Táta fest nabídne zábavu i muziku

Olomouc – Střílení z luku, workshop žonglování, chůze po laně, skákací boty, koloběžková štafeta, nebo koncerty kapel Jazz Mess či třeba Boujeavou a další aktivity nabídne v neděli 19. června neformální happening konaný u příležitosti Dne otců. Táta fest, jak se akce jmenuje, se uskuteční v olomouckých Smetanových sadech, okolo restaurace Fontána a to od 13 do 17 hodin.

Zúčastněte se hanáckého mistrovství v jízdě na tobogánu

Olomouc – Rádi soutěžíte, milujete tobogány a k tomu se rádi bavíte u vody? Pak se zúčastněte hanáckého mistrovství v jízdě na tobogánu. Akce se koná v sobotu 18. června v olomouckém Aquaparku a registrace je od 8.30 do 10 hodin. Každý zaregistrovaný účastník získá celodenní vstupné v ceně 90 minut. Během závodu nebudou chybět zábavné doprovodné akce. Registrovat se lze i předem a to na e-mailu aktivity@aqua-olomouc.cz.

Veletrh vědy a výzkumu láká na 50 interaktiv­ních stánků

Olomouc – Třaskavé chemické pokusy, práce s termokamerou, virtuální realita ale i pozorování hvězdné oblohy. Krajské město bude během nadcházejícího víkendu pulzovat vědou. V pátek 17. a sobotu 18. června se v Olomouci totiž koná Veletrh vědy a výzkumu Univerzity Palackého a široké veřejnosti se otevřou brány přírodovědecké fakulty, Pevnosti poznání, ale také prastaré barokní prachárny. Více než padesát interaktivních stánků a expozic má znovu potenciál strhnout k zápalu pro vědu všechny věkové kategorie…VÍCE

Pankáči se sejdou v Divadle na Šantovce

Olomouc – Nasaďte číra a jde se trsat. Bejbypunk je po dlouhé době v Olomouci! Kašpárek v rohlíku je projekt pro děti a dospělé postavený na originálním propojení divadla a hudby ve vlastních představeních, živých hudebních show i na hudebních nosičích.

„Celý projekt vznikl jako reakce na nedostatek kvalitních, původních písniček pro děti a také jako reakce na téměř neexistující mezigenerační zábavu určenou společně pro dospělé a děti," informovala Alena Schinerová z Divadla na Šantovce. A kdo má Kašpárka rád? Aktivní rodiče a jejich děti, zejména dospělí vyhledávající kvalitní zábavu pro sebe a své děti ve věku 0 až 80 let.

Koncert se koná v neděle 19. června od 17 hodin, akce je pro děti od 3 let a vstupné přijde na 250 korun. Více informací je na webu www.divadlonasantovce.cz.

Olomouc zve na taneční festival

Olomouc – Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha se představí i na Hané. V olomouckém Divadle hudby nabídne v pátek 17. června Andrea Miltnerová & Jan Komárek svou Tranzmutaci. V křehkém příběhu nás autorská dvojice přivádí na hranici toho, co by mohlo být jak zničující, tak povznášející: Tranzmutace jako cesta hraničním prostorem mezi sebedestrukcí a nanebevstoupením… V pondělí 20. června pak diváci Divadla na cucky zhlédnou autorské představení Petry Tenorové, Uhozené květinou, ve kterém excelují tančící herečka Vanda Hybnerová a hrající tanečnice Tereza Ondrová a Lucia Kašiarová, obě držitelky titulu Tanečnice roku 2010 a 2012. Vstupenky na představení je k mání na www.goout.cz nebo v místech konání. Více informací najdete na www.tanecpraha.cz.

Město Šternberk nabídne hospodský kvíz, turistiku, koncerty i fotbal

Šternberk – Pestrý program nabízí o nadcházejícím víkendu město Šternberk na Olomoucku.

Hned v pátek 17. června začínají tradiční Léčebenské slavnosti, které nabídnou koncerty, výstavy i atrakce pro děti a bohatý program slavnosti nabízí i v sobotu 18. června.

„Kdo dává přednost turistice a poznání, neměl by si nechat ujít 1. ročník turistického a vzdělávacího pochodu Po stopách historie Šternberka, který se uskuteční v sobotu 18. června, start i cíl pochodu je v Expozici času na ulici ČSA 19," uvedla Irena Černocká, mluvčí šternberské radnice.

Tamní fotbalový klub zve na oslavy šternberského fotbalu a slavnostní setkání fotbalových generací na tribuně arény fotbalového klubu. Po celý den se budou konat zápasy mladších a starších žáků a od 18 hodin pak zápas legend Fotbalového klubu Šternberk.

„Už poosmé se letos na nádvoří bývalého augustiniánského kláštera uskuteční open air festival pěveckých sborů. Kromě pořádajícího Pěveckého sboru Šternberk zazpívají děti z místní základní umělecké školy, Ostravská klika a Ženský pěvecký sbor Krnov. Festival se koná v sobotu 18. června se začátkem v 16 hodin," doplnila mluvčí s tím, že zábavně vědomostní akci s názvem Hospodský kvíz mohou zájemci navštívit v sobotu 18. června a více informací najdou na Facebooku.

Informace o jednotlivých akcích jsou uvedené na webu města www.sternberk.eu.

Rocková Horka nabídne i revivaly hudebních legend

Horka nad Moravou – Sedm kapel různých stylů, skupiny orientující se jak na vlastní tvorbu,

tak i revivaly legendárních kapel nabídne v sobotu 18. června hudební přehlídka Rocková Horka. Už šestý ročník rockového festivalu se bude konat ve venkovním areálu Sokol v Horce nad Moravou na Olomoucku a to od 16.55 do dvou hodin do rána. Areál se otevírá v 16 hodin. Festival v 16.55 odstartuje kapela se vztahem k našemu regionu.

„Zvláštní zóny o sobě říkají, že jsou „zvláštní" kapelou, jejich hudba se vyvíjela z čistého folku, přes folkrock a nyní jsou ve fázi bítové. Samotná píseň a její česky zpívaný příběh je to hlavní poselství, které nám na úvod festivalu předají," píší o první kapele s názvem Zvláštní zóny pořadatelé.

Fanouškům ale zahrají i olomoučtí Notion Deep, první oficiální revival v České republice Nightwish revival, ale také P!nk Tribute, Guns and Roses Tribute, Ozzy Osbourne Tribute a akci uzavře Lucie Tribute.

Organizátoři vzkazují, že tak jako každý rok je možné v areálu a přilehlém parku stanovat. Chybět nebude bohaté občerstvení a novinkou je prodej suvenýrů.

Vstupné přijde na 200 korun a každý účastník obdrží malý dárek od jednoho ze sponzorů. Celý zisk z akce se pak využije na údržbu sportovního areálu Sokolka a podporu oddílu FC Horka nad Moravou, od roku 2015 organizátoři přispívají i nadaci Olgy Havlové. Kompletní program zájemci najdou na www.rockovahorka.cz.

Metalová přehlídka rozparádí Skrbeň

Skrbeň – Několikahodinová zábava plná tvrdé muziky, dobrého jídla ale taky charity, to je akce nazvaná Rock na statku ve Skrbeni na Olomoucku. Jedním z hlavních taháků letošního ročníku bude metalová formace Doga. Přehlídka tvrdé muziky se uskuteční v sobotu 18. června, program startuje ve 14 hodin a o třicet minut později se jako první publiku představí školy a školky ze Skrbeně a Příkaz.

Samotný nářez pak vypukne v 16.15, kdy zahraje brněnská sestava hudebníků z různých kapel hrající covery rozličných žánrů v překvapivé podobě, Zadáci. Kromě nich vystoupí i kapela Naděje, Doga, Born this way, Fastmade a přehlídku zakončí skupina Kapriola. Připraven bude i odpolední program pro děti. K dobré muzice si návštěvníci můžou vychutnat točené pivo, dobroty z grilu a guláš.

Druhý ročník festivalu Rock na statku začíná v sobotu 18. června od 14 hodin. Cena vstupenky je 150 korun a z každé prodané vstupenky poputuje deset procent na podporu Blanické školky v Olomouci, kde se setkávají děti s autismem, mentálním postižením, více vadami, poruchami sociability a komunikaci. Více informací zájemci najdou na webu www.rocknastatku.cz.

V Hlásnici chystají v sobotu pestrý program

Hlásnice – Prohlídky techniky, zábavní atrakce, střelnice, ale třeba i ukázka, jak správně poskytnout první pomoc, nabídne v sobotu 18. června Den s integrovaným záchranným systémem v Hlásnici na Olomoucku. Akce se uskuteční od 14 hodin na místním hřišti a koná se u příležitosti 645. výročí založení obce. Veškerý výtěžek z této akce bude věnován Elence z Hlásnice na systém kontinuálního monitorování glykémie.

Více informací o akci je na webu www.obechlasnice.cz

Hasiči z Bouzova slaví 130 let

Bouzov – Oslavou 130 let od založení Sboru dobrovolných hasičů bude žít o víkendu Bouzov na Olomoucku. Program startuje už v pátek 17. června a to v 17 hodin mší svatou v kostele sv. Gotharda. Sobotní program pak od 10 hodin nabídne ukázku námětového cvičení na školu, ve 14 hodin zase hasiči předvedou ukázku dopravní nehody na křižovatce u parkoviště ve spolupráci se zdravotníky. Kromě toho se na multifunkčním hřišti chystají i ukázky požární techniky či třeba požární útoky mladších žáků. Chybět nebude bohaté občerstvení a v 17 hodin vystoupí i kapela S-Band, vstupné je dobrovolné.

V Újezdu otevírají nový altán, prověří jej sraz veteránů

Újezd – Zbrusu nový altán na sokolském hřišti v Újezdu u Uničova na Olomoucku má sloužit malým školákům, ale taky všem obyvatelům při sportovních a kulturních akcích. Jako první prostor prověří výstava historických vozidel, Újezdský karburátor, koná se už tuto sobotu. „Měla by to být letošní první větší akce s novým altánem," potvrdil starosta obce Petr Přichystal…VÍCE

Velkou Bystřicí bude znít country

Velká Bystřice – Tradiční Hanácké Nashville rozezní v sobotu 18. června Velkou Bystřici na Olomoucku. Potlach pod otevřeným nebem pro všechny příznivce folkové, trampské, country a bluegrassové muziky se koná od 16.30 do 23 hodin v místním amfiteátru. Vystoupí kapela Domino, Freďáci, Kofe@vlna, MS Band, New River Train, NOACO, T.H.S. Brzdaři, Taverna, Vojta Kiďák Tomáško. Organizátoři vzkazují, že účastníci mají možnost přespání ve vlastních stanech v parku. Občerstvení bude zajištěné a vstupné je dobrovolné. (paš)

Beseda zavede na Kanárské ostrovy

Šternberk – Na Kanárské ostrovy se vydají účastníci další z cyklu cestovatelských přednášek, kterou v sobotu 18. června nabídne Expozice času ve Šternberku na Olomoucku. Zájemci se podívají na ostrovy Gran Canaria a La Gomera, nahlédnou do národního parku Garajonay, projdou se po písečných dunách v Maspalomas a překrásnými městečky. Vystoupají taky na nejvyhledávanější vyhlídku – Cruz de Tejeda, odkud se nabízí panorama skalních formací, posvátná místa domorodých Guančů. Přednáška začíná v 15 hodin. 

Myslivecký den láká do Červenky

Červenka – Nejen pro milovníky mysliveckých tradic je určený letní myslivecký den, který se koná v sobotu 18. června od 9 hodin na chatě Doubravě v Litovli na Olomoucku. Součástí akce bude střelecká soutěž na asfaltové terče pod názvem 46. ročník „Poháru Doubravy". K občerstvení bude daňčí guláš a pečený divočák, v případě příznivého počasí budou pečené makrely.