Vánočních trhy otevírají

Rozsvěcení vánočního stromu, spoustu dobrot na vánočních trzích i koncert oblíbené slovenské zpěvačky Kataríny Knechtové si v neděli užijí lidé v centru Olomouce. Ve 14 hodin zahájí svůj program tradiční Vánoční trhy, které chystají řadu akcí až do 24. prosince.

Nedělní odpoledne bude patřit především dětem, pro které se otevře Ježíškův poštovní úřad u vánočního stromu. Sem pak mohou nosit své dopisy s přáními, co by letos chtěly k Vánocům.

Ještě před samotným rozsvícením stromu se příchozí také dozví, jaké jméno letos šestnáctimetrový smrk dostane a kdo je autorem vítězného návrhu v soutěži Pojmenujte vánoční strom. Od 18 hodin už bude Horní náměstí patřit především populární zpěvačce Kataríně Knechtové.

Až do Štědrého dne je pak připravený bohatý program plný koncertů, akcí pro děti a nebude chybět ani oblíbené koledování s Deníkem Česko zpívá koledy, které se letos uskuteční 14. prosince.

Workshop v divadle

Workshopy, dramatický kurz i ukázku z cyklu kreativních dílen si v sobotu odpoledne užijí návštěvníci v Divadle na cucky. V rámci tradiční Noci divadel bude divadlo otevřené od 13 do 22 hodin.

Pro děti je připraven program, kde získají základní přehled o tom, jak různorodé jsou prostředky uměleckého vyjádření, senioři se zase mohou zúčastnit dramtického kurzu, jenž nabízí rozvoj hereckých a jevištních dovedností.

Od 18 hodin pak všechny pobaví netradiční představení z historie divadla.

Svalovci na Šantovce

Siláci z celé republiky i zahraničí se sejdou v sobotu v olomouckém Divadle na Šantovce. Svalnatí muži i ženy budou soupeřit v patnáctém ročníku soutěže Olomoucký silák.

Od 14 hodin se zde utkají v benchpressu, tedy v soutěži v tlaku na lavici. Soutěžit se bude v kategoriích mužů do 80 kg, do 100 kg a nad 100 kg a v kategorii žen bez rozdílu hmotnosti.

Běh Litovelským Pomoravím

Proběhnou se krásami Litovelského Pomoraví mohou v neděli 20. listopadu příznivci sportu. Lyžařská oddíl TJ Tatran připravuje 6. ročník akce Běh Litovelským Pomoravím, který startuje v 11.30 hodin v Července u restaurace U Nádraží.

Běžci se poté vydají na trať dlouhou 10, 8 kilometru. Prezentace začíná od 10.30 hodin a připraveno je také občerstvení.

Country bál

Tradiční Country bál si v sobotu od 20 hodin užijí návštěvníci kulturního domu v Doloplazích.

Na akci pro skauty i příznivce country hudby a tanců zahraje kapela Šediváci a kdo bude chtít, může se během dvou výukových tanečních bloků přiučit novým tanečním kreacím.

Tančit bude skupina Lucky While z Kojetína, nebude chybět tombola ani bohaté občerstvení.

O zábavu se postarají místní skauti, kteří předvedou vystoupení na téma: „Let´s Rock & Roll!" Pro ty, kterým by ani uvedená nabídka nepostačila, bude připravena i celovečerní hra.

Ready Kirken i opereta

Oblíbené hity kapely Ready Kirken zazní v sobotu večer ve Společenském domě ve Velkém Týnci.

Známá kapela to rozbalí v rámci svého podzimního turné v 19 hodin. Fanouškům zahraje populární hity jako 1+1 či Zakopanej pes.

V týneckém kině je pak na sobotu připraven hudební program odlišného žánru. Hudebně zábavný pořad s nejkrásnějšími českými i světovými melodiemi z operet a muzikálů s názvem Operetně muzikálový expres Vídeň- Paříž – New York se představí přední sólisté Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Akce začíná v 17 hodin a vstupné je 30 korun.

Výstava mazlíčků

Drobná zvířata od křečků či morčat po agamy si v sobotu 19. listopadu mohou prohlédnou návštěvníci Litovelské dětské výstavy domácích mazlíčků v Domě dětí a mládeže v Komenského ulici v Litovli.

Mimo psů a koček zde malí chovatelé mohou předvést jakékoli zvíře v kleci či teráriu. Akce se koná od 9 do 12 hodin a vstupné je 20 korun.