Litovelský otvírák

Již po čtrnácté se litovelský pivovar otevře veřejnosti. Litovelský otvírák začíná v pátek prohlídkami pivovarského muzea, které se konají od 14 hodin.

V sobotu poté proběhne hlavní program a také bohatý doprovodný program. Připraveny jsou tři scény, na kterých se představí Aneta Langerová, Stracené ráj nebo Wohnout, připraven je i program pro děti, ohňostroj, bohaté občerstvení a samozřejmě spousta dobrého piva. Vstup je zdarma.

Na piknik k veganům či steampunkerům

Období pikniků je v plném proudu, o víkendu se tak v Olomouci můžete zúčastnit hned dvou společných posezení pod širým nebem. V sobotu od 14 hodin se koná v botanické zahradě gothic, lolita a steampunk laděný piknik. Vše je zdarma, s sebou si ovšem nesmíte zapomenout kostým, nádobí, aby atmosféru nekazily plastové obaly a něco dobrého, o co se můžete podělit s ostatními.

Den předtím, v pátek od 16 hodin můžete zase společně zasednout ve Smetanových sadech na veganském pikniku, tentokrát zaměřeném na bezodpadovou domácnost. S sebou dobrou náladu, nádobí a něco k zakousnutí.

Pejskyáda v Neředíně

V sobotu se koná druhý ročník setkání milovníků, přátel a chovatelů psů v areálu letiště v Neředíně – Pejskyáda. V rámci doprovodného programu vystoupí zpěvák a kytarista Daley B. Williams, je také připraven dětský koutek, výtvarné dílny, opékání špekáčků, drobné občerstvení a dárek do školy pro každé dítě a pamlsek pro každého pejska, po skončení se bude konat country večer.

Filmová noc s Tarantinem

Nejen Harry Potter či hobiti se letos usídlili v olomouckém kině Metropol. V pátek totiž bude celé kino patřit jednomu z nejoblíbenějších režisérů, Quentinu Tarantinovi. Promítat se budou tři snímky napříč jeho kariérou. Začne se méně známým filmem Čtyři pokoje, kde si Tarantino také sám zahrál. Následovat budou klasiky – Pulp Fiction: Historky z podsvětí a Hanebný pancharti. Promítat se bude v originálním znění s českými titulky, od 18 hodin.

Noční bloudění v kukuřici

Seberte odvahu a vydejte se bloudit nočním kukuřičným bludištěm! V pátek od 21 hodin budou hledat cestu děti s rodiči, od 23 hodin potom odvážlivci z řad dospěláků. S sebou baterku, odvahu, a pokud máte strašidelný kostým, vezměte ho taky a dostanete slevu na vstupném. Bludiště najdete na ulici Za Kostelem, u zastávky Slavonín-Kovo.

Středomořské hody

Po celý víkend probíhají v olomoucké restauraci Pod Lipami středomořské hody. Čerstvé mořské plody, ryby, grilované maso a spousta dalších pochutin na vás čeká od páteční 16. hodiny až do nedělních 16 hodin.

Sportovní den v aquaparku

Sobota bude v olomouckém akvaparku patřit sportovně-zábavné akci Aquadeca 2018. Po celý den je připraven zábavný program i soutěže, vyzkoušet si tu můžete potápění s maskou, paddleboard i aquazorbing. Děti do 15 let si mohou zasoutěžit v Aquatlonu, registrovat se však musíte do 10 hodin v letním areálu aquaparku.

Bruslařské závody

Sportovat se bude také ve Smetanových sadech, kde v sobotu od 10 hodin proběhnou závody bruslařů Tempish race. Síly zde poměří děti i dospělí, na krátkých i dlouhých tratích. V blízkosti trati bude pro děti přichystána nafukovací skluzavka a skákací hrad, chybět nebude ani cukrová vata za odměnu.

Cykloprojížďka a oslavy

V sobotu od 9.30 se můžete zúčastnit speciální poznávací cykloprojížďky regionem Bystřička. Oficiální začátek akce je ve velkobystřickém amfiteátru, na cestu se však můžete vydat odkudkoliv. Na každém kontrolním bodě získáte razítko, kompletní kupony s razítky jsou následně slosovatelné, hlavní cenou je let balonem.

Ve Svésedlicích potom nejen na cyklisty čeká program na celé odpoledne. Od 14 hodin tu bude hrát živá hudba, těšit se můžete také na různá vystoupení, program pro děti i bohaté občerstvení. Vstup je po celý den zdarma. Mapy cyklistické trasy si můžete až do soboty vyzvednout na jednotlivých obecních úřadech regionu Bystřička nebo v informačním centru v Olomouci.

Netradiční prohlídka ve skanzenu

Hanácké skanzen si pro návštěvníky na sobotu připravil netradiční prohlídku. Obilí, které se tu nedávno ručně sklízelo, totiž nemůže zůstat ležet jen tak ladem. Od 15 hodin se můžete podívat na ruční výmlat, na chvíli se tak můžete vrátit do života předků a zažít tradiční způsob života na Hané. Občerstvení a hudební doprovod zajištěn.

Připravila: Barbora Havlová