Poslední saunování

Rozloučení s letošním rokem připravili v Saunovém světě olomouckého Aquaparku na sobotu 29. prosince od 14 hodin.

Na celé odpoledne jsou připraveny tematické saunové ceremoniály, těšit se můžete například na Mrazíka od 14 hodin, 365 dní 5 hodin a 49 minut od 15 hodin, 80. a 90. léta od 16 hodin nebo Planetu Zemi od 18 hodin.

Předsilvestrovský taneční večer

V pátek od 19 hodin mohou všichni milovníci společenských tanců, ale také salsy a latina zavítat do Slovanského domu v Olomouci na předsilvestrovskou taneční party. Vstupenky budou v prodeji přímo na místě za 100 korun.

Dobročinné hokejové utkání

Dva hokejové týmy se střetnou v pátek v 17 hodin pro dobrou věc na zimním stadionu v Olomouci. Nastoupí proti sobě University Shields Olomouc a Junioři HC Olomouc.

Částka vybraná na vstupném poputuje na dětskou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc.

Kromě samotného hokeje bude návštěvníky čekat slavnostní buly, doprovodný program mezi třetinami, občerstvení i soutěž o hodnotné ceny. Vstupné je dobrovolné.

Vánoce na zámku

V pátek 28. prosince pořádá zámek v Náměšti na Hané speciální vánoční prohlídky. Od 13 do 22 hodin na návštěvníky čekají prohlídky slavnostně nazdobeného zámku plného vánočních tradic a motivů klasických pohádek. Počet míst na prohlídkách je omezen, proto je nutné se předem přihlásit na telefonním čísle 585 952 184.

Vánoční koncert v Pňovicích

V pátek 28. prosince se v 17 hodin koná vánoční koncert v kostele svatého Václava v Pňovicích. Vystoupí Schola Hnojice pod vedením Tomáše Nikla. Vstupné je dobrovolné.

Motorový vůz Alstom Lint
Do Jeseníků pojede Leo Express

Světlo ve tmě

Pod názvem Světlo ve tmě se letos koná vánoční koncert Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých v Olomouci, a to v kapucínském kostele Zvěstování Páně na Dolním náměstí v pátek 28. listopadu od 18 hodin.

Vystoupí nevidomý varhaník Pavol Pekný, který se hře na varhany věnuje již od roku 2000 a představí se také flétnový soubor Black Ladies. Zazní vánoční písně, ale také výběr z díla J. S. Bacha. Vstupenky za 100 Kč zakoupíte přímo na místě.

Václav Neckář
Na Městském bále v Olomouci zazpívá Václav Neckář

Pohádky na hradě

V neděli 30. prosince se od 15 hodin uskuteční v Hodovním sále šternberského hradu divadelní představení pro děti.

Šternberští ochotníci si pro malé návštěvníky připravili pohádky Jak šlo vejce do světa a Jak kočička s pejskem dělali dort. Dětskou vstupenku koupíte za 40 Kč, za vstupné pro dospělého zaplatíte o dvacet korun více.

Vánoční prohlídky zoo

Vánoční výzdoba, klid, teplý punč na zahřátí, a pokud se poštěstí, tak i sníh čeká na návštěvníky o svátečním čase na speciálních komentovaných prohlídkách, které začínají každý den v 16 a 18 hodin, každý den až do neděle.

Zimní zoo nabízí jedinečnou atmosféru, příjemně vytopené pavilony a také zvířata, z nichž jsou mnohá aktivnější než v průběhu letních veder.

Nejhezčí vánoční stromy Olomouckého kraje. Zleva: 1. Mohelnice, 2. Lipová-lázně, 3. Prostějov
Toto jsou nejkrásnější vánoční stromy Olomouckého kraje. Kdo vyhrál?

Dechovka ve Šternberku

Na závěr roku potěší fanoušky dechové hudby koncertem ve šternberské Expozici času. V neděli v 19 hodin tady vystoupí místní kapela Šternberanka a Duo Jamajka, k poslechu si budete moci také zatančit. Vstupenku můžete na místě zakoupit za 120 korun.

Budova školy v Dlouhé Loučce
Německý řád usiluje o základní školu v Dlouhé Loučce. Kauzu ale protahuje