Šternberský kopec

Už 15. ročník hudebního festivalu se vrací v pátek a sobotu na hrad Šternberk. Páteční odpoledne odpálí Mirai, na pódium se postaví i Xindl X nebo kapela Sto zvířat. V sobotu se můžete těšit na kapelu Čechomor, Perutě, Hodiny, Arakain s Lucií Bílou a Argemu na závěr.

Letní tančírna

Pro všechny milovníky tance se chystá večer pod hvězdami v Korunní pevnůstce. Taneční střevíce si nachystejte na páteční podvečer, od 18 hodin na vás totiž čeká letní tančírna. Dřevěný taneční parket, letní Olomouc, hudba, gril, posezení, dobré pivo a zábava. Co víc si přát? K tanci bude hrát DJ Honza světové i domácí hity a samozřejmě také písničky na přání. Vstupné na akci je 80 Kč. Pořádá spolek Muzeum Olomoucké pevnosti.

Koupaliště v Majetíně
Koupaliště vyhlížejí tropy, v Litovli prodloužili otevírací dobu

Galavečer NUEVO BALLET ESPAÑOL

Letošní desátý ročník festivalu, který na Hanou pravidelně přiváží kousek španělské kultury, se vrací do Olomouce. A opět je na co se těšit. V pátek si nenechte ujít představení madridského souboru Nuevo Ballet Español. Uměleckými vedoucími jsou dva přední španělští choreografové Rojas a Rodriguez, kteří v Olomouci představí svůj projekt Titanium. V něm se snoubí vášnivý styl flamenca s moderním hip hopem a prvky break dance. Šest tanečníků, živá kapela a doprovodná světelná show slibují jedinečný zážitek. Vstupenky na představení je možné zakoupit v olomouckém informačním centru v podloubí radnice, případně můžete zbylé vstupenky zakoupit na místě před koncertem a to od 19 hodin.

Pivní košt

V neděli od 14 hodin se na hřišti v Loučanech koná Pivní košt. Návštěvníky čeká šest pivovarů na čepu, deset druhů piv a pivních speciálů. Samozřejmostí je bohatá nabídka občerstvení po celý den, k pivu můžete přikousnout pořádnou kýtu, poctivý guláš či hermelín, chuť na sladké zaženou palačinky. Po celé odpoledne budou připraveny hry a soutěže pro děti i dospělé a těšit se můžete také na pivní tombolu. V 18 hodin se rozjede taneční zábava s živou muzikou.
Vstup na akci je zdarma.

Jubilejní dvacáté lvíče lva berberského odchované v olomoucké zoo.
VIDEO: Lvíče lva berberského se ukázalo světu

Hip-Hop ovládne Náklo

V sobotu se můžete těšit na další párty na Nákle. Wakepark se tentokrát bude otřásat v rytmu hip hopu. Se svou Restart show se sem chystá Rest, v line-upu nechybí ani DJ Fliptyck, LOGA či Ra-Dex. Bude se tančit, bude se rapovat, bude se pít a hlavně bavit. Vstupenky k zakoupení pouze na místě za 200 Kč.

Dny španělské gastronomie

Až do neděle můžete v olomouckém hotelu NH Collection Olomouc Congress ochutnat speciality španělské kuchyně v podání šéfkuchaře, který patří do španělského hotelového řetězce NH hotels. Podávat se bude například salát s grilovaným ovčím sýrem Manchego a Serrano šunkou, telecí oháňky ve vlastní šťávě s pinto fazolemi a chorizem nebo grilované tygří krevety na caesar salátu s aioli dressingem. Menu je třeba předem rezervovat na telefonu 585 575 861 či facebooku hotelu.

Pěstitelé rajčat na Litovelsku si zoufají. Úrodu jim letos likviduje cizokrajný škůdce - motýl makadlovka,Tuta Absoluta.
Tuta absoluta! Máme po rajčatech, zlobí se pěstitelé a ukazují na obří skleníky

Flamencová fiesta na Horním náměstí

Španělskou atmosféru v Olomouci doplní v sobotu tradiční fiesta před radnicí. Návštěvníky čeká kulturní program a ochutnávka španělské gastronomie, živá hudba, tanec i módní přehlídka. Vstup na akci je zdarma.

Běhej schody v Olomouci

Netradiční běžecký trénink se koná v sobotu od 9 hodin v Olomouci na schodech Michalského výpadu. Společně si můžete zamakat při běhu do schodů, trénovat se bude sprint a různorodé běžecké techniky, na závěr si společně zacvičíte tabatu. Trénink si můžete přizpůsobit vlastním možnostem, zúčastnit se tak může každý.

Pan Karel Váňa  a zahradní železnice ve Střížově.
VIDEO: Na zahradě má unikátní železnici. Za víkend ji navštíví i stovka lidí

Mistrovství v Aquaparku

Jednoznačně nejzábavnější mistrovství se koná v sobotu v olomouckém aquaparku. Síly se tu budou měřit na osmém hanáckém mistrovství ve sjezdu tobogánu. Zasoutěžit si může každý, registrace probíhají v 10 hodin ráno, nejlepší závodníci budou odměněni cenami. Vyhlášeny jsou čtyři soutěžní kategorie dle věku účastníků, po celý den je připraven doprovodný program.

Výstava psů

Psí modelové se přijedou v sobotu a neděli ukázat na dvoudenní výstavu na hrad v Náměšti na Hané. Přijďte se pokochat pohledem na načesané chlupáče.

Hudební podvečer v restauraci Amazonka

Restaurace Amazonka zve všechny fanoušky rockové hudby na další z hudebních podvečerů. V pátek zahraje skupina The Addams Sisters - akustický rock. Vstupné dobrovolné.

Apokalypsa. Jinak nelze popsat stav smrkových porostů kolem pramene Odry. Vyhledávaná turistická trasa připomíná bojiště, kde člověk v boji s dřevokaznými škůdci a počasím prohrává na celé čáře. Na snímku past na dřevokazný hmyz.
Na boj s kůrovcem nasadil kraj kalamitní štáb