Olomouc navštíví František Josef I.

Oslavy maršála Radeckého v OlomouciŘíznými vojenskými dechovkami bude o víkendu znít centrum Olomouce, tentokrát bude u toho i císař František Josef I. s manželkou Sissi..

Tradiční Oslavy maršála Radeckého začnou v pátek od 20 hodin zahajovacím koncertem na Horním náměstí. S ústřední hudbou AČR tam vystoupí Zora Jandová a Josef Laufer. Před desátou večer nebe rozzáří slavnostní ohňostroj.

V sobotu dopoledne pak před radnicí přivítají císařský pár a před nimi budou defilovat půvabné mažoretky a jednotlivé vojenské soubory. 

Odpolední program nabídne další vydatnou porci armádních dechovek, mažoretek a exhibiční vystoupení Čestné stráže Armády ČR. PROGRAM ZDE

Hudební hvězdy na Bouzově

Zpěvák Monkey Business Matěj RuppertMuzikou od oblíbených českých kapel a velkou párty ožije od pátku do sobotní noci okolí hradu Bouzov. 

Oblíbený festival Moravské hrady.cz tam příchozím naservíruje například Tomáše Kluse, Olympic, No Name, Monkey Business, Xindla X, Adama Mišík, Mandrage, Vypsanou Fixu, Rytmuse, kapely Divokej Bill, Chinaski a další.

Festival začíná již v pátek 29. srpna od 18 hodin v hradním parku karnevalovým zahajovacím večírkem a peckami od kapel Sto zvířat či Horkýže Slíže.

Pro návštěvníky festivalu jsou pak na sobotu 30. srpna kromě řady skvělých koncertů připraveny zdarma prohlídky hradu. PROGRAM ZDE

Hradozámecká noc 

Hrady a zámky vůbec budou tento víkend žít nevšední zábavou. V rámci Hradozámecké noci nabídnou netradiční večerní prohlídky a atraktivní program. 

Ve Šternberku napříkald zve na romatické procházky hradem po setmění, v Náměšti na Hané zase pořádají večírek v prvorepublikovém duchu, v dobových kostýmech i s dobovými automobily.

U zámku v Plumlově se po širým nebem odehraje baletní galavečer s nejlepšími "kousky" souboru Moravského divadla.  VÍCE INFO ZDE

Bílý kámen na Libavé

Výlet na Bílý kámenNa kole ale i pěšky. V poslední srpnovou sobotu se lidem opět otevře vojenský výcvikový prostor Libavá. Letos podruhé. V České republice ojedinělá cykloturistická akce láká už po pětadvacáté. 

Pro vstup do rozlehlého armádního cvičiště se nově otevře celkem deset stanovišť a přibyla i část nové trasy. 

Vstup do vojenského prostoru ze všech stanovišť je od 7 hodin, území je nutné opustit do 16 hodin. Účastníci musí mít u sebe osobní doklady, cyklisté ochrannou přilbu. Pohyb v atraktivním území Libavé je možný jen po v mapě zakreslených a v terénu vyznačených komunikacích. VÍCE INFO ZDE…

Pivní slavnosti v Hněvotíně

Dvoudenní slavnosti, kde zlatavý pěnivý mok poteče proudem, chystají v Hněvotíně u Olomouce. Chybět ale nebude ani spousta muziky.

Pivní slavnosti se odehrají v areálu místní hasičské zbrojnice a startují v pátek 29. srpna.

Na programu prvního dne bude taneční zábava s kapelou Negativ od 19 hodin a od 22.30 se příchozí mohou těšit na koncert písničkáře Záviše. Páteční část pak opět zakončí kapela Negativ.

Sobotní program slavnosti otevře v 16 hodin kapela Kámen, hudba dalších muzikantů bude vesnicí znít až do druhé hodiny ranní.

Během slavností se návštěvníci mohou zúčastnit pivních soutěží, ochutnat osm druhů točeného piva, ale i pečenou kýtu, makrely nebo třeba guláše. Vstupné je 70 korun za den. Více info na www.hnevotin.cz

Myslivecký den se zvěřinou i makrelami

Myslivecký den se chystá na sobotu 30. srpna v Litovli.

Myslivci akci odstartují v 9 hodin na střelnici u chaty Doubravy. Zároveň se bude konat soutěž ve střelbě ze vzduchovek v kategorii „Přebor Moravských klubů".

K jídlu bude daňčí guláš, zvěřinová směs a pečené makrely. Na hojnou účast se těší myslivci z Červenky, Tří Dvorů a Litovle.

Bujabéza zahraje na náměstí

BujabézaPoslední letní neděli zpříjemní obyvatelům i návštěvníkům města Šternberk závěrečný koncert Šternberského hudebního léta.

V neděli 31. srpna vystoupí na tamním Hlavním náměstí olomoucká kapela Bujabéza, která spolu hraje od roku 2008 a jejíž styl bývá někdy přirovnáván ke skupině Čechomor

Koncert začíná tradičně v 17 hodin a vstup na něj je zdarma. Ani tentokrát nebude chybět občerstvení a možnost posezení a setkání s přáteli.

Loučení s prázdninami ve Skrbeni

S prázdninami se v sobotu 30. srpna rozloučí dětí ze Skrbeně. Akce se chystá v hospodě Na statku od 15 hodin.

Připravené budou různé soutěže, skvělá muzika a v udírně dobroty. Celé odpoledne bude moderovat a o zábavu se starat Martina Qvítko Procházková z Rádia Haná.

Dětský den v Mezicích

Ilustrační fotoTradiční dětský den si užijí o nadcházejícím víkendu děti v Mezicích, místní části Nákla.

Soutěže pro děti a dospělé budou nachystané na sobotu 30. srpna na tamním hřišti od 15 hodin. Chybět nebude ani večerní diskotéka.

Muzika a soutěže pro děti v Radíkově

Zábavu na konec prázdnin připravili pro děti a jejich rodiče i hasiči v Radíkově.

"Přijďte si poslechnout a zatancovat na oblíbené písničky naposledy o letošních prázdninách! Nebude chybět bohaté občerstvení, klobásy, pivo, limo a další," zvou pořadatelé.

Program na hřišti  za prodejnou Hruška začíná ve 14 hodin a nabídne tradiční i nové soutěže pro kluky a holky oblíbené kolo štěstí o ceny disco pro děti, večer pak posezení při hudbě.

Tyršovy sady oživí divadlo

Komedií Testosteron od současného polského dramatika Andrzeje Saramonowicze, pobaví v sobotu 30. srpna Divadlo Point z Prostějova šternberské publikum.

Kulturní událost startuje od 19.30 hodin v Tyršových sadech, je součástí projektu Park žije II.

Divadelní představení posbíralo ocenění divadelní kritiky i řadu dalších trofejí včetně ceny za inscenaci i cen za režii, scénu a herecké ztvárnění.

„Doporučujeme vzít si s sebou deky, karimatky i teplé oblečení. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v Našem kině v tutéž dobu," píše se v pozvánce. Představení je nevhodné pro mládež do 15 let, vstupné je dobrovolné.