VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Na vánoční jarmarky, rozsvěcování stromů i Mikulášský vlak

První prosincový víkend přináší spoustu adventních akcí. Vyberte si.

1.12.2017
SDÍLEJ:

Mikulášský vlak. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Dance Sensation

Olomouc - Speciální vánoční edice oblíbené Dance Sensation už tuto sobotu rozhýbe Olomouc. Akce se koná 2. prosince od 22 hodin v Morgan´s Restaurantu v Olomouci. Propásli jste zářijovou Dance Sensation s Captainem Jackem a populární dívčí skupinou Holki? Nebo jste tam naopak byli a akce se vám líbila tolik, že chcete pokračování? Organizátoři ho pro vás mají a to dokonce ve speciální vánoční edici, která se chystá už na tuto sobotu.

„Nákupy dárků, předvánoční úklid, pečení cukroví… Jak si od toho všeho lépe odpočinout než na skvělé párty? Vánoční atmosféru si tu můžete užít tak trochu jinak a zároveň u toho i upustit páru a všechen shon hodit za hlavu. Tak neváhejte a dorazte za námi do Morgan´s Restaurantu v Olomouci, kde o zábavu rozhodně nebude nouze,” láká jeden z vystupujících DJs Marek Berger z Radia Haná.

A na co všechno se na pokračování té nejlepší 90s párty na Hané můžete těšit? Hlavní hvězdou vánoční taneční akce je moderátor Evropy 2 DJ Pavel Cejnar a vaše vzpomínky na 90. léta oživí tím nejlepším hudebním výběrem kromě DJ Marka Bergera i DJ Henry rezident Morgan´s a další.

Vstupenky za 170 korun kupujte na www.smsticket.cz, kde můžete využít také jedinečnou možnost být na této akci za 370 Kč VIP, v ceně je welcome drink, raut či třeba setkání s hosty. Vstupenky jsou k sehnání i přímo v Morgan´s Restaurantu na Mlýnské ulici. 

Adventní prohlídky na Bouzově

Bouzov - Adventní prohlídky se chystají o nadcházejícím víkendu na hradě Bouzov na Olomoucku.
Prohlídky vyzdobeným hradem zpříjemní povídání o adventních tradicích ve středověku nejen na dvoře šlechty, ale i v domech poddanských. Pro děti i dospělé je připravena dílna na prvním nádvoří. Zájemci se na svátečně nazdobený hrad mohou prohlédnout v sobotu 2. a v neděli 3. prosince, vždy od 14 do 16 hodin. Organizátoři upozorňují, že rezervace prohlídek je povinná, prohlídky si prosím rezervujte ve všední dny od 9 do 15 hodin. Plné vstupné je 150 korun, snížené 110 a rodinné 410 korun. 

Vánoce s četníky

Uničov - Vánoce s četníky chystá uničovská Šatlava - muzeum vězeňství. Akce se koná v sobotu 2. prosince od 13 do 17 hodin. Pro příchozí bude připravená výtvarná dílna, zdobení stromečku a pravý četnický čaj. Vstup je volný. 

Mikulášský vlak

Olomouc – Svézt se mikulášským vlakem mohou v neděli 3. prosince cestující na Hané. Vlak s parní lokomotivou „Rosničkou“ pojede z olomouckého hlavního nádraží hned po třech trasách. Nejprve se vydá do Senice na Hané a zpět, pak do Uničova a stejnou trasou zpět a na závěr zamíří do Prostějova na tamní hlavní nádraží a zase zpátky do Olomouce. Pro zájemce pak bude otevřeno také ČD muzeum v Olomouci, které ukrývá řadu skvostů z železniční historie.

„V parním vlaku pojede Mikuláš s čertem a andělem a společně podarují děti sladkostmi a jinými dárky. Nostalgickou předvánoční atmosféru v historickém vlaku tak ocení nejen rodiny s dětmi, ale i milovníci železniční historie. Soupravu totiž potáhne parní lokomotiva „Rosnička“ a účastníci akce se tak mohou těšit i na takzvané zbrojení parní lokomotivy vodou,“ informovala mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.

Další atrakcí mikulášských jízd bude zpřístupnění olomouckého Muzea Českých drah. Expozice se nachází v Táborské ulici nedaleko takzvaného hodolanského podchodu pod hlavním nádražím.

„Otevřeno bude od 10 do 16 hodin. K vidění tu například bude nejstarší provozuschopná lokomotiva Severní dráhy císaře Ferdinanda s číslem 314.303 z roku 1898, nákladní lokomotiva zvaná „Kremák“ z roku 1947, motorové lokomotivy s přezdívkami „Prasátko“ (T211.1069), „Pilštyk“ (T466.0007), „Zamračená“ (749.250) a další,“ doplnila mluvčí.

Cena jednosměrné jízdenky na nostalgickou jízdu ČD je pro dospělého 70 korun, zpáteční přijde na 130 korun. Děti od 6 do 15 let zaplatí 40 a za zpáteční 70 korun. Jízdenka pro děti do 6 let přijde na 20 korun v jednom směru a 30 korun tam i zpět. „Kapacita vlaku je omezena. Předprodej jízdenek je možný na olomouckém hlavním nádraží, nebo u personálu před odjezdem vlaku,“ upozornila ještě Monika Bezuchová. 

Vánoční jarmark na hradě

Šternberk – Vánoční dětský jarmark, ale i rozsvěcení stromu se chystá o tomto víkendu ve Šternberku na Olomoucku. Vánoční dětský jarmak na tamním hradě přivítá děti betlémem na nádvoří v životní velikosti a  tradičními dílničkami. Jarmark se uskuteční v sobotu 2. prosince od 10 do 16 hodin. Hrad zve také na prohlídky vánočně vyzdobené památky, kdy v rámci prohlídek návštěvníci uslyší zajímavé informace o historii Vánoc, vánočních tradicích a zvycích, jak slavila svátky šlechta i prostý lid. Hrad Šternberk bude otevřený o sobotách 2., 9. a 16. prosince vždy od 10 do 14 hodin. Interiéry hradu pak doplní slavnostní vánoční výzdoba, betlémy, historické hračky a mnoho dalších vánočních artefaktů. Adventní program při kterém se rozzáří i vánoční strom, ve Šternberku odstartuje v neděli 3. prosince ve čtyři hodiny odpoledne na Hlavním náměstí. Zahájí jej vánoční trhy a kapela A další… V 17 hodin se pak slavnostně rozsvítí vánoční strom a magickou atmosféru umocní Pěvecký sbor Gymnázia Šternberk a taky děti ze Základní školy Svatoplukova. Večerní punčovou náladu od 18 hodin opět obstará trio A další… 

Jarmark v cukrárně

Uničov - V někdejší cukrárně na Masarykově náměstí v Uničově se v pátek 1. prosince od 10 do 19 hodin uskuteční jarmark, jehož výtěžek připadne fondu podporujícímu onkologicky a jinak vážně nemocné děti. Značnou část nabízených předmětů budou tvořit vlastnoruční výrobky dobrovolných dárců. Pořadatelem charitativního jarmarku je nadační fond Šance onkoláčkům. Jeho webové stránky mají adresu www.nfsanceonkolackum.cz. 

Rozsvícení vánočního stromu v Nákle

Náklo – Rozsvícení vánočního stromu chystají v Nákle na Olomoucku. Vánoční symbol se v obci rozzáří v pátek 1. prosince v 17 hodin. O den později se v 18 hodin rozsvítí taky ve Lhotě, místní části a v neděli 3. prosince se ve stejný čas chystá rozsvícení kapličky i Mezicích, další místní části obce. Neděle bude patřit i nákelským seniorům, kteří si od 9 hodin nachystali výstavu perníčků a košt slivovice.

Rozsvícení vánočního stromu v Uničově

Uničov - Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Uničově se chystá na pátek 1. prosince odpoledne. Program na Masarykově náměstí otevře v 17.10 hodin vystoupení dětského sboru Rosička, který uvede písničky z muzikálu autorské dvojice Svěrák–Uhlíř O dvanácti měsíčkách. Stromeček se rozzáří v 17.30 hodin a hned na to zahrají a zazpívají Libor Geier s Bronislavem Chromým. 

Adventní tvoření v Litovli

Litovel - Pokud si chcete vlastnoručně vyrobit adventní svícen nebo věnec, máte možnost navštívit akci nazvanou Adventní tvoření, kde za pomoci zkušené floristky z Olomouce vykouzlíte adventní dekorace. Akce se koná v sobotu 2. prosince od 14 hodin ve Velkém sále záložny v Litovli na Olomoucku. V ceně vstupného je základní materiál včetně smrkových a jedlových větví. S sebou si zájemci mohou donést vlastní přízdoby nebo si je mohou na místě dokoupit. Vstupné 100 korun. 

Rozsvícení stromečku v Příkazech

Příkazy – Rozsvícení vánočního stromečku a koncert v kapli sv. Cyrila a Metoděje se chystá v sobotu 2. prosince v Příkazech na Olomoucku. Akce startuje koncertem v 16 hodin, kde vystoupí žáci Základní školy pod vedením Evy Zvěřové a taky Smíšený pěvecký sbor z Příkaz řízený Ivetou Navrtátilovou. Strom se pak rozzáří v 17.15. 

Punčiáda v Přáslavicích

Přáslavice – Na Punčiádu s hudbou, kde bude hrát Olomoucké saxofonové kvinteto zvou dobrovolní hasiči Přáslavic na Olomoucku. Začátek je v 17 hodin v sobotu 2. prosince na náměstíčku u fontány. K prodeji budou koláčky a punč, pro děti malá ruční dílna. Hrníčky na punč si příchozí mohou vzít s sebou. 

Adventní koncert ve Velkém Týnci

Velký Týnec – Na Adventní koncert duchovní hudby zvou v neděli 3. prosince pořadatelé do kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Velkém Týnci na Olomoucku. Koncert na kterém zazní skladby J.S.Bacha nebo třeba A.Dvořáka, začíná v 16 hodin. Vstupné je dobrovolné. 

Adventní víkend v Dubu

Dub na Moravou – Adventní víkend chystají v Dubu nad Moravou na Olomoucku. V sobotu 2. prosince se veřejnosti otevře dolní budova Základní školy, která od 9 do 15 hodin nabídne tradiční vánoční dílny. Místní mateřinka zase od 13 do 16 hodin chystá Čertovo odpoledne a v 16 hodin světélkový průvod, který se vydá od budovy mateřské školy k mlýnskému náhonu.

Po příchodu zpět do zahrady školy, k vánočnímu stromu se uskuteční vystoupení šikovných školáků, které bude zakončeno rozsvícením stromu a předáním dárků sv. Mikulášem. P

o celý víkend bude taky otevřená výstava s názvem Kdo si hraje nezlobí, kterou připravují členové dubského Klubu seniorů. Zájemci ji najdou v obřadní síni Obecního úřadu v sobotu 2. prosince od 8 do 16 hodin a v neděli od 9 do 15 hodin.

Součástí výstavy bude i prodej perníků a dárkových předmětů a chybět nebudou ani výrobky dětí místní mateřinky. Neděle 3. prosince pak bude ve hlavně znamení hudby. Místní Kulturní centrum v 16 hodin ožije koncertem Hudební školy Šauerovi. Veškerý výtěžek Adventního víkendu bude předán postiženým dětem z Dubu nad Moravou. 

Rozsvícení stromečku v Haňovicích

Haňovice – Adventní večer a rozsvěcování stromečku si užijí v sobotu 2. prosince i obyvatelé Haňovic na Olomoucku. Akce startuje v 17 hodin, na programu je vystoupení žáků a předškoláků místní základní školy a mateřinky a zahraje i kapela RAMAHE Radka Šperlicha. Chybět nebudou ani dobroty jako rybí polévka, smažený kapr, grilované klobásky nebo svařené víno a dětský punč.

Rozsvícení vánočního stromu se v Litovli

Litovel – Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se v Litovli na Olomoucku uskuteční v pátek 1. prosince. Program jako každý rok vyplní svým vystoupením děti z místních mateřských a základních škol a vrcholem bude vystoupení pěveckého sboru Senzakord. Chybět nebude ani Ježíškova pošta a Ježíškovi dílničky. Příchozí také mohou pomoct splnit přání dětem z Dětského domova v Litovli v rámci projektu Strom splněných přání. Program na náměstí Př. Otakara začíná v 15 hodin. V tento den bude možné se na město podívat i z radniční věže. Vánoční prohlídky budou od 16 do 18 hodin, vstupné se neplatí. 

Vánoční jarmark ve Velké Bystřici

Velká Bystřice - Adventní věnce, prodej vánočních ozdob, drobností a dekorací, voňavé vánoční pití pro velké i malé. To je Vánoční jarmark, který se chystá v pátek 1. prosince od 15.30 do 17 hodin v budově Mateřské školy na Zámeckém náměstí ve Velké Bystřici na Olomoucku. Součástí jarmarku bude i prodej vánočních hvězd ve prospěch Dětské onkologie FN Olomouc. 

Čertí šaráda v Šumvaldu

Šumvald – Čertí šarádu pořádá v neděli 3. prosince občanské sdružení Pulchra Silva na stadionu v Šumvaldu na Olomoucku. Podle pořadatelů jde o tamní variantu v alpských zemích běžného Krampuslaufu - tedy běhu ďáblů. V programu, který začíná v 16 hodin, příchozí uvidí taneční vystoupení čertic a po souhlasu samotného sv. Mikuláše vtrhnou na plochu skupiny rarachů, pekelníků a ďáblů ze Šumvaldu i okolních obcí. Čerti se budou snažit co nejpůsobivějším vystoupením vybojovat bečku piva. Akce vyvrcholí ohňostrojem a připraveno bude bohaté občerstvení včetně stylového ďábelského guláše, svařáku a punče. 

Autor: Petra Pášová

1.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 17 000 Kč Pomocní montážní dělníci Dělník na opravy dřevěných palet. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Pracoviště: Na zákopě č.p. 443/2, Olomouc. Nástup možný ihned. Prac. doba: 7:30 - 16:00 hod. , Požadavky: fyzická zdatnost, oprávnění na VZV výhodou. Práce v hlučném a prašném prostředí. První kontakt možný POUZE telefonicky nebo mailem.. Pracoviště: H e r u s, s.r.o. - pracoviště, Na zákopě, č.p. 443, 779 00 Olomouc 9. Informace: Štachová, +420 724 777 021. Stavebnictví - Stavebnictví Geodeti a ostatní 19 500 Kč Kartografové a zeměměřiči Geodet - Kartograf. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19500 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadované vzdělání: VŠ nebo SŠ v oboru geodézie, , Kvalifikační předpoklady:, - znalost práce na PC: Word, Excel, Outlook, Internet, - uživatelská znalost programů: Kokeš, MicroStation výhodou, - řidičský průkaz skupiny B: aktivní řidič výhodou, , Pracovní náplň: , - veškeré geodetické práce v terénu a kanceláři, - v oddělení inženýrské geodézie a mapování, případně katastru nemovitostí. Pracoviště: Správa železniční geodézie olomouc - 009, Nerudova, č.p. 773, 779 00 Olomouc 9. Informace: , . Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 19 000 Kč Zahradníci floristé a květináři Florista/ka, aranžér/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Polská č.p. 1201/1, Olomouc., Požadujeme samostatné floristy/ky. Vyučení ani praxe není podmínkou, spíše výhodou. Sami si uchazeče zaškolíme, pokud bude zaškolení probíhat v jiném městě, zajistíme a uhradíme ubytování. Je důležité, aby nový uchazeč měl cit pro barvu, byl kreativní s estetickým vnímáním. Požadujeme základní znalost práce na PC (odeslat a přijmout email, vyplnit tabulku)., Zaměstnanecké výhody: Mzda je přepočítávána dle skutečné tržby prodejny a z toho zaměstnanci ještě k uvedené mzdě dostávají procenta. Významné prémie dostávají zaměstnanci také pokud splní limit odpisů zboží. Výsledná mzda je maximálně motivační a bez finančního stropu. Mzdy našich zaměstnanců se pohybují mezi 16 a 20 ticíci korun v čistém., Své strukturované životopisy zasílejte POUZE na emailovou adresu: florcentrum@florcentrum.cz. Kontakt je možný telefonicky od 7.00 do 15.00 hod. v pracovní dny.. Pracoviště: Florcentrum foltýnová s.r.o. - pracoviště galerie šantovka, Polská, č.p. 1201, 779 00 Olomouc 9. Informace: Marcela Foltýnová, +420 736 473 456. Výroba - Technici v ostatních průmyslových oborech jinde 30 000 Kč Technici v ostatních průmyslových oborech jinde neuvedení Servisní technik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Zákostelí č.p. 65, Senice na Hané. Nástup možný ihned., Požadavky: činnosti dle vyhlášky 50/78 Sb., ŘP sk. B + praxe v řízení, flexibilita, manuální zručnost, týmová práce., Jedná se o servis automatických dveří a elektroinstalací prodejen, zámečnické a vodoinstalatérské práce drobného charakteru. , Své životopisy zasílejte POUZE na výše uvedený email.. Pracoviště: Automatic door technology s.r.o., Zákostelí, č.p. 65, 783 45 Senice na Hané. Informace: Josef Tobiáš, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fanoušci olomouckých volejbalistek. Ilustrační foto

Liga mistryň na Lazcích. Olomouc vyzve Rumunky, přijďte fandit v modrém!

Milan Lalkovič

Lalkovič už patří Sigmě. Bývalý hráč Chelsea podepsal smlouvu

Burza práce na Floře: zaměstnance hledaly supermarkety, Zora i policie

FOTOGALERIE / Budoucí studenti i zájemci o zaměstnání se přišli v úterý inspirovat na olomoucké Výstaviště Flora, kde se již tradičně konala Burza práce a vzdělání.

Centrum Olomouce bude slavit 100 let republiky. Co vás čeká?

Několikadenní oslavy 100 let republiky vypuknou v Olomouci ve čtvrtek představením Zbojnická balada na půdě Vlastivědného muzea a vyvrcholí v neděli večer ohňostrojem v centru města.

Celníci v kraji odhalili osm nelegálních heren, automaty odvezli

Ránu nelegálnímu hazardu v Olomouckém kraji uštědřili v těchto dnech celníci. Od července odhalili osm nelegálních heren, odkud odvezli automaty. Při kontrolách zajistili celkem 43 takzvaných kvízomatů. Za porušení zákona hrozí provozovatelům pokuta až do výše 50 milionů korun.

První stížnost na senátní volby je ze Slatinek

První a zatím jedinou stížnost na senátní volby obdržel Nejvyšší správní soud z obvodu 62, kde zvítězila nezávislá kandidátka Jitka Chalánková. Ve druhém kole jasně porazila kandidátku ČSSD Boženu Sekaninovou.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT