Rozsvěcení stromu u orloje 

Už o tomto víkendu bude v centru Olomouce znát blížící se sváteční atmosféra. V neděli 22. listopadu se totiž na Horním náměstí rozsvítí vánoční strom a zároveň tak odstartuje letošní vánoční jarmark.

Program na náměstí otevře ve 14 hodin Ježíškův poštovní úřad, v 16 hodin na pódiu vystoupí zpěvák Martin Šafařík a chybět nebude ani vyhlášení soutěže Pojmenujte vánoční strom.

Přesně v 18 hodin se pak za společného odpočítávání rozzáří letošní vánoční strom. Závěr programu bude patřit skupině Buty.

Aquatera na Floře

Aquatera na olomouckém výstavištiAkvarijní ryby a terarijní živočichové budou k mání v sobotu 21. listopadu na Výstavišti Flora Olomouc. Velká Aquatera burza se tam koná od 8 do 12 hodin.

Na výstavu se sjede téměř sedm desítek prodejců z Čech, Moravy a Polska, kteří příchozím nabídnou své odchovy akvarijních ryb a terarijních živočichů.

Na burze nebudou chybět ani chovatelské potřeby, krmiva, dekorace, akvarijní rostliny, terária. Bližší informace zájemci najdou na www.aquateraolomouc.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/aquateraolomouc

Bystřické Banjo nabízí country i folk

Velká Bystřice – Písně trampských, country, bluegrassových a folkových skupin rozezní v sobotu 21. listopadu Hotel Zámek ve Velké Bystřici.

Už XVII. hudební přehlídky Bystřického Banja startuje od 15.30 a návštěvníci se mohou těšit na vystoupí kapel Domino, Falešná karta, Kofe&Vlna, Roháči z Lokte a další.

Vstupenky s místenkou lze zakoupit v Kulturním a informačním centru ve Velké Bystřici, cena vstupenky je v předprodeji za 99 korun, na místě pak za 130 korun, děti do 15 let bez nároku na místenku zdarma. Více informací zájemci najdou na www.velkabystrice.cz

Puzzle na sobotní dopoledne

Rádi skládáte puzzle? Pak byste si neměli nechat ujít Puzzliádu, která se koná v sobotu 21. listopadu ve výstavním sále Muzea Litovel na Olomoucku. Zájemci si mohou přijít poskládat jednotlivé kousky od 9 do 12 hodin, soutěž je určená všem věkovým kategoriím a startovné je zahrnuto ve vstupném na výstavu puzzlí. Chybět nebudou ani odměny. Ti, kteří by sobotní akci nestihli, mohou do muzea zavítat ještě 28. listopadu, tehdy se totiž bude konat další Puzzliáda. Více informací zájemci najdou na www.ddmlitovel.cz

Vánoční výstava nabídne keramiku i ozdoby

Vánoční výstava aneb Ať žije Ježíšek, tak se jmenuje akce, kterou na nadcházející víkend chystají v Pasece na Olomoucku. Předvánoční prodejní výstavu nejen hanáckých a paseckých řemesel nabídne v sobotu 21. listopadu místní Kulturní dům od 14 do 18 hodin.

Nakoupit bude možné vánoční ozdoby a dekorace, hračky keramiku, perníky a perníčky, šperky a mnoho dalšího. Na výstavu s vánoční atmosférou zve pasecká základní a mateřská škola a občanské Sdružení rodičů a přátel školy.