Dizajntrh

V Uměleckém centru Univerzity Palackého se v pátek a sobotu koná prodejní výstava a festival udržitelné módy, Dizajntrh 2018. Své kousky předvedou čeští i slovenští designéři, jejich výrobky doplní bohatý doprovodný program, o zábavu budou mít přitom postaráno také děti. Chybět nebude ani občerstvení a výborná káva. Vstupné stojí 40 Kč.

Olomoucká klubová noc

V pátek začíná dvoudenní svátek klubové hudby v Olomouci. Olomoucká klubová noc spojí šest scén, kterými jsou 15 Minut music club, Dream club, Vertigo club, Konvikt Olomouc a exkluzivně také Kryt civilní obrany, a nabídne přes 36 show.

Dvoudenní festival slibuje známá jména alternativní scény. Příchozí se mohou v první řadě těšit na bohatý hudební program jehož vrcholem bude jedno z posledních evropských vystoupení hvězdy současné progresivní elektronické scény Jimmy Pé. Dvoudenní vstupné na akci při zakoupení na místě činí 350 Kč.

Noc divadel 2018 v Olomouci

Hned několik olomouckých divadelních souborů se rozhodlo zapojit do celostátní akce Noc divadel. Navštívit tak v sobotu můžete zdarma například scénu Moravského divadla Olomouc, které si pro návštěvníky připravilo prohlídky zákulisí a možnost zblízka si prohlédnout divadelní kostýmy.

V divadle Tramtarie vás čeká interaktivní hra, při které se setkáte tváří v tvář hercům a jejich postavám, a zároveň se podíváte do prostor divadla, které běžně nejsou přístupné.

V Divadle na Šantovce vás čekají prohlídky zákulisí nebo divadelní workshopy. Zapojí se také Divadlo K3 Konvikt, Divadlo hudby a Divadlo na cucky.

Workshop: Ekologický úklid domácnosti

Věděli jste, že k dokonale čistému domovu vám stačí pouze dvě ingredience? V rámci Plastopadu se v neděli v olomouckém Freeshopu koná workshop s bloggerkou Helčou Škrdlíkovou, která se podělí i své tipy na levný a ekologický úklid celé domácnosti.

Vyrobíte si citrusový čisticí prostředek a osvěžovač vzduchu/pohlcovač pachu s univerzálním využitím. Při povídání se budete moci zahřát skvělým bylinkovým čajem. Cena workshopu je 100 Kč, kapacita je omezena a je třeba se přihlásit na stránkách Freeshopu.

Vánoční jarmark v Jitru

Nezisková organizace Jitro pořádá v areálu na Mozartově ulici Vánoční jarmark. Přijít můžete v sobotu od 9 do 14 hodin. Pobyt vám zpříjemní cimbálová muzika, své výrobky představí nespočet řemeslníků a výtvarníků.

Setkání k výročí 17. listopadu

Před sochou T. G. Masaryka před Pedagogickou fakultou na Žižkově náměstí se v sobotu od 17 hodin koná vzpomínková akce na studentské listopadové protesty, které změnily podobu České republiky. Účast přislíbil Vojtěch Pikal, Marian Jurečka či senátor Lumír Kantor.

Výstava betlémů

Ve štrenberské Expozici času můžete naladit vánoční atmosféru na výstavě betlémů. Těšit se můžete na keramické betlémy, vystřihovací betlémy z papíru s krajinou, ale také různé předměty s vánoční tematikou, např. těžítka, sošky, obrázky, kuchařky a podobně.

Vše má motiv svaté rodiny v betlémě. Nejstarším betlémem z papíru, který zde bude, je z cikorky - továrny na pražení kávy ze zámku v Žerotíně z roku 1895. Výstava bude doplněna o sbírku andílků a vánoční dekorace. Za vstupné zaplatíte 30 Kč.

Hudební podvečer 

Hudební uskupení My tři vystoupí v pátek ve šternberské Expozici času. První tóny zazní v 18 hodin, vstupné na akci stojí 70 Kč. Návštěvníky čekají zhudebněné básně olomouckého básníka J. K. Hrubého a písně z alba Nokturno vzpomínek.

Iné Kafe v Litovli

Ve Velkém sále Záložny v Litovli se v sobotu od 19 hodin koná koncert úspěšné slovenské punkrockové kapely Iné Kafe. Vstupné na místě je v prodeji za 330 Kč.