Rozloučení akvabel

S končícím rokem se v pátek a v sobotu na celkem třech vystoupeních rozloučí olomoucké akvabely. První vystoupení si vodní tanečnice přichystaly na páteční 19. hodinu, další dvě pak návštěvníky čekají v sobotu od 16.30 a 19 hodin.

Vstupenky jsou v prodeji přímo na místě, tedy na Plaveckém stadionu v Olomouci, dospělí se mohou přijít podívat za 120 Kč, za děti do deseti let zaplatíte polovinu.

Vánočení ve Šternberku

Již 16. ročník benefičního koncertu s názvem Vánočení proběhne v sobotu 22. prosince od 19 hodin v Kulturním domě šternberských kulturních zařízení. Zatímco loni se místo vstupného vybíraly dárky pro děti ve Fakultní nemocnici, letos diváci za vstup zaplatí 150 Kč, výtěžek následně poputuje na podporu onkologicky nemocného chlapce Tomáše.

Koledování v divadle

V sobotu 22. prosince si můžete přijít zpříjemnit čekání na Ježíška a nasát vánoční atmosféru do foyer Moravského divadla v Olomouci, kde se budou zpívat ty nejznámější české koledy.

Akce začíná v 10 hodin a vstup je pro všechny volný. Předzpívávat bude sbor opery a operety Moravského divadla pod vedením sbormistryně Lubomíry Hellové.

Český dokument v Metropolu

Kibera je největším africkým slumem a právě sem se vydali čeští dokumentaristé, aby zachytili život lidí, kteří se tuto chudou oblast snaží proměnit v lepší místo pro život.

Jejich film promítne olomoucké kino Metropol v neděli v 17.30 hodin. Snímek sleduje fotografa Dona, učitelku Bentu, která založila školku pro HIV pozitivní děti nebo Tankera, bývalého boxera, který si ve slumu postavil boxerskou školu, kde mladé lidi učí disciplíně a tvrdé práci.

Vánoční koncert v Náměšti

Známé i méně známé koledy v tradičních i netradičních úpravách a podáních zazní na chystaném vánočním koncertě městysu Náměšť na Hané, který se koná v kulturním domě v pátek 21. prosince od 19 hodin. Návštěvníky čeká pěvecký sbor Josefa Srovnala, hanácké koledy v podání cimbálové muzika i dětská vystoupení žáků základní školy. Vstupné na koncert je dobrovolné.

Vánoční dílna v zoo

Rádi tvoříte a těší vás výzdoba s puncem jedinečnosti? Vlastnoručně vyrobená dekorace z přírodních materiálů, které poskytne Vánoční dílna v restauraci Pod Věží, bude perlou Vánoc. Tvořit mohou jedinci i rodiny.

Svátky ve Velké Bystřici

Vánoční čas ve Velké Bystřici zahájí společné sousedské setkání a zpívání u vánočního stromu na náměstí v sobotu 22. prosince. Od 16 hodin se tu bude koledovat, zahřát se budete moci u zapálené varty, punčem, grogem či horkým čajem.

Zájemci si s sebou mohou přinést lucerničku na Betlémské světlo, které budou opatrovat a rozdávat skauti. Rodiče s dětmi se mohou od 17 hodin zúčastnit pouštění skořápkových lodiček přímo ze Zámeckého náměstí po vodě mlýnského náhonu. Lodičku si vyrobte doma z přírodních materiálů, využít můžete skořápky ořechů, listy, větvičky i šišky, fantazii se ovšem meze nekladou.

Africké hodování v Olomouci

Odpočinout si od vánočních příprav, poznat něco nového a třeba si domů odnést ovoce a další dobroty přímo ze srdce Afriky můžete v neděli od 11 hodin na Výstavišti Flora v Olomouci.

Na návštěvníky bude čekat exotické ovoce, koření ze Zanzibaru, čerstvá káva, oříšky, čokoláda i čerstvé kakaové boby. Afriku doplní asijské dračí ovoce, duriany a další pochoutky.

Vánoční turnaj deskových her

V sobotu 22. prosince ve 14 hodin začíná v komunitním centru Křižovatka na Dolním náměstí malý turnaj deskových a karetních her. V rámci přátelského turnaje si můžete přijít zahrát Dominion, Citadelu, Carcassone nebo karetní Keyforge.

Štědrý den na hradě Bouzov

Speciální akci s názvem Bouzovské nadělování připravili na pohádkovém hradě na štědrodenní odpoledne.

Zájemci si mohou zarezervovat místo na speciální vánoční prohlídce završené nadělováním dárků v Rytířském sále. Každý účastník obdrží drobnost, přinést si také můžete dárky a pod hradním stromem si je nadělit. Místo na prohlídce je třeba si zarezervovat, a to ve všední dny od 9 do 15 hodin na čísle 777 360 334. Vstupné stojí 220 Kč.