VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Na noční běh, brazilské finále i zabijačku

Adventní víkend můžete opět proložit nějakou zajímavou akcí. Vyberte si z naší nabídky a vyražte.

7.12.2017
SDÍLEJ:

Vánoční punč. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Folk i rokenrolový nářez na náměstí

Druhý adventní víkend nabídne na olomouckých vánočních trzích folkovou legendu i řízný rock´n´roll.
 
V sobotu na podiu u Trojice nejdříve zahraje František Nedvěd se skupinou Tie Break (16 hod), od 18 hodin pak vystoupí Petr Vondráček a kapela Lokomotiva. 
V neděli roztančí Horní náměstí populární Rock & Roll Band Marcela Woodmana (od 16 hodin) a poté Bohouš Josef a Burma Jones (od 18 hodin). 

Vánoční noční běh Olomoucí

1. ročník závodu na pět kilometrů ČEPS Christmas Night Run Olomouc se koná v sobotu 9. prosince v Olomouci.

Běží se s funkční svítilnou a červenou santovskou čepicí Výstaviště Flora Olomouc.

Akce startuje registrací závodníků a vyzvedáváním startovních čísel v Pavilon E Výstaviště Flora od 14.30 do 16.15, registrace dětských závodníků na kilometrový nezávodní běh je do 15.30.

Děti pak vyběhnou přes v 16 hodin, o hodinu později se na pětikilometrovou trať vydají všichni ostatní běžci. Čelovka je podmínkou.

Zaregistrovat je možné už pouze na místě, vstupné je od 100 do 600 korun. Veškeré info je na www.christmasrun.cz

Bitva evropských hvězd capoeiry

Capoeira je brazilské bojové umění, které představuje unikátní kombinaci tance, akrobacie a netradičního boje, doprovázené zpěvem a hudbou. Špičky tohoto sportu budou o víkendu k vidění v Olomouci.

V tamním Bea Centru Olomouc se totiž koná Mistrovství Evropy v capoeiře.

„Začali jsme ve čtvrtek večerním tréninkem, dnes nás čekají další dva tréninky. V sobotu dopoledne je na programu další trénink a od 16 do přibližně 20 hodin se uskuteční vyřazovací kola na Základní škole Heyrovského. Tam se už začíná závodit naostro,“ vysvětlil Ondřej Novák, hlavní trenér Vem Camará Capoeira Olomouc a spolupořadatel mistrovství.

Hlavní finále se pak odehraje v neděli 10. prosince od 11 hodin v Bea Campusu Moravské vysoké školy Olomouc.

„Od 11 hodin do asi 13.30 se představí osm nejlepších v každé kategorii a následně se ještě jednou projedou dvě kola se čtyřkou nejlepších. Širokou veřejnost bych pozval právě na neděli 10. prosince. Vstup je zdarma, všichni jsou srdečně vítáni a věřím, že se tam sejde spousta lidí a že pro sportovce vytvoří úžasnou atmosféru. Bude se na co koukat,“ pozval Ondřej Novák.

Jde o 7. ročník otevřeného Mistrovství Evropy, které se tento rok koná v České republice a to konkrétně v Olomouci. Přitom na Moravě se šampionát koná vůbec poprvé, předpokládaná účast je kolem 130 soutěžících z celé Evropy.

Na Hanou se tak sjede evropská špička v Capoeiře. Kromě nejlepších českých závodníků přijedou i sportovci ze Španělska, Německa, Rakouska, Belgie, Holandska, Slovenska, Maďarska či Ruska.

„Hlavním hostem je prezident Asociace Vem Camará a přijedou ještě i další hosté, rodilí Brazilci,“ upozornil hlavní trenér olomouckého klubu Ondřej Novák. Ten se také zařadí mezi soutěžící.

„Budu soutěžit a věřím, že zdraví vydrží až do neděle. Příprava mistrovství byla náročná, ale věřím, že vydržím a poperu se o nějaké pěkné kovy,“ pousmál se na závěr Ondřej Novák. Veškeré informace o bojovém umění Capoeira ale i o akci jsou uvedené na webových stránkách www.olomouc.vemcamara.com

Pojďte na volejbalistky a pomůžete

Charitativní nádech bude mít extraligové utkání volejbalistek Olomouce s pražským Olympem, které se bude konat 9. prosince od 18 hodin ve Sportovní hale Univerzity Palackého v Olomouci.

Vedení klubu se rozhodlo zisk ze vstupného, ve spolupráci s Dobrým místem pro život, věnovat Základní a Střední škole Crédo.

„Loni jsme se účastnili prodeje dobročinného punče ve stánku Dobrého místa pro život. Letos nám to zápasové vytížení bohužel nedovolí, a proto jsme hledali jinou cestu jak se zapojit,“ přibližuje myšlenku charitativního zápasu, který doprovází slogan „Má to smysl, přijďte fandit!“ řekl ředitel klubu Radan Holásek.

Nejenom, že diváci podpoří olomoucké volejbalistky v cestě za extraligovými body, ale zároveň přispějí na dobrou věc.

„Finanční prostředky využijeme na vybavení multisenzorické místnosti Snoezen II, kterou se chystáme otevřít koncem školního roku,“ přiblížila využití peněz ředitelka školy Blanka Vacková.

Příchozí si budou moci pořídit i dražší variantu vstupenky, která bude slosovatelná o hodnotné ceny.

„Pro fanoušky máme připravený originální hraný dres z loňské sezony podepsaný týmem, speciální adventní kalendář od pivovaru Regent nebo lístky na zápas roku s německým Stuttgartem,“ vyjmenoval některé ceny Radan Holásek.

Plné vstupné je 40 korun, snížené 30 korun, dražší slosovatelná varianta vstupenky je pak za 90 a 80 korun. 

Debbie zazpívá ve Šternberku

Druhá adventní neděle 10. prosince od 16 hodin nabídne na Hlavním náměstí ve Šternberku na Olomoucku vánoční zboží a bohatý hudební program.

Příchozí se mohou těšit na vystoupení zpěvačky Debbi, držitelky Ceny Anděl za nejlepší píseň roku. Dále vystoupí Pěvecký sbor Šternberk a děti ze Základní školy náměstí Svobody.

K tanci i poslechu zahraje místní kapela Výsledek. 

České Vánoce budou znít Litovlí

Koncert nazvaný České Vánoce pěveckého sboru SENZAKORD a hudebních souborů ze ZUŠ, pod vedením Hany Kaštanové, se chystá na neděli 10. prosince od 15.30 v kostele sv. Marka v Litovli na Olomoucku.

Vstupné je pro děti do 15 let 60 korun, dospělí zaplatí 80 korun, na místě je příplatek 50 korun. Vstupenky lze v předprodeji koupit v litovelském Informačním centru. 

Richard Pachman chystá tři vánoční koncerty

Skladatel a zpěvák Richard Pachman společně s herečkou a zpěvačkou Ditou Hořínkovou chystá i letos tradiční vánoční koncerty. První se koná v sobotu 9. prosince v 17 hodin, v prostějovském Husově sboru.

O den, později, v neděli 10. prosince rození ve stejný čas koncertní síň v Uničově na Olomoucku a závěrečný koncert bude patřit krajskému městu. Koncert se koná v pátek 15. prosince v 19 hodin v olomouckém Husově sboru, nedaleko Zimního stadionu.

V programu zazní adventní písně, koledy české, moravské i zahraniční a duchovní písně. Vedle vánoční hudby i ukázka z nové Pachmanovy knihy a audioknihy s názvem Jak chutná Mozart.

„Protože máme s Ditou Hořínkovou osmnáctileté výročí naší spolupráce, dočkají se návštěvníci koncertů i hudebního překvapení z našeho prvního společného projektu. Na adventní koncerty se moc těšíme. V olomouckém Husově sboru vystupujeme už 16. rokem a jsme za tradici našich vystoupení zde opravdu vděčni. Je to krásná doba setkávání, zklidnění a uvědomění si pravé podstaty Vánoc,“ řekl Richard Pachman. Doplnil, že výtěžek z adventních koncertů je věnován dětem z Dětského domova ve Strančicích. 

Ve Velké Bystřici se budou hrát pohádky

Pohádkové odpoledne se chystá v neděli 10. prosince v Orlovně ve velké Bystřici na Olomoucku.

Herci Velmi Amatérského divadla jednoty Orel Velká Bystřice zvou na premiéru pohádky O kůzlátkách a reprízu Pohádky o třech doktorech. Divadlo se koná od 15 do 16 hodin. 

Malí zpěváčci zazpívají veřejnosti

Vánoční koncert Dětského pěveckého sboru Rosička Uničov se uskuteční v pátek 8. prosince v 17 hodin v místní koncertní síni.

Mimo vánočních skladeb si příchozí poslechnou muzikál O dvanácti měsíčkách od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, v němž sbor doprovodí skvělí muzikanti. Na koncertě si poprvé zazpívají i děti z přípravného oddělení.

„Přijďte si odpočinout, poslechnout si krásné dětské hlásky, které vám v této předvánoční době určitě vytvoří úsměv na tváři,“ lákají pořadatelé. 

Adventní cestu v Náměšti prosvítí lucerničky

Římskokatolická farnost v Náměšti na Hané a spolek Dr. Ignáce Feigerleho zvou širokou veřejnost na Adventní cestu v neděli 10. prosince.

Účastníky provedou členové Scholy Náměšť na Hané, začátek je od 16 hodin na náměstí T.G.Masaryka v Náměšti na Hané. Organizátoři avizují, aby si zájemci s sebou vzali lucerničky. 

Šikovní gymnasté ukážou co umí

V sobotu 9. prosince od 16 hodin se bude ve velkém sále sokolovny ve Šternberku na Olomoucku konat I. Vánoční akademie sportovní gymnastiky.

Půjde o nevšední akci, kdy kromě cvičení špičkového družstva chlapců včetně reprezentanta ČR se představí i družstva dívek. Jak v tanečním vystoupení tak i v přízemí akrobacii a v prostorových cvičení. (paš)

V Týnci rozzáří vánoční strom Mikuláš

Vánoční strom se chystají v pátek 8. prosince odpoledne rozsvítit v Zámecké zahradě ve Velkém Týnci na Olomoucku. Akce startuje v 15 hodin příchodem Lucifera s družinou.

Tehdy se také budou rozdávat špekáčky, které si děti budou moci během odpoledne opéct. V 16.20 se ukáže anděl a chybět nebude promenáda masek a vyhlášení té nejhezčí masky čerta a anděla.

Organizátoři proto prosí, aby děti měly masky čerta, anděla nebo Mikuláše. V 17.45 pak přijde Mikuláš, který vánoční týnecký strom rozsvítí. Na programu nechybí ani živá hudba v podobě Marka od Phil Collins nebo kapely A. M. Úlet nebo občerstvení. Na závěr akci v 19.20 ukončí ohňostroj. 

Zabíjačka i nejlepší slivovice 

Zabíjačka provoní v sobotu 9. prosince fotbalový areál SK Červenka v Července na Olomoucku.

Tradiční domácí zabíjačka se tam koná od 10 hodin, od 13 hodin se pak přidá i soutěž o nejlepší červenskou slivovici a ovocnou pálenku. 

Vánoční dílnička v Medlově

Pro děti i dospělé je určená vánoční dílnička, která se koná druhou adventní neděli 10. prosince v Medlově na Olomoucku. Zájemci ji najdou od 15 hodin v malém sále místního Obecního úřadu. (paš)

Myslivci zvou na poslední leč

Poslední leč se chystá v sobotu 9. prosince od 17 hodin v sále kulturního zařízení městyse Náměšť na Hané na Olomocku. K tanci bude hrát skupina Nepijou. Chybět samozřejmě nebude myslivecká kuchyně, vstupné je 30 korun. 

Autor: Petra Pášová

7.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Obchodní zástupce 14 900 Kč Obchodní zástupci Obchodní zástupce prodeje kadeřnického materiálu. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Helsinská č.p. 106/8, Olomouc. Nástup možný ihned., Požadavky: vzděl. SŠ, ŘP sk. B, znalost práce na PC, praxe v oboru vítána. Mzda + odměny až 15.000 Kč dle obratu., Své strukturované životopisy nejlépe s fotografií zasílejte POUZE na výše uvedenou emailovou adresu!. Pracoviště: Marie zatloukalová - provoz., Helsinská, č.p. 106, 779 00 Olomouc 9. Informace: Marie Zatloukalová, . Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Pojišťovací poradce 20 000 Kč Odborní pracovníci v oblasti pojišťovnictví Finanční a pojišťovací poradce na obchodním místě - prac. Olomouc. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Pekařská č.p. 491/9, Olomouc., Co budete dělat:, - Profesionálního poradce/poradkyni na zaběhnutém obchodním místě i mimo něj (dle domluvy), - Jednat s novými i stávajícími klienty a poskytovat jim servis a péči, - Rozvíjet svoje schopnosti a kariéru, , Práce je vhodná pro toho:, - Kdo je pracovitý, iniciativní a rád ovlivňuje svoji práci, - Kdo chce pomáhat druhým lidem a přitom si nadstandardně vydělávat, - Kdo má přirozené komunikační schopnosti a dovede jednat na úrovni, - Kdo má minimálně SŠ vzdělaní s maturitou, , Na co se u nás můžete spolehnout:, - Na stabilní, kreativní a perspektivní práci, - Na flexibilní pracovní dobu dle dohody s možností vysokého výdělku, - Na garantovaný příjem na 3 roky + zprostředkovatelskou provizi + odměny, - Na komplexní zaučení v produktové oblasti a v oblasti jednání s klienty, - Na možnost využívat obchodní zdroje a stávající klientelu napříč největší finanční skupinou u nás - ČSOB Group, , Životopis včetně motivačního dopisu zasílejte do 4.11.2018 POUZE na e-mailovou adresu vlastislav.krnos@obchod.csobpoj.cz. Vybraní uchazeči budou průběžně kontaktováni a pozváni k osobnímu pohovoru.. Pracoviště: Čsob pojišťovna, a.s., člen holdingu čsob - provozovna, Pekařská, č.p. 491, 779 00 Olomouc 9. Informace: Vlastislav Krnoš, +420 725 383 458. Výroba - Výroba Seřizovači 21 500 Kč Seřizovači a obsluha konvenčních soustruhů Obráběči kovů - soustružník | Olomouc (1803002). Požadované vzdělání: úsv. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Obráběč kovů - soustružník | Olomouc (1803002), , Jste vhodným uchazečem, pokud:, - máte SŠ nebo SOU vzdělání (obráběč kovů - soustružník), - ovládáte znalost čtení výrobního příkazu a technické dokumentace, - máte praxi ve výrobní společnosti, , Budete se věnovat:, - obrábění dle technologického postupu, - kontrola a měření podle předepsaných měřidel, - identifikace neshodných kusů, , Proč by se Vám mohla tato pracovní nabídka líbit?, - nabízíme práci na HPP, - máte možnost přestupu do kmene firmy, - máte nárok na 25 dní dovolené , - přispíváme na stravování, , Pracoviště: Olomouc, Mzda: mzda od 21.500 Kč + čtvrtletní bonusy, Nástup: dle dohody, Směnnost: třísměnný provoz, , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o.., Pavelčákova, č.p. 437, 779 00 Olomouc 9. Informace: Kontakt, +420 773 447 447. Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 25 000 Kč Vedoucí pracovních týmů v prodejnách Zástupce vedoucího prodejny - prac. Olomouc, Dolní hejčínská. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Dolní hejčínská č.p. 390/27, Olomouc., Pracovní poměr na dobu neurčitou. Dvousměnný provoz., Požadujeme:, - praxe v obchodě není nutná, ale vítána, - nutností je vedení zaměstnanců, Nabízíme: stravenky, 5 týdnů dovolené, příspěvek na důchodové připojištění, benefitní cafeterie., Kontakt je možný POUZE mailem nebo telefonicky.. Pracoviště: Penny market s.r.o. - pracoviště olomouc, Dolní hejčínská, č.p. 390, 779 00 Olomouc 9. Informace: Radim Lechner, +420 607 040 218.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Motorkář najel v Mohelnici do policistky, která se jej pokoušela zastavit. Snímek z kamery policejního vozu
2 7

Motorkář najel přímo do policistky, skončila v nemocnici

Sigma Olomouc vs. Fastav Zlín
7

Sigma remizovala se Zlínem. Texl skočil z lavičky a vystřelil bod

Kanál Dunaj-Odra-Labe má šanci, zhrozili se v obcích na Hané

Projekt vodního koridoru propojující řeky Dunaj, Odra a Labe má šanci. Je ekonomicky efektivní. Potvrdila to po dvou letech prací studie proveditelnosti, která hodnotila přínosy investice ve výši až 582 miliard korun.

Kam o víkendu? Na bitvu s Prušáky i velký výlov

Pravidelná porce tipů na zajímavé víkendové akce na Olomoucku. Vyberte si a vyražte!

Nově narozená miminka na Olomoucku - 42. týden 2018

Po delší pauze se na náš web vrací galerie nově narozených miminek. Díky vstřícnosti olomoucké a šternberské porodnice se tak na ně můžete podívat nejen v sobotním tištěném vydání Olomouckého deníku, ale opět i na internetu.   

Třetí výhra Mory v řadě! Obrat zařídili Ondrušek se Škůrkem

Kohouti šli do boje o třetí vítězství v řadě bez zraněného kapitána Martina Vyrůbalíka, jeho zástupce Jiří Ondrušek důležitou trefou do sítě Pardubic zavelel k obratu.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT