Poslední saunování

Rozloučení s letošním rokem připravili v Saunovém světě olomouckého Aquaparku na sobotu 29. prosince od 14 hodin.

Na celé odpoledne jsou připraveny tematické saunové ceremoniály, těšit se můžete například na Mrazíka od 14 hodin, 365 dní 5 hodin a 49 minut od 15 hodin, 80. a 90. léta od 16 hodin nebo Planetu Zemi od 18 hodin.

Předsilvestrovský taneční večer

V pátek od 19 hodin mohou všichni milovníci společenských tanců, ale také salsy a latina zavítat do Slovanského domu v Olomouci na předsilvestrovskou taneční party. Vstupenky budou v prodeji přímo na místě za 100 korun.

Dobročinné hokejové utkání

Dva hokejové týmy se střetnou v pátek v 17 hodin pro dobrou věc na zimním stadionu v Olomouci. Nastoupí proti sobě University Shields Olomouc a Junioři HC Olomouc.

Částka vybraná na vstupném poputuje na dětskou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc.

Kromě samotného hokeje bude návštěvníky čekat slavnostní buly, doprovodný program mezi třetinami, občerstvení i soutěž o hodnotné ceny. Vstupné je dobrovolné.

Vánoce na zámku

V pátek 28. prosince pořádá zámek v Náměšti na Hané speciální vánoční prohlídky. Od 13 do 22 hodin na návštěvníky čekají prohlídky slavnostně nazdobeného zámku plného vánočních tradic a motivů klasických pohádek. Počet míst na prohlídkách je omezen, proto je nutné se předem přihlásit na telefonním čísle 585 952 184.

Vánoční koncert v Pňovicích

V pátek 28. prosince se v 17 hodin koná vánoční koncert v kostele svatého Václava v Pňovicích. Vystoupí Schola Hnojice pod vedením Tomáše Nikla. Vstupné je dobrovolné.

Světlo ve tmě

Pod názvem Světlo ve tmě se letos koná vánoční koncert Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých v Olomouci, a to v kapucínském kostele Zvěstování Páně na Dolním náměstí v pátek 28. listopadu od 18 hodin.

Vystoupí nevidomý varhaník Pavol Pekný, který se hře na varhany věnuje již od roku 2000 a představí se také flétnový soubor Black Ladies. Zazní vánoční písně, ale také výběr z díla J. S. Bacha. Vstupenky za 100 Kč zakoupíte přímo na místě.

Pohádky na hradě

V neděli 30. prosince se od 15 hodin uskuteční v Hodovním sále šternberského hradu divadelní představení pro děti.

Šternberští ochotníci si pro malé návštěvníky připravili pohádky Jak šlo vejce do světa a Jak kočička s pejskem dělali dort. Dětskou vstupenku koupíte za 40 Kč, za vstupné pro dospělého zaplatíte o dvacet korun více.

Vánoční prohlídky zoo

Vánoční výzdoba, klid, teplý punč na zahřátí, a pokud se poštěstí, tak i sníh čeká na návštěvníky o svátečním čase na speciálních komentovaných prohlídkách, které začínají každý den v 16 a 18 hodin, každý den až do neděle.

Zimní zoo nabízí jedinečnou atmosféru, příjemně vytopené pavilony a také zvířata, z nichž jsou mnohá aktivnější než v průběhu letních veder.

Dechovka ve Šternberku

Na závěr roku potěší fanoušky dechové hudby koncertem ve šternberské Expozici času. V neděli v 19 hodin tady vystoupí místní kapela Šternberanka a Duo Jamajka, k poslechu si budete moci také zatančit. Vstupenku můžete na místě zakoupit za 120 korun.