Do Slatinic na hodové slavnosti

Slatinice – Hodové slavnosti mají o nadcházejícím víkendu ve Slatinicích na Olomoucku. Slavnost začala už ve čtvrtek 15. srpna hodovou mší, v pátek pokračuje zábavou na chatě Lumpík a posezením v areálu SK Slatinice. Na sobotu 17. srpna bude připravený turnaj v plážovém volejbalu, výstava fotografií a obrazů v prostorách místní Základní školy, sportovní exhibice nebo třeba večer taneční zábava v areálu SK Slatinice s kapelou VIA Paběda. V neděli slatinické obyvatele probudí v 7 hodin tradiční hodový budíček s dechovou kapelou pana Pavlíčka, od 9 hodin bude nachystaný Hanácký jarmark v Lázních Slatinice s ukázkami řemesel, výstavou bonsají, historickými šperky, občerstvením ale i tombolou. Chybět nebude ani hodová mše svatá nebo třeba od 9 hodin do 14 hodin vyhlídkové lety s vrtulníkem na ploše za fotbalovým hřištěm. Po celou dobu hodových slavností bude na tréninkovém hřišti místního sportovního klubu Lunapark, skákací dráha i nafukovací skluzavka.

Sovinec opět láká nejen na šermířskou show

Sovinec – Na třetí srpnový víkend, 17. a 18. srpna, připravila historická posádka hradu Sovince letos již dvacátý ročník akce s názvem Hodokvas rytíře Kobylky. V průběhu tohoto tradičního historicko-řemeslného jarmarku budou k vidění ukázky starých hradních řemesel a prezentace zručnosti dávných řemeslníků…VÍCE

Výstava králíků a holubů v Dlouhé Loučce

Dlouhá Loučka – Na výstavu králíků, holubů a drůbeže zve širokou veřejnost v sobotu 17. srpna od 13 do 20 hodin a v neděli od 8 do 16 hodin, organizace Českého svazu chovatelů v Dlouhé Loučce na Olomoucku. Výstavu příchozí najdou v zámeckém parku v Dlouhé Loučce. Chybět nebude ani vystoupí pěveckého sdružení Přátelé, tombola nebo občerstvení. 

Hodové slavnosti v Hnojicích

Hnojice – Hodové slavnosti mají o tomto víkendu v Hnojicích na Olomoucku. V sobotu bude na programu slavnostní otevření výstavy ve stálé expozici o historii Hnojic v budově místní mateřinky, tradiční hodový fotbalový zápas „starých pánů" Hnojice nebo například od 20 hodin taneční zábava se skupinou Pandora.

„Neděle je hlavní den hodových oslav. V 8.30 se v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hnojicích koná slavnostní mše, vystoupí soubor Hagnózek, mladá hnojická zpěvačka Sabina Ulmanová a v 17 hodin začne hodová taneční zábava se skupinou Sirius," uvedl starosta obce Libor Kašpárek. Poznamenal, že také místní muzeum a fara jsou po oba víkendové dny otevřeny veřejnosti.

„Po celou dobu hodových oslav budou na hřišti kolotoče a další zábavné atrakce pro děti i pro dospělé. Sokolové mají připraveno bohaté občerstvení a specialitou letošních hodů bude kromě prodeje sladkostí upečených našimi šikovnými ženami také stánek s vynikající medovinou různých příchutí a tajemnými elixíry z různých bylin a jiných surovin. Na své si přijde určitě každý milovník dobrého jídla, pití a dobré nálady," doplnil starosta. Více informací a přesný program zájemci najdou na www.hnojice.cz 

Skotské hry na fortu v Křelově

Křelov – Břuchotín – Historická klání skotských horalů v siláckých disciplínách, dobová ležení skotských armád, dudácký band Rebel Pipers i dobová hudba či dětské skotské soutěže po celý den. To je akce nesoucí název Skotský den. V sobotu 17. srpna ho připravili organizátoři na fortu v Křelově-Břuchotíně na Olomoucku…VÍCE

Country zazní Hněvotínskými skalami

Hněvotín – Country přehlídku Hněvotínské Skaly 2013 pořádají v sobotu 17. srpna obce Hněvotín a Olšany u Prostějova. Všem příchozím se představí kapely Country Expres, Kamarádi, Sešlost a Country All. Přehlídka se koná v přírodním areálu hněvotínských Skal, přibližně kilometr od Hněvotína ve směru na obec Žerůvky a začíná ve 14 hodin. Vstupné je padesát korun, pro účastníky je připraveno bohaté občerstvení, chybět nebude taneční parket. V případě nepříznivého počasí se přehlídka koná v Kulturním domě v Hněvotíně. 

Zahrajte si pétanque na olomoucké Korunní pevnůstce

Olomouc – Už potřetí se v sobotu 17. srpna sejdou v olomoucké Korunní pevnůstce hráči pétanque. Na hřištích vedle bývalého dělostřeleckého skladu rozehrají turnaj pojmenovaný Mozartovy koule především podle pamlsku, který obdrží při startu…VÍCE

Zámek ožije karnevalem a ohňostrojem, vystoupí i Spirituál Kvintet

Náměšť na Hané – Karneval. To je podtitul letošního ročníku akce s názvem Květiny pro zámeckou paní na zámku v Náměšti na Hané. Oba víkendové dny jsou nabité zajímavostmi. Během sobotního programu je pro návštěvníky od 19 hodin připravený rej masek na zámeckém nádvoří, kterého se mohou zúčastnit všichni zájemci v kostýmech směřovaných k ústřednímu tématu karnevalu. Od 21 hodin se konají noční prohlídky. Ve 22 hodin ozáří areál památky velký ohňostroj. V neděli oživí park hudební produkce. Od 16.30 hodin vystoupí písničkář Libor Geier. V 17 hodin začne koncert Spirituál Kvintetu. Vcíce informací je k nalezení na stránkách www.zamek.namestnahane.cz, telefonu 585 952 184 či e-mailu zamek@namestnahane.cz.

Na hřišti zahraje Hubertus a objeví se zvířecí záchranáři

Bílá Lhota – Do Páteřína, části obce Bílá Lhota na Litovelsku, by měli v sobotu přijet všichni, kdo mají rádi country a zvířata. Od 15 hodin na místním hřišti totiž začne Dostaveníčko v Páteříně Hubertus a hosté. Jak už z názvu akce vyplývá, hudebních nástrojů se chopí členové country-folk-rockové skupiny Hubertus. Jejím kapelníkem je Ondřej Csik, který se rovněž stará o páteřínskou pobočku záchranné Stanice ochrany fauny Hluk. V programu proto vedle hudební produkce nebude chybět prohlídka zachráněných živočichů a ukázky z činnosti zvířecích záchranářů. Spolupořadatelem je Sbor dobrovolných hasičů Páteřín, který se postará i o bohaté občerstvení.

Hody ve Velkém Týnci

Velký Týnec – Tradiční Týnecké hody se uskuteční v neděli 18. srpna ve Velkém Týnci na Olomoucku. V kostele Nanebevzetí Panny Marie se na osm a deset hodin dopoledne chystají mše. Ve 13.30 je na programu požehnání a od 14 hodin pak posezení na zámecké zahradě. 

Dřevorubci se sjedou na fort

Olomouc – Drsný zvuk motorových pil a vůně čerstvě pořezaného dřeva se bude o víkendu roznášet po olomoucké pevnosti v Radíkově. Poprvé se v Olomouci a jejím okolí totiž bude konat nejen soutěžní akce s názvem Jesenický dřevorubec. V sobotu si zde přijdou na své především návštěvníci, kteří se zajímají o zpracování dřeva.

„Budou si moct vyzkoušet řezat kulatinu motorovou řetězovou pilou. Uvidí také, co dokáže křovinořez, a podle zájmu si ho budou moct vyzkoušet. Předvedeme činnost zahradního drtiče větví," vyjmenoval část sobotního programu Jan Bednář, majitel pevnostního objektu…VÍCE

Tvarůžkové hody ve skanzenu v Příkazech

Příkazy – Na Tvarůžkovy Hode s ukázkou, jak se tvarůžky vyrábí, lákají v sobotu 17. srpna organizátoři do Hanáckého skanzenu v Příkazech na Olomoucku. Start akce organizátoři stanovili na 11 hodin dopoledne. Od 11 do 12 hodin bude hrát Nepředstavitelná kapela, v pravé poledne se na hodinu rozběhne Guttenbergova tiskařská dílna pro děti, chybět nebude ani divadlo, dílny, cimbálová muzika Valašský vojvoda z Kozlovic nebo v 16 hodin koncert kapely Kofe a Vlna. Po celý den bude hrát loutkové divadlo Teatro Pimprle. Vstupné je 60 korun, snížené je o dvacet korun nižší a rodina na vstupu zaplatí 160 korun. V ceně je i prohlídka areálu. 

Papričky i muzika láká do Litovle

Litovel – Jalapeňos fest. Tak se jmenuje akce, kde vystoupí kapely Los Perdidos, Burani z New Jersey, Nšoči, Vinný střik, Kámen, DJ Dreadlock nebo se svojí fire show Cascabel. Součástí akce bude soutěž v pojídání papriček jalapeňos, mexická kuchyně, ale třeba i tequila bar. Akce se koná na hřišti Tělovýchovné jednoty Tatran Litovel v sobotu 17. srpna, od 16 hodin. 

Hodové slavnosti ve Velkém Újezdu

Velký Újezd – Tři dny hodových slavností, jarmarků, hudby i sportu začínají v pátek ve Velkém Újezdu. Slavnostní zahájení proběhne ve 20 hodin na místním náměstí a kulturní program odstartuje koncertem skupiny Trifid.

V sobotu budou na hřišti TJ Sokol k vidění ukázky hasičské techniky, připraveny jsou také hry pro děti, fotbalový zápas a večer vše zakončí hodová zábava. Klubovna ve Velkém Újezdu láká na výstavu Českého zahrádkářského svazu s názvem Můj svatební den a v 17 hodin začíná v penzionu Myslivna koncert cimbálové muziky Lučina.

V neděli budou hodové slavnosti pokračovat jarmarkem tradičních výrobků na náměstí, divadlem pro děti a od 13 hodin bude návštěvníkům hrát skupina Elixír. Součástí oslav bude také mše v kostele sv. Jakuba Staršího, otevření krypty a hodový koncert duchovní hudby. (krk)

Letní kino v Šumvaldu nabídne Ženy v pokušení

Šumvald – Improvizované letní kino v Šumvaldu na Olomoucku v pátek 16. srpna nabídne český snímek Ženy v pokušení. Na místním sportovním hřišti se promítací plátno se rozsvítí ve 21 hodin. Vstupné je třicet korun, občerstvení bude zajištěno. 

Folk na Letním

Mariánské Údolí – Na vynikající hudební zážitek, dobré jídlo i pití láká další ročník festivalu Folk na Letním, který se uskuteční v sobotu v amfiteátru Kulturního domu v Mariánském Údolí. Jako hlavní hvězda programu vystoupí populární kapela Hradišťan s Jirkou Pavlicou. Na podiu se objevní také vsetínská trojice muzikantů Žamboši nebo skupina Bujabéza. Folk s keltskými kořeny zahraje posluchačům kapela Quanti Minoris. Během večera se objeví také skupina Domino, Straníci a Mrakoplaš. Pro návštěvníky je připraveno bohaté občerstvení i možnost přespání pod vlastním stanem. Festival Folk na Letním začíná v 17. 30 v amfiteátru Kulturního domu Na Letním a v případě nepříznivého počasí se program přesune do prostor Kulturního domu. Vstupné je 170 korun a děti do 15 let mají v doprovodu dospělé osoby vstup zdarma. 

Hasičská soutěž v Bystřici

Velká Bystřice – Hasičské zkušenosti a schopnosti předvedou na sobotní soutěži ve Velké Bystřici hasičská družstva mužů a žen. Klání v požárním útoku začíná ve 14 hodin v areálu Zámeckého parku u amfiteátru. Ve 20 hodin bude program pokračovat hasičskou zábavou, na níž zahraje skupina Negativ. Pro soutěžící i diváky bude po celou dobu zajištěno bohaté občerstvení. 

Letní kino v Bystrovanech

Bystrovany – Užít si hity ze slavného muzikálu Mamma Mia pod širým nebem mohou v sobotu návštěvníci letního kina v Bystrovanech. Skladby nestárnoucí švédské skupiny ABBA se na místním hřišti rozezní od 21 hodin a vstup na promítání je zdarma. 

Rock ve Šternberku

Šternberk – Dvojkoncert rockových formací RBS a Indeed Voices roztančí v neděli večer posluchače na Hlavním náměstí ve Šternberku. Koncerty začínají v 18 hodin a kromě dobré hudby bude na náměstí připraveno i bohaté občerstvení. Vstup je zdarma.

Letní kino ve Velkém Týnci nabízí Perfect Days - I ženy mají své dny

Velký Týnec – S projekcí slavných letních českých komedií pod širým nebem pokračují ve Velkém Týnci na Olomoucku. V sobotu 17. srpna se ve 21 hodin, v areálu tamní zámecké zahrady, bude promítat film Perfect Days – I ženy mají své dny. Z celkové stovky hlasujících si jej přálo šedesát tři diváků. Pořadatelé upozorňují, aby si lidé s sebou vzali dobrou náladu, teplé oblečení, deku nebo skládací židli na sezení a repelent na komáry. Občerstvení je zajištěné, vstupné je dobrovolné.