Olomoucké vinné slavnosti

Tradiční akce plná skvělého vína, lahůdek a dobré zábavy zaplní v pátek a v sobotu Horní náměstí v Olomouci.

Na Olomouckých vinných slavnostech bude své produkty prezentovat na pětadvacet vinařství z Moravy i ze zahraničí. 

Pro návštěvníky je připraven i bohatý doprovodný program: představení jednotlivých vinařství, vinná tombola, muzika i tanec. 

Na víno můžete ke Sloupu Nejsvětější Trojice vyrazit v pátek od 14 do 22 hodin, v sobotu pak od 10 do 20 hodin.

Podzimní Flora

Podzimní etapa výstavy Flora v Olomouci opět ovládne hanáckou metropoli. V rámci výstavy městské památky ožily uměním floristů v barvách trikolory.

Na první republiku a významné výročí vzpomíná také hlavní expozice, která se přenese v čase a návštěvníkům předvede ruch tržiště tak, jak jej znali před sto lety naši předci.

Těšit se můžete na degustaci pálenek Florakošt a novinku Floradžem, ukázky historických odrůd ovoce a zeleniny a bohatý doprovodný program. Výstaviště je otevřeno až do neděle každý den od 9 hodin.

Noc vědců

V celé republice se do páteční Noci vědců zapojí tisíce návštěvníků, kteří se během jediného večera mají možnost podívat do jinak nedostupných míst a zhlédnout řadu zajímavých pokusů, expozicí a poznávat různé oblasti vědy.

V Olomouci se zapojí fakulty Univerzity Palackého, aplikační centrum Baluo nebo Pevnost Poznání.

Bohatý program pro celou rodinu bude probíhat také ve Vědeckotechnickém parku UP.

Jednotlivé instituce se veřejnosti otevřou během pátečního večera 5. října.

LEGO výstava

Již čtvrtá olomoucká výstava Svět kostek se koná o víkendu na olomoucké Střední škole polytechnické na Roosveltově ulici.

Návštěvníky čekají dva sály plné statických i pohyblivých modelů z legendární stavebnice, své výtvory představí umělci z České republiky i zahraničí, pro malé i velké jsou připraveny hrací koutky a prodejní stánky. Dětské návštěvníky čekají soutěže o drobné dárky.

Svět kostek v Olomouci se návštěvníkům otevře v sobotu i neděli.

Bobr Cup

Už čtyřiadvacátý ročník litovelského extrémního závodu štafet se koná v sobotu v areálu In Life za loděnicí, odkud se na náročnou trať ve 12 hodin vydají tříčlenné týmy závodníků.

Překonat budou muset část běžeckou, cyklistickou i vodáckou, plavání se ovšem nevyhne žádná z disciplín.

Současně se koná také prestižní závod BOBR Man, ve kterém se stejnou trať pokusí pokořit patnáct nejlepších jednotlivců.

Hurvínkova cesta do Tramtárie

Do Divadla na Šantovce v neděli poprvé zavítá Divadlo Spejbla a Hurvínka se svým představením, které pobaví malé i velké návštěvníky.

V 15 hodin se nastydlý Hurvínek ocitne v říši plné žíznivých květin a jejich protivné princezny Gerbery. Součástí představení je také zdravá svačinka.

Do schodů pro dobrou věc

Osmnáct pater a 420 schodů čeká na vyzyvatele budovy Regionálního centra v Olomouci v rámci charitativního výběhu Run Up 2018. Letos účastníci podpoří charitativní projekt Patron dětí.

Závodu se může zúčastnit každý, ať už si schody pomalu vyjde, nebo se bude snažit pokořit nejlepší čas. Zapojit se mohou také děti, kterým bude počet pater samozřejmě upraven podle věku. Registrovat se mohou zájemci ještě v den závodu přímo na místě. Závod je součástí světového poháru.

Dýňobraní v Nemilanech

V sobotu od 13.30 hodin se v areálu Sokola v Nemilanech koná Dýňobraní. Pro děti je připraven skákací hrad a soutěže, na památku se budete moci nechat zvěčnit ve fotokoutku a samozřejmě nebude chybět dlabání a vyřezávání dýní.

Dýně si můžete zakoupit na místě, nožík si ale vezměte s sebou. A aby podzimní atmosféra byla kompletní, pochutnat si budete moci na dýňových chuťovkách, k tanci a poslechu zahraje kapela Karamel.

Na koloběžce do Pomoraví

Sobotní koloběžkový výlet vás zavede do Litovelského Pomoraví. Vyjíždí se v sobotu v 10 hodin od prodejny RideOn, koloběžky si na místě můžete také zapůjčit, nebo samozřejmě přijet na vlastní. Trasa vede přes Chomoutov.

Eddie Stoilow v Olomouci

V sobotu se v olomouckém S-Klubu představí česká hudební kapela Eddie Stoilow. Do Olomouce dorazí v rámci svého turné, které pořádají k oslavám patnácti společných let. Koncert začíná ve 20 hodin.

Tenisový turnaj pro veřejnost

V areálu TK Milo v Olomouci se pořádá otevřený tenisový turnaj pro všechny milovníky tohoto sportu. Tenisové rakety si můžete zapůjčit na místě, celá akce je zdarma, hrají se klasické dvouhry.