Svatba nanečisto

V olomouckém Bea centru se v sobotu koná svatební veletrh Svatba nanečisto. Nabídne jak výstavní část, kde se předvedou zástupci svatebních a společenských salonů, agentur, butiků, kadeřnictví, kosmetická studia, kameramani i fotografové, cukráři, restaurátoři, vinaři, barmani, ale také prodejci a výrobci svatebních oznámení, snubních prstenů či reprezentativních automobilů, tak i doprovodný program.

V programové části se mohou návštěvníci těšit na módní přehlídky, hudební vystoupení, rozhovory s odborníky a v neposlední řadě se bude soutěžit o svatbu zdarma.

Za vstupné zaplatíte 90 korun, děti do šesti let mají vstup zdarma. Vstupenky budou v prodeji přímo na místě od otevření areálu v 10 hodin, akce pokračuje až do podvečerních hodin.

Na vrchol věže i do podzemí

Speciální kombinovaná prohlídka čeká milovníky olomoucké historie v sobotu od 9.15 hodin. Spolu s historickým spolkem Durancia nejprve vystoupají na vrchol dómu svatého Václava, kde si prohlédnou zvonici i půdní prostory katedrály, po sestupu se s průvodcem přesunou ke kostelu sv. Mořice, kde pro změnu navštíví podzemní kryptu. Vstupné stojí 100 korun a platí se po přihlášení na místě.

Tučňáci na arše

Moravské divadlo Olomouc přichystalo na neděli představení pro nejmenší diváky. V 10 a ve 14 hodin tady začíná pohádka Městského divadla Zlín s názvem Tučňáci na arše. Ta vypráví příběh tří tučňáků (a jedné upracované holubice), kteří se dostali na Noemovu archu. Tím však jejich cesta nekončí a do šťastného konce je čeká ještě spousta nástrah. Představení trvá 120 minut, vstupenky pořídíte od 70 korun.

Dětský maškarní karneval

Na sále kulturního zařízení v Náměšti na Hané se v neděli 13. ledna od 14.30 hodin koná dětský maškarní karneval. Děti i rodiče se mohou těšit na klaunská vystoupení nebo diskotéku. Občerstvení na akci je zajištěno. Dospělí za vstup zaplatí 20 korun, děti mají vstupné zdarma.

Soutěž se zooinventurou

Jak probíhá inventura zvířat v zoologické zahradě, si mohou vyzkoušet návštěvníci olomoucké zoo a zároveň si zasoutěžit o hodnotné ceny.

Až do 3. února si při vstupu do zahrady můžete na pokladně vyzvednout inventurní lístek a s ním se vydat počítat lvy berberské, lemury nebo třeba sovice sněžné. Vyplněný lístek potom stačí vhodit do boxu u východu, nebo znovu odevzdat na pokladně.

Dětský pirátský karneval

Děti i rodiče jsou v neděli 13. ledna zváni na Pirátský dětský karneval, který se koná od 15 hodin v Litovli. Pirátské masky vítány, ovšem nejsou podmínkou.

Programem provede Ivo Opletal a chybět nebudou originální soutěže, stylové písničky, akční program a pirátská diskotéka. Těšit se můžete také na vystoupení taneční skupiny Kaster, fotokoutek a opičky Fifi a Olu, které budou rozdávat sladkosti. Vstupné stojí 30 korun.

Krkonošské pohádky

V neděli v 16 hodin v Divadle na Šantovce ožije pohádka a Krakonošovi. Krkonošské pohádky přivedou zpět vychytralého pána z Trautenberka, Kubu, Anče i Hajného, tady zkrátka bude Krakonošovo. Pohádka je vhodná pro děti od čtyř let a trvá 60 minut.

Lyžařské závody v Hrubé Vodě

Park Sportu Hrubá Voda hostí v sobotu od 9 hodin závody malých i velkých na lyžích i snowboardu. Ti nejlepší v jednotlivých kategoriích si odnesou medaile a ceny. Všichni zájemci musí mít vlastní helmu.