Oktobeer Fest v Letňáku

Podzimní slavnost lokálních pivovarů se koná v pátek a v sobotu v areálu olomouckého Letního kina.

V pátek od 17 hodin a v sobotu od 14 hodin se můžete těšit na lokální pivovary, které budou točit to nejlepší z letošního roku, chybět nebude ani živá muzika, soutěže a samozřejmě pivní pochutiny, jako jsou preclíky, klobásy a další grilované dobroty. Vstupné hoďte kapelám do klobouku.

Akce se koná za každého počasí, připraven je vytápěný stan, deky a pořádná podzimní pohoda.

Exota na Floře

Více než dvě stě padesát druhů a poddruhů exotických ptáků zaplní od pátku do neděle olomoucké výstaviště Flora.  Na tradiční výstavu Exota Olomouc se lidé mohou přijít podívat do čtyř pavilonů a Palmového skleníku.

Kromě papoušků láká výstava také na zuborožce a tukany. Všechny tři dny se začíná už v osm ráno, v pátek a v sobotu se brány zavřou v šest večer, v neděli o hodinu dříve. 

Noční běh po Olomouci

Olomouc Night Run patří mezi netradiční závody pro všechny milovníky běhu. Běží se v sobotu v krásné atmosféře Smetanových sadů a hlavní závod má délku 10 km. S sebou si nezapomeňte vzít povinnou čelovku.

V rámci akce se koná také AVON Běh Olomouc, což je charitativní běh na 5 km na podporu boje proti rakovině prsu. Současně si budou moci trochu zdravého pohybu užít také děti a celé rodiny při dětském a rodinném běhu. Na každého účastníka čekají v cíli pěkné medaile na památku.  Start je v 18:30 a 19:30.

Výlov v Šumvaldu

Sezona výlovů začíná. Tento pátek, sobotu i neděli bude probíhat slavnostní výlov rybníka v Šumvaldu u Uničova, a to vždy od 9 do 17 hodin.

Zájemci mají možnost zakoupit kapry, sumce, štiky či pstruhy, ale také třeba amury, tolstolobiky nebo líny. Ryby si mohou odnést živé, nebo již místním odborníkem upravené ke konzumaci.

Podzimní mlsání na hradě

Státní hrad Šternberk bude v sobotu hostit speciální gurmánské prohlídky s ochutnávkami. Od 10 do 16 hodin si návštěvníci užijí kostýmované prohlídky celého hradu, které budou doplněny ochutnávkami historických pokrmů, některé z nich si navíc budou moci koupit a odnést domů.

Chybět nebudou ani zajímavé informace z historie hradního stolování. Ochutnávky jsou v rámci prohlídky zdarma. Za základní vstupné zaplatíte 200 Kč, rodinné vás přijde na 540 Kč.

Medvědův pohár na Poděbradech

V sobotu od 9 hodin budou na Poděbradech závodit ti nejmenší trojbojaři. Koná se zde další ročník tradičního Medvědova poháru. Účastnit se mohou děti už od jednoho roku věku, ale i ostřílení školáci.

V ceně startovného je zahrnuto občerstvení pro každého závodníka. Vyhlašovat se bude nejmladší i nejrychlejší závodník. Rodiče čeká zázemí s občerstvením. Startovné činí 100 Kč.

Venkovské trhy ve Šternberku

V letošním roce naposledy máte možnost navštívit oblíbené venkovské trhy v historickém centru Šternberka. K nim neodmyslitelně patří také živá hudba, tentokrát zahraje kapela Sirius a účast přislíbila i taneční country skupina Colorédo. Tradičně tady můžete nakoupit lokální ovoce a zeleninu i ruční výrobky.

Tvořivá Olomouc

Podzimně laděná výstava zaměřená na tvoření pro děti i dospělé se koná v sobotu a v neděli od devíti hodin na Střední škole polytechnické v Olomouci.

Čeká vás široké spektrum materiálů, nástrojů a nářadí pro tvoření a dále ukázky, jak s nabízenými materiály pracovat, kreativní dílny i workshopy.

Těšit se můžete na barvy, korálky, látky, vlny, knoflíky, dřevěné výrobky, lapače snů, malování na vodní hladině, dekorační předměty, malování na obličej, včelí produkty, foukání skla, patchworkové výrobky, čokolínu a mnoho dalšího.

Komiksová noc ve Šternberku

Máte rádi komiksové hrdiny? Pak si nenechte ujít komiksovou noc, kterou pořádá Expozice času ve Šternberku. Čekají vás zábavná stanoviště, malování na obličej, opravdoví superhrdinové, se kterými se budete moci vyfotit a hlavně spousta zábavy. Akce se koná v sobotu 13. října od 18 hodin, vstupné 70 Kč.

Hádanky otce Fury

Dětské centrum Krokodýlek Olomouc pořádá v sobotu od 13 hodin zábavné odpoledne pro děti s názvem Hádanky otce Fury. Malí i velcí si budou lámat hlavu nad zapeklitými problémy stejně jako v Pevnosti Boyard a soutěžit o pěkné ceny.

S koloběžkou na Poděbrady

Kostka FitKoloběh Olomouc pořádá v sobotu společnou koloběžkovou vyjížďku na olomoucké Poděbrady. Sraz všech účastníků v sobotu v 10 hodin v Centru pohybu Olomouc, vyjížďka je nenáročná a vhodná i pro začátečníky. Koloběžku si můžete také vypůjčit, na vyjížďku je třeba se registrovat.

Podzimní stezka s netopýrem Jardou

Podzimním Rozáriem a botanickou zahradou v Olomouci provede v sobotu malé i velké netopýr Jarda. Tradiční stezka začíná v 9 hodin u starého vchodu do Rozária (mezi tenisovými kurty) a je určena pro děti od tří do deseti let.

Na procházce se děti ponoří do světa netopýrů i jejich zvířecích kamarádů, prozkoumají barevné listí i život vysoko v korunách stromů. Každý dětský účastník dostane na závěr malý dárek. Akci pořádá DDM Olomouc, vstupné 20 Kč. V případě vytrvalého deště se akce ruší.