku".

Bardotka a Rosnička na kolejích 

Motorový vůz Stříbrný šípZávěr letošní sezóny oslaví v sobotu 1. října Muzeum Českých drah v Olomouci. Při této příležitosti se na točně v olomouckém depu předvedou třeba takzvané „Bardotky" a své narozeniny oslaví parní lokomotiva „Rosnička".

Krátkou zastávku si v Olomouci udělá i legendární meziválečný motorák „Stříbrný šíp" a zamykání točny doprovodí také parní jízdy.

VÍCE ZDE…

Kolobka Cup s nočním bruslením

Poslední letošní díl závodů na koloběžkách a na šlapacích kárách Kolobka Cup a F1 Cup se chystá v pátek 30. září v olomouckém Centru Semafor za plaveckým bazénem.

Centrum Semafor na olomouckém dopravním hřišti. Ilustrační fotoZávody koloběžek a šlapacích autíček pro malé, velké i největší se chystají od 15 do 18 hodin a závodit se bude v pěti kategoriích. Pro všechny návštěvníky bude půjčovné v tento den zdarma.

Dalšími doprovodnými akcemi soutěžního dne jsou obří skluzavka, cyklokrosová trať v terénu s brankami, půjčovna koloběžek Kostka, lanové aktivity a občerstvení ve stánku.

Organizátoři ještě doplňují, že ve 20 hodin v Centru Semafor odstartuje noční vyjížďka na bruslích Tempish night skate. 

Letní kino zve na Pelíšky

Promítání oblíbeného českého filmu Pelíšky čeká v pátek návštěvníky letního kina na sokolském hřišti na Svatém Kopečku u Olomouce.

Od 19 hodin zde pobaví diváky jedinečné komediální výkony Jiřího Kodeta a Miroslava Donutila.

Promítání je zdarma a pořadatelé doporučují návštěvníkům, aby si sebou přinesli deky a teplé oblečení. Občerstvení je zajištěno. (krk)

Pochod s růžovou stužkou pro zdraví

Vyšlápněte si pro zdraví s růžovou stužkou. V sobotu 1. října se v Olomouci a dalších pěti městech České republiky uskuteční již tradiční pochod na podporu Mamma HELP center, která pomáhají ženám s nádorovým onemocněním prsu a jejich rodinám.

Vyšlápnout si pro zdraví s růžovou stužkou, symbolem boje proti rakovině prsu můžete v Olomouci, Praze, Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové a ve Zlíně.

Pochod je určený pro celou rodinu, dlouhý je necelé dva kilometry a účastníci se během akce mohou naučit severské chůzi, hůlky si budou moci bezplatně půjčit. Akce startuje v 10 hodin v olomouckých Bezručových sadech, v altánku u mauzolea a samotný start pochodu je naplánovaný na pravé poledne.

Hrát bude kapela Sešlost, předvedou se olomoucké mažoretky a chybět nebude ani občerstvení. Cílem pochodu je podpora pacientek a jejich rodin, nabídka služeb, například terapeutických a psychologických nemocným i jejich rodinám. (paš)

Dny architektury v Olomouci

Hned dvě akce nabízí v Olomouci tradiční celorepublikové Dny architektury.

V sobotu 1. října povede krajinný ekolog Michal Krejčí exkurzi podél řeky Bystřice. Účastníci se na ni podívají novýma očima, zjistí, co nám může dát.

Seznámí se s projektem, který navrhuje zlepšit ekologický stav toku a chce jej také mnohem více zpřístupnit lidem. Najednou to bude řeka pro Olomouc, nejen říčka míjející Bělidla a Hodolany.

Sraz je v 9.30 na mostě v křížení Masarykovy třídy a ulice Na Bystřičce.

Neděle pak bude patřit trojímu výročí architektů Klaudia Madlmayra, Huberta Austa a Jindřicha Kumpošta, které letos organizátoři chtějí oslavit návratem do prvorepublikové Olomouce.

Na vycházkové trase připravili několik překvapení včetně návštěv interiérů, které dokreslí urputné hledání stylu první poválečné dekády.

Sraz je v neděli 2. října ve 14 hodin U Husova sboru 538. Více informací o Dnech architektury je uvedeno na www.denarchitektury.cz (paš)

Na Chomoutovské jezero za ptáky

Exkurze v rámci Evropského festivalu ptactva se v neděli 2. října uskuteční na Chomoutovském jezeře u Olomouce. Sraz je v 7.30 hod na parkovišti u jezera za křižovatkou směr Březce.

Na místo je spojení autobusem z Olomouce, buď linkou 764, kdy autobus odjíždí v 6.45 z auto­busového nádraží a přijíždí na zastávku Chomoutov, škola v 7.11 nebo linkou 20, která odjíždí z Náměstí Hrdinů v 6.59 hod a přijíždí na zastávku Chomoutov, škola v 7.18. Ze zastávky se jde pěšky Písečnou ulicí a poté po louce kolem jezera.

Na lokalitě budou k vidění protahující druhy kachen a jiní zajímaví ptáci. V plánu je ukázka odchytu a kroužkování ptáků.

Předpokládaný konec exkurze je kolem poledne, trasa bude dlouhá zhruba 2 kilometry. K exkurzi se je možno připojit kdykoliv v jejím průběhu. Další informace i s kontaktem jsou uvedeny na www.mos-cso.cz(paš)

Aquapark s během i draky

Drakiáda a orientační závod pro rodiče a děti se koná v sobotu 1. října v letním areálu olomouckého Aquparku.

Na programu bude orientační závod pro rodiče a děti, hry, pouštění draků ale i odměny na cestu domů. Pro dětské účastníky akce je po jejím ukončení vstup do dětského koutku s padesáti procentní slevou. Akce se koná od 14.30 do 16.30, vstupné je 10 korun. (paš)

Loupežníci a lapkové obsadí Sovinec

Letošní předposlední historicko-pohádková akce na hradě Sovinec se chystá o nadcházejícím víkendu. Soumrak loupežníků, aneb lapkové a kati při práci na loupežnické stezce nabídne šermíře ale i loutkové divadlo, besedu o dravých ptácích a také možnost se s nimi vyfotit na ruce.

Součástí dvoudenní akce je i prohlídka s průvodcem každých třicet minut. Hradní brány budou otevřeny od 9.10 do 17.30, vstupné od 40 do 120 korun, Rodina zaplatí 330 korun. (paš)

Pod Kosířem se utkají vojáci s indiány

Válečnou vřavu, samozřejmě jen jako, si budou moci vychutnat v neděli návštěvníci zámku v Čechách pod Kosířem.

„Utkají se spolu v inscenované bitvě indiáni a oddíly britsko-francouzských vojáků. Kromě ukázky historické bitvy budou mít návštěvníci možnost si prohlédnout i dobové ležení vojska," sdělil kastelán zámku Martin Váňa.

Akce začíná v jedenáct hodin v areálu zámku. Vstupné je dobrovolné. (ros)

Zelenina s koštem slivovice

Na výstavu ovoce a zeleniny lákají pořadatelé v Přáslavicích na Olomoucku. K vidění bude v prostorách obecního úřadu a to v neděli 2. října od 10 do 16 hodin. Výstava bude doplněná pracemi žáků místní základní školy a mateřského centra Motýlek a soutěží o nejkrásnější dýni.

Součástí výstavy je i Košt slivovice. Chybět nebude občerstvení, více o programu je uvedeno na www.praslavice.com (paš)

Dětský orientační závod

 Dětský orientační závod, při kterém budou účastníci na stanovištích plnit různé úkoly se koná v sobotu 1. října ve Velké Bystřici na Olomoucku. Zápis účastníků je na hřišti Na Letné od 9.30 do 10 hodin, startovné je 20 korun. Děti budou rozděleny do kategorií, běží se ve dvojicích, nejmenší děti jdou v doprovodu rodičů. (paš)

Autor: Petra Pášová

30.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Oprava třídy 1.máje v polovině října 2017
16

Oprava třídy 1. máje skončí později

Ilustrační foto

Opilý muž napadl před olomouckým nádražím ženu

AKTUALIZOVÁNO

D35 u Olomouce zavřela havárie, ucpaly se i cesty okolo

FOTO z MÍSTA / Nehoda zastavila v pondělí ráno hlavní tah mezi Ostravou a Olomoucí. 

Opilý šofér vletěl do ostrůvku a skončil na střeše. Z nemocnice pak utekl

Namol opilý šofér s mladou spolujezdkyní nezvládl řízení a otočil auto na střechu. Posádku auta převezli do nemocnice, z ní ale řidič utekl.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

"Nechtěný" volební skokan Brázdil opět první: Je to obrovská satisfakce

Další volbní triumf slaví olomoucký lékař a poslanec Milan Brázdil. Ačkoliv slavného "skokana" předcházejících voleb tentokrát krajské vedení ANO původně vůbec nepostavilo na kandidátku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT