Pojďte si zahrát pinec

Turnaj ve stolním tenise, který se počítá do celkového hodnocení amatérské ligy se koná v sobotu 20. ledna v prostorách Domu dětí a mládeže na tř. 17.listopadu v Olomouci. Registrace začíná v 9 hodin, s sebou si vezměte pálku, přezutí do tělocvičny a sportovní oblečení.

Turnaj je určen pro děti a mládež školního věku a probíhá ve dvou kategoriích: 2.–5. a 6.–9. třída, včetně víceletých gymnázií. Cena pro členy kroužku je 20 korun, ostatní zaplatí 40 korun.

Maškarní v indiánském stylu

Indiánský maškarní karneval připravují na neděli 21. ledna pracovníci Domu dětí a mládeže na tř.17.listopadu v Olomouci.

„Jde o zábavné odpoledne pro děti do 10 let plné masek, tance, her a soutěží v indiánském stylu. Těšit se můžete třeba na lov bizonů, stavění stanu týpí a spoustu další indiánské zábavy. Děti přezůvky sebou,“ uvedla garantka akce Barbora Skácelíková a doplnila, že lístky se kupují až na místě. Karneval startuje v 15 hodin a děti zaplatí 40 korun, dospělí 20. 

Hasičský bál

V sobotu 20. ledna zaplní Kulturní dům ve Věrovanech na Olomoucku hasičský bál nenakonických hasičů. Akce startuje v 19.30, hrát bude kapela Tango, je připraven bohatý program a chutné občerstvení. Vstupné je 70 korun. Autobus pojede v 19 hodin z Blatce přes všechny obce až do Rakodav. 

Myslivecký bál

Myslivci z Bohuňovic na Olomoucku lákají na společenskou událost. Jejich Myslivecký ples se koná v bohuňovickém kulturáku v sobotu 20. ledna od 20 hodin, k tanci a poslechu bude hrát skupina Postylion, chybět nebude ani myslivecká kuchyně. 

Sokolské šibřinky

Sokolské šibřinky roztančí sál Kulturního domu v Náměšti na Hané na Olomoucku, start je ve 20 hodin. K tanci i poslechu bude hrát Fantajm, vstupné je 70 korun, masky pak zaplatí 20 korun. 

Městský bál v Litovli

Plesovou sezónu v Litovli zahájí v pátek 19. ledna ve 20 hodin Městský ples. K tanci bude hrát místní skupina DRAJV. Během večera příchozí uvidí polonézu žáků ZŠ Jungmannova, vystoupí jedinečná česká Adele s kapelou a zatančí i litovelské roztleskávačky Golden Bees, Happy Bees a Dangerous Bees. Zajištěna bude tombola i občerstvení.

„Přijďte zahájit plesovou sezonu spolu s námi do Velkého sálu Záložny v pátek 19. ledna ve 20 hodin. Těšíme se na vás,“ vyzývají pořadatelé. Vstupné je v předprodeji 120 korun, na místě 170 korun. Vstupenky zájemci mohou koupit v Turistické informačním centru v Litovli. 

Klání o nejlepší pálenku

O nejlepší pálenku se v sobotu 20. ledna utkají její majitelé v Bolelouci, místní části Dubu nad Moravou na Olomoucku. Akce se koná v tamním hostinci U kříže od 14 hodin.