VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Na vánoční jarmarky, rozsvěcování stromů i Mikulášský vlak

První prosincový víkend přináší spoustu adventních akcí. Vyberte si.

1.12.2017
SDÍLEJ:

Mikulášský vlak. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Dance Sensation

Olomouc - Speciální vánoční edice oblíbené Dance Sensation už tuto sobotu rozhýbe Olomouc. Akce se koná 2. prosince od 22 hodin v Morgan´s Restaurantu v Olomouci. Propásli jste zářijovou Dance Sensation s Captainem Jackem a populární dívčí skupinou Holki? Nebo jste tam naopak byli a akce se vám líbila tolik, že chcete pokračování? Organizátoři ho pro vás mají a to dokonce ve speciální vánoční edici, která se chystá už na tuto sobotu.

„Nákupy dárků, předvánoční úklid, pečení cukroví… Jak si od toho všeho lépe odpočinout než na skvělé párty? Vánoční atmosféru si tu můžete užít tak trochu jinak a zároveň u toho i upustit páru a všechen shon hodit za hlavu. Tak neváhejte a dorazte za námi do Morgan´s Restaurantu v Olomouci, kde o zábavu rozhodně nebude nouze,” láká jeden z vystupujících DJs Marek Berger z Radia Haná.

A na co všechno se na pokračování té nejlepší 90s párty na Hané můžete těšit? Hlavní hvězdou vánoční taneční akce je moderátor Evropy 2 DJ Pavel Cejnar a vaše vzpomínky na 90. léta oživí tím nejlepším hudebním výběrem kromě DJ Marka Bergera i DJ Henry rezident Morgan´s a další.

Vstupenky za 170 korun kupujte na www.smsticket.cz, kde můžete využít také jedinečnou možnost být na této akci za 370 Kč VIP, v ceně je welcome drink, raut či třeba setkání s hosty. Vstupenky jsou k sehnání i přímo v Morgan´s Restaurantu na Mlýnské ulici. 

Adventní prohlídky na Bouzově

Bouzov - Adventní prohlídky se chystají o nadcházejícím víkendu na hradě Bouzov na Olomoucku.
Prohlídky vyzdobeným hradem zpříjemní povídání o adventních tradicích ve středověku nejen na dvoře šlechty, ale i v domech poddanských. Pro děti i dospělé je připravena dílna na prvním nádvoří. Zájemci se na svátečně nazdobený hrad mohou prohlédnout v sobotu 2. a v neděli 3. prosince, vždy od 14 do 16 hodin. Organizátoři upozorňují, že rezervace prohlídek je povinná, prohlídky si prosím rezervujte ve všední dny od 9 do 15 hodin. Plné vstupné je 150 korun, snížené 110 a rodinné 410 korun. 

Vánoce s četníky

Uničov - Vánoce s četníky chystá uničovská Šatlava - muzeum vězeňství. Akce se koná v sobotu 2. prosince od 13 do 17 hodin. Pro příchozí bude připravená výtvarná dílna, zdobení stromečku a pravý četnický čaj. Vstup je volný. 

Mikulášský vlak

Olomouc – Svézt se mikulášským vlakem mohou v neděli 3. prosince cestující na Hané. Vlak s parní lokomotivou „Rosničkou“ pojede z olomouckého hlavního nádraží hned po třech trasách. Nejprve se vydá do Senice na Hané a zpět, pak do Uničova a stejnou trasou zpět a na závěr zamíří do Prostějova na tamní hlavní nádraží a zase zpátky do Olomouce. Pro zájemce pak bude otevřeno také ČD muzeum v Olomouci, které ukrývá řadu skvostů z železniční historie.

„V parním vlaku pojede Mikuláš s čertem a andělem a společně podarují děti sladkostmi a jinými dárky. Nostalgickou předvánoční atmosféru v historickém vlaku tak ocení nejen rodiny s dětmi, ale i milovníci železniční historie. Soupravu totiž potáhne parní lokomotiva „Rosnička“ a účastníci akce se tak mohou těšit i na takzvané zbrojení parní lokomotivy vodou,“ informovala mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.

Další atrakcí mikulášských jízd bude zpřístupnění olomouckého Muzea Českých drah. Expozice se nachází v Táborské ulici nedaleko takzvaného hodolanského podchodu pod hlavním nádražím.

„Otevřeno bude od 10 do 16 hodin. K vidění tu například bude nejstarší provozuschopná lokomotiva Severní dráhy císaře Ferdinanda s číslem 314.303 z roku 1898, nákladní lokomotiva zvaná „Kremák“ z roku 1947, motorové lokomotivy s přezdívkami „Prasátko“ (T211.1069), „Pilštyk“ (T466.0007), „Zamračená“ (749.250) a další,“ doplnila mluvčí.

Cena jednosměrné jízdenky na nostalgickou jízdu ČD je pro dospělého 70 korun, zpáteční přijde na 130 korun. Děti od 6 do 15 let zaplatí 40 a za zpáteční 70 korun. Jízdenka pro děti do 6 let přijde na 20 korun v jednom směru a 30 korun tam i zpět. „Kapacita vlaku je omezena. Předprodej jízdenek je možný na olomouckém hlavním nádraží, nebo u personálu před odjezdem vlaku,“ upozornila ještě Monika Bezuchová. 

Vánoční jarmark na hradě

Šternberk – Vánoční dětský jarmark, ale i rozsvěcení stromu se chystá o tomto víkendu ve Šternberku na Olomoucku. Vánoční dětský jarmak na tamním hradě přivítá děti betlémem na nádvoří v životní velikosti a  tradičními dílničkami. Jarmark se uskuteční v sobotu 2. prosince od 10 do 16 hodin. Hrad zve také na prohlídky vánočně vyzdobené památky, kdy v rámci prohlídek návštěvníci uslyší zajímavé informace o historii Vánoc, vánočních tradicích a zvycích, jak slavila svátky šlechta i prostý lid. Hrad Šternberk bude otevřený o sobotách 2., 9. a 16. prosince vždy od 10 do 14 hodin. Interiéry hradu pak doplní slavnostní vánoční výzdoba, betlémy, historické hračky a mnoho dalších vánočních artefaktů. Adventní program při kterém se rozzáří i vánoční strom, ve Šternberku odstartuje v neděli 3. prosince ve čtyři hodiny odpoledne na Hlavním náměstí. Zahájí jej vánoční trhy a kapela A další… V 17 hodin se pak slavnostně rozsvítí vánoční strom a magickou atmosféru umocní Pěvecký sbor Gymnázia Šternberk a taky děti ze Základní školy Svatoplukova. Večerní punčovou náladu od 18 hodin opět obstará trio A další… 

Jarmark v cukrárně

Uničov - V někdejší cukrárně na Masarykově náměstí v Uničově se v pátek 1. prosince od 10 do 19 hodin uskuteční jarmark, jehož výtěžek připadne fondu podporujícímu onkologicky a jinak vážně nemocné děti. Značnou část nabízených předmětů budou tvořit vlastnoruční výrobky dobrovolných dárců. Pořadatelem charitativního jarmarku je nadační fond Šance onkoláčkům. Jeho webové stránky mají adresu www.nfsanceonkolackum.cz. 

Rozsvícení vánočního stromu v Nákle

Náklo – Rozsvícení vánočního stromu chystají v Nákle na Olomoucku. Vánoční symbol se v obci rozzáří v pátek 1. prosince v 17 hodin. O den později se v 18 hodin rozsvítí taky ve Lhotě, místní části a v neděli 3. prosince se ve stejný čas chystá rozsvícení kapličky i Mezicích, další místní části obce. Neděle bude patřit i nákelským seniorům, kteří si od 9 hodin nachystali výstavu perníčků a košt slivovice.

Rozsvícení vánočního stromu v Uničově

Uničov - Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Uničově se chystá na pátek 1. prosince odpoledne. Program na Masarykově náměstí otevře v 17.10 hodin vystoupení dětského sboru Rosička, který uvede písničky z muzikálu autorské dvojice Svěrák–Uhlíř O dvanácti měsíčkách. Stromeček se rozzáří v 17.30 hodin a hned na to zahrají a zazpívají Libor Geier s Bronislavem Chromým. 

Adventní tvoření v Litovli

Litovel - Pokud si chcete vlastnoručně vyrobit adventní svícen nebo věnec, máte možnost navštívit akci nazvanou Adventní tvoření, kde za pomoci zkušené floristky z Olomouce vykouzlíte adventní dekorace. Akce se koná v sobotu 2. prosince od 14 hodin ve Velkém sále záložny v Litovli na Olomoucku. V ceně vstupného je základní materiál včetně smrkových a jedlových větví. S sebou si zájemci mohou donést vlastní přízdoby nebo si je mohou na místě dokoupit. Vstupné 100 korun. 

Rozsvícení stromečku v Příkazech

Příkazy – Rozsvícení vánočního stromečku a koncert v kapli sv. Cyrila a Metoděje se chystá v sobotu 2. prosince v Příkazech na Olomoucku. Akce startuje koncertem v 16 hodin, kde vystoupí žáci Základní školy pod vedením Evy Zvěřové a taky Smíšený pěvecký sbor z Příkaz řízený Ivetou Navrtátilovou. Strom se pak rozzáří v 17.15. 

Punčiáda v Přáslavicích

Přáslavice – Na Punčiádu s hudbou, kde bude hrát Olomoucké saxofonové kvinteto zvou dobrovolní hasiči Přáslavic na Olomoucku. Začátek je v 17 hodin v sobotu 2. prosince na náměstíčku u fontány. K prodeji budou koláčky a punč, pro děti malá ruční dílna. Hrníčky na punč si příchozí mohou vzít s sebou. 

Adventní koncert ve Velkém Týnci

Velký Týnec – Na Adventní koncert duchovní hudby zvou v neděli 3. prosince pořadatelé do kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Velkém Týnci na Olomoucku. Koncert na kterém zazní skladby J.S.Bacha nebo třeba A.Dvořáka, začíná v 16 hodin. Vstupné je dobrovolné. 

Adventní víkend v Dubu

Dub na Moravou – Adventní víkend chystají v Dubu nad Moravou na Olomoucku. V sobotu 2. prosince se veřejnosti otevře dolní budova Základní školy, která od 9 do 15 hodin nabídne tradiční vánoční dílny. Místní mateřinka zase od 13 do 16 hodin chystá Čertovo odpoledne a v 16 hodin světélkový průvod, který se vydá od budovy mateřské školy k mlýnskému náhonu.

Po příchodu zpět do zahrady školy, k vánočnímu stromu se uskuteční vystoupení šikovných školáků, které bude zakončeno rozsvícením stromu a předáním dárků sv. Mikulášem. P

o celý víkend bude taky otevřená výstava s názvem Kdo si hraje nezlobí, kterou připravují členové dubského Klubu seniorů. Zájemci ji najdou v obřadní síni Obecního úřadu v sobotu 2. prosince od 8 do 16 hodin a v neděli od 9 do 15 hodin.

Součástí výstavy bude i prodej perníků a dárkových předmětů a chybět nebudou ani výrobky dětí místní mateřinky. Neděle 3. prosince pak bude ve hlavně znamení hudby. Místní Kulturní centrum v 16 hodin ožije koncertem Hudební školy Šauerovi. Veškerý výtěžek Adventního víkendu bude předán postiženým dětem z Dubu nad Moravou. 

Rozsvícení stromečku v Haňovicích

Haňovice – Adventní večer a rozsvěcování stromečku si užijí v sobotu 2. prosince i obyvatelé Haňovic na Olomoucku. Akce startuje v 17 hodin, na programu je vystoupení žáků a předškoláků místní základní školy a mateřinky a zahraje i kapela RAMAHE Radka Šperlicha. Chybět nebudou ani dobroty jako rybí polévka, smažený kapr, grilované klobásky nebo svařené víno a dětský punč.

Rozsvícení vánočního stromu se v Litovli

Litovel – Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se v Litovli na Olomoucku uskuteční v pátek 1. prosince. Program jako každý rok vyplní svým vystoupením děti z místních mateřských a základních škol a vrcholem bude vystoupení pěveckého sboru Senzakord. Chybět nebude ani Ježíškova pošta a Ježíškovi dílničky. Příchozí také mohou pomoct splnit přání dětem z Dětského domova v Litovli v rámci projektu Strom splněných přání. Program na náměstí Př. Otakara začíná v 15 hodin. V tento den bude možné se na město podívat i z radniční věže. Vánoční prohlídky budou od 16 do 18 hodin, vstupné se neplatí. 

Vánoční jarmark ve Velké Bystřici

Velká Bystřice - Adventní věnce, prodej vánočních ozdob, drobností a dekorací, voňavé vánoční pití pro velké i malé. To je Vánoční jarmark, který se chystá v pátek 1. prosince od 15.30 do 17 hodin v budově Mateřské školy na Zámeckém náměstí ve Velké Bystřici na Olomoucku. Součástí jarmarku bude i prodej vánočních hvězd ve prospěch Dětské onkologie FN Olomouc. 

Čertí šaráda v Šumvaldu

Šumvald – Čertí šarádu pořádá v neděli 3. prosince občanské sdružení Pulchra Silva na stadionu v Šumvaldu na Olomoucku. Podle pořadatelů jde o tamní variantu v alpských zemích běžného Krampuslaufu - tedy běhu ďáblů. V programu, který začíná v 16 hodin, příchozí uvidí taneční vystoupení čertic a po souhlasu samotného sv. Mikuláše vtrhnou na plochu skupiny rarachů, pekelníků a ďáblů ze Šumvaldu i okolních obcí. Čerti se budou snažit co nejpůsobivějším vystoupením vybojovat bečku piva. Akce vyvrcholí ohňostrojem a připraveno bude bohaté občerstvení včetně stylového ďábelského guláše, svařáku a punče. 

Autor: Petra Pášová

1.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 25 500 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník/ce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25500 kč, mzda max. 25500 kč. Volných pracovních míst: 50. Poznámka: Pracoviště: Týnecká č.p. 814/65, Olomouc., Vaším úkolem bude: bezchybné vyskladnění zboží podle skladových příkazů, odvážení/zavážení zboží na zóny, úklidová činnost., Požadujeme: základní vzdělání, fyzická zdatnost (fyzicky náročná práce), trestní bezúhonnost, ochotu pracovat ve dvojsměnném režimu (převážně noční)., Zaměstnanecké výhody: pracovní smlouva na dobu neurčitou, týden dovolené navíc, nástupní hrubá měsíční mzda od 25.500 Kč + prémiový systém.. Pracoviště: Kaufland česká republika v.o.s. - distribuční centrum olomouc-holice, Týnecká, č.p. 814, 779 00 Olomouc 9. Informace: Lada Tomanová, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Vedoucí dopravy 30 000 Kč

Řídící pracovníci v oblasti dopravy Technik/-čka - dispečer/-ka - pobočka Olomouc. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Technik/-čka - dispečer/-ka - pobočka Olomouc, Moderní dopravní firma přijme pro svou pobočku v Olomouci TECHNIKA - DISPEČERA DOPRAVY pro kamionovou dopravu. Nabízíme nestereotypní pracovní náplň, flexibilní pracovní dobu, finanční ohodnocení 20-30 tis. Kč + motivační složka dle pracovních výsledků, služební telefon s tarifem i pro soukromé účely. Podmínkou je praxe v oblasti dopravy min.2 roky, ŘP skupiny B (C, E výhodou), vzdělání s maturitou, komunikativnost, odolnost vůči stresu, přirozená autorita, časová flexibilita, uživatelská znalost PC, bydliště ideální Olomouc a okolí. Nástup dohodou. Životopis + motivační dopis prosím zasílejte na e-mail: josef.mika@speditrans.cz, telefonické informace podá vedoucí pobočky p.Míka na tel. 724 695 131.. Pracoviště: Speditrans cz, s.r.o. - kontakt olomouc (1173), Holická, č.p. 1173, 779 00 Olomouc 9. Informace: , .

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 100 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Manipulanti (1706006). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Manipulanti (1706006) , Jste vhodným uchazečem, pokud:, - máte SOU nebo SOŠ (ZŠ se zkušeností ve výrobě), - jste manuálně zručný a fyzický zdatný, - máte platný průkaz VZV – není podmínkou, - máte praxi se čtečkou (aktivní práce s PC) – výhodou, - jste spolehlivý, pečlivý, samostatný , Budete se věnovat:, - obsluze logistického vláčku, - rozvozu rozpracované výroby, - manipulaci s výrobky, Proč by se Vám mohla tato pracovní nabídka líbit?, - jde o dlouhodobou jednoduchou práci na HPP s pracovní smlouvou výrobní společnosti s dlouholetou tradicí, - čeká Vás práce v přátelském kolektivu, - máte nárok na 25 dní dovolené, - zajistíme Vám stejné pracovní a mzdové podmínky jako mají kmenoví zaměstnance a možný přestup do kmene firmy po zaučení , Pracoviště: Olomouc, Nástupní mzda: 100,- Kč/hod + zákonné příplatky + dotované stravné, Nástup: dle dohody, Směnnost: třísměnný provoz , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o.., Pavelčákova, č.p. 437, 779 00 Olomouc 9. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Dispečer 30 000 Kč

Dopravní dispečeři Disponent/-ka - dispečer/-ka - pobočka Olomouc. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Moderní dopravní firma přijme pro svou pobočku v Olomouci DISPONENTA - DISPEČERA DOPRAVY pro vnitrostátní a mezinárodní kamionovou dopravu. Nabízíme zajímavou a nestereotypní pracovní náplň, finanční ohodnocení 20-30 tis. Kč + motivační složku dle pracovních výsledků, služební telefon s tarifem i pro soukromé účely. Podmínkou je praxe v oblasti dopravy min.2 roky, vzdělání s maturitou, komunikativnost, odolnost vůči stresu, obchodní a týmový duch, časová flexibilita, spolehlivost, uživatelská znalost PC, znalost min. 1 světového jazyka na komunikativní úrovni, bydliště ideálně Olomouc a okolí. Datum nástupu dohodou. Životopis + motivační dopis prosím zasílejte na e-mail: josef.mika@speditrans.cz, telefonické informace podá vedoucí pobočky p.Míka na tel. 724 695 131.. Pracoviště: Speditrans cz, s.r.o. - kontakt olomouc (1173), Holická, č.p. 1173, 779 00 Olomouc 9. Informace: , .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Barbora Štefková

Životní skalp! Štefková přežila kritické momenty a vyřadila Plíškovou

Lávka přes trať nedaleko nádraží Olomouc - město na archivním snímku z února 2018 (vlevo) a místo po její demolici 19. června 2018
16

Místo lávky u bazénu je ve hře podchod. Radní projednávali dvě varianty

Nešpor je Chorasovský a živočišný typ, říká trenér Jílek

Těsně před odjezdem na herní soustředění do Polska získala Sigma Olomouc dvě exkluzivní posily. Trenér Václav Jílek prohlásil, že pokud záložník Václav Pilař a forvard Martin Nešpor zůstanou zdraví, budou pro tým velkým přínosem.

Olomoučtí radní o stavební uzávěře u Šantovky nerozhodli, sešlo se jich málo

O vydání stavební uzávěry, která by dočasně zabránila stavbě výškových budov v lokalitě Šantovka, radní města Olomouce na svém středečním zasedání nerozhodli. Důvodem bylo to, že se jich na zasedání sešlo málo. O tématu budou opět jednat v polovině srpna.

Na dračích lodích v Olomouci se těšte i na dětský den

Řeku Moravu ovládnou v sobotu od 10 hodin jezdci na dračích lodích. U Kojeneckého ústavu zabojuje na dvousetmetrové trati o pohár Olomouckého draka celkem 13 posádek.

Protestují proti Šantovka Tower. Jak má věžák vypadat, ale nikdo neviděl

Olomoučané v pondělí demonstrovali proti plánovanému mrakodrapu Šantovka Tower. Jak přesně má vypadat, ale nikdo neví. Investor jeho novou podobu nezveřejnil.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT