Vánoční trhy otevírají

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Olomouci se koná v pátek 23. listopadu. Už odpoledne otevře Ježíškův poštovní úřad, v 17.45 bude slavnostně vyhlášeno jméno stromu, který bude kralovat Hornímu náměstí po celé svátky a v 18 hodin bude slavnostně rozsvícen.

Současně budou zahájeny vánoční trhy a také bohatý předvánoční kulturní program.

Výstava koček

Olomoucké Výstaviště Flora hostí o víkendu Mezinárodní výstavu koček, která slibuje přes třicet plemen koček. Na místě můžete také zakoupit chovatelské potřeby. Výstava je otevřena široké veřejnosti, přijít podívat se tak může každý.

Můžete se setkat s chovateli oblíbených plemen a poradit se s vlastním chovem, nebo si jenom prohlédnout krásné kočky. Vstupné pro dospělé stojí 60 Kč, děti sem mohou za polovic.

Adventní víkend v Oranžerii

Poslední listopadový víkend bude v historické Oranžerii patřit adventnímu času a tvoření. Prodejní výstava nabídne návštěvníkům příjemnou předvánoční atmosféru a to zcela zdarma. Pořídit zde můžete spoustu ručně vyráběných vánočních dekorací a ozdob, dárků i oblečení.

Připraveno je také bohaté občerstvení včetně tradičního svařáku. Zúčastnit se můžete také tvořivých dílen, jejich kapacita je však omezena a místa jsou zpoplatněna.

Advent na zámku

Zámek v Čechách pod Kosířem bude o víkendu patřit vánočním prohlídkám. Ty se konají v sobotu a neděli od 9 hodin, mimo ty se můžete zúčastnit také tvořivých dílen od 13 do 18 hodin a v neděli v 16 hodin adventní čas završí společné zpívání koled ve Velkém sále zámku.

Výstava mazlíčků

Dům děti a mládeže v Olomouci pořádá v sobotu od devíti hodin dětskou výstavu domácích mazlíčků. Vstupní poplatek činí 20 Kč. Pro všechny, kteří své zvíře přijdou představit, jsou připraveny drobné dárky, každý vystavovatel musí mít vlastní terárium či klec, kočičí a psí kamarády nechte doma.

Klaunská show

Nedělní pohádkové pásmo v Divadle na Šantovce bude patřit klaunkám Olině a Jožině, které přivezou spoustu zábavy, hudby, tance, balonků a kouzel. Po představení je připravena klaunská dílna. Představení je vhodné pro děti od tří let, vstupné stojí 100 Kč.

One Man Show Ondřeje Rumla

Unikátní a zábavné propojení divadla a hudby čeká diváky v sobotu v 19 hodin v Divadle na Šantovce, kam se svou One Man Show Nahubu zavítá zpěvák Ondřej Ruml. Jde o ojedinělý projekt, na tuzemské poměry naprosto neotřelý, protože si zpěvák veškerou hudbu vytváří sám pouze svým hlasem.

Čert a Káča v Bystřici

Derniéra pohádkového představení pro děti se odehraje v sobotu od 15 hodin v Kulturním domě Velká Bystřice. Návštěvníky čeká klasická pohádková komedie Jiřího Tepera o hubaté Káče, vychytralém čertovi a nafoukaném knížeti v podání divadelního souboru Osvětové besedy Velké Bystřice. Vstupné pro děti činí 30 Kč, dospělí zaplatí 50 Kč.

Folklorní soubor slaví

Šedesát let na scéně budou členové folklorního souboru Dunajec slavit v sobotu na prknech Moravského divadla v Olomouci. Diváky čekají slovenské písně a tance v podání současných a bývalých členů FS Dunajec za doprovodu cimbálových muzik Frgál a Záletníci.

Povídání o Madagaskaru

Fotografie, filmové promítání a především zábavné povídání o krásách Madagaskaru si připravili Kateřina a Miloš Motani v kině ve Štěpánově. Fosy, lemuři, deštný prales, život na banánových plantážích a rýžových polích, to je jen malý výčet témat, kterých se povídání o ostrově, jenž je podle pověstí pozůstatkem dávného kontinentu, dotkne. Promítání začíná v pátek v 19 hodin, vstupné stojí 50 Kč.