Motorkáři zahají sezonu u orloje

Silné mašiny, nablýskané plechy a pořádný řev motorů. Několik stovek motorkářů se v neděli objeví na Horním náměstí v Olomouci.

Chystá se další ročník společné vyjížďky, která otevře letošní motosezónu. Čeká se mezi osmy sty až tisícem silných i slabších strojů různých kubatur a typů.

Olomouc Bikers – O.B.F zahajují motosezonu 2016 24. dubna, sraz všech účastníků je na Horním náměstí v Olomouci od 11 od 12 hodin. Akce se nekoná pouze v případě vytrvalého deště nebo sněžení.

VÍCE ZDE…

Zábava a nové hřiště u OC Haná

Jízdu na segway, malování na obličej, kolo štěstí, ale především nově otevřené obchody nabízí v pátek 22. dubna olomoucké obchodní centrum HANÁ. Tehdy se totiž v obchodním centru otevírají tři nové prodejny a ty si pro své zákazníky nachystaly speciální uvítací akce a slevy.

V sobotu 23. dubna se pak ve 13 hodin oficiálně otevře ještě venkovní dětské hřiště pro novou sezonu. Při této příležitosti, ve spolupráci s během „Barvám neutečeš" čeká na návštěvníky pestrý doprovodný program.

Zájemci si mohou vyzkoušet koloběžky, děti si užijí zábavu na nafukovacích atrakcích, vyrobí mandaly z písku a taky na ně čeká už druhý ročník hromadného výhozu speciálních barev nebo první společné setkání našich maskotů. Bližší info na www.ochana.cz.

Sázení stromů v lesní školce

 Sázení stromů, drobná práce na úpravách kolem budoucího jezírka, ale i možnost opékání špekáčků.

I to nabízí akce Lesní školky Sluněnka v Olomouci – Slavoníně. Společné sázení stromů a keřů v zahradě mateřinky s waldorfskou pedagogickou se koná u příležitosti Dne Země v pátek 22. dubna od 15 do 19 hodin.

Ze zimáku bude taneční parket

Tanečníci z celé Moravy se v sobotu 23. dubna sjedou do Uničova. Na tamním zimním stadionu totiž od 9 hodin vypukne celodenní soutěž Motion & Emotion.

V disciplínách jako disco dance, street show či parketové taneční kompozice se utkají všechny věkové kategorie od nejmladších dětí po dospělé. Přestávky mezi bloky vyplní exhibiční vystoupení členů poroty, jimiž budou profesionální tanečníci z celé republiky.

Celodenní vstupenka přijde dospělého na 70 korun, návštěvník mladší 15 let zaplatí 30 korun a děti do 6 let mohou do ochozů zdarma. Pořadatelem soutěže je taneční skupina Styl Dance působící při Klubu rekreačního sportu Uničov.

Balet i košt vína na hradě

Atraktivní model typického středověkého kláštera včetně vybavení jednotlivých místností a figurek mnichů bude od soboty 23. dubna k vidění v bývalém augustiniánském klášteře ve Šternberku. Model, který lidé najdou ve velkém sále objektu, je dlouhý asi tři a široký dva metry.

Postupně k modelu kláštera přibude ještě model klášterního pivovaru a chmelnice.

„Hlavním posláním modelu, který vyrobili studenti Střední řezbářské školy v Tovačově, je ukázat, jak kláštery v minulosti fungovaly, jaká byla jejich náplň a účel. Model bude nasvícen tak, aby mohli návštěvníci nahlédnout do všech jeho zákoutí, zespodu modelu budou viditelné krypty, což bude zajímavé zejména pro děti," uvedla mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

V sobotu 23. dubna se lidé do objektu bývalého augustiniánského kláštera ve Šternberku mohou vydat nejen za prohlídkou modelu, ale také za tancem v podání sólisty Moravského divadla v Olomouci Ivo Jambora, zpěvem Josefa Knopfa, ochutnávkou vín a třeba na besedu s odborníky na restaurování památek. Připraveno je také maňáskové divadlo pro děti.

Rozhled z radniční věže

Vystoupat na radniční věž v Uničově mohou zájemci v sobotu i neděli vždy v 11 a ve 14 hodin.

Vstupenky v ceně 10 korun prodává Městské informační centrum, děti do 6 let a držitelé Olomouc region Card mají vstup zdarma. Výstupy se konají od tří platících osob, součástí výstupu je i prohlídka výstavy Pravěk Uničovska.

Karel IV. v Muzeu baroka

Pořad připravený k letošnímu 700. výročí narozeni Karla IV nabídne v neděli 24. dubna od 14 hodin Muzeum baroka v Uničově.

Návštěvníci opráší své vědomosti o dění ve 14. století v zemích Koruny české. A dozví se něco nového o tom, jaký dopad měla vláda lucemburské dynastie na osudy Moravy, zvláště pak Uničova. Vstup je volny.

Projeďte se společně Královstvím

Společná projížďka Mikroregionem Království na Olomoucku se chystá na sobotu 23. dubna.

Sraz je ve 13 hodin na fotbalovém hřišti v Dubě nad Moravou, o hodinu později budou cyklisté zastavovat u lesní chaty Královna, v 15 hodin by měli přijet na hřiště do Grygova a závěr cyklovýletu by měl být v 17 hodin na koupališti v Majetíně.

Po dojetí zahraje jam session hudebníků ze skupin Malejbend, Streptokok a Majetínek.

Slet čarodějnic se selátkem

Slet čarodějnic se chystá v sobotu 23. dubna na hřišti v Nové Vsi, místní části Litovle.

Akce, kterou pořádají Novočeské šťabajzny startuje v 15 hodin a chybět nebude zábavný program pro děti, Ježibabí dílničky či průvod s lampiony do Ježibabí chýše.

Přichystané bude i občerstvení, vypečené selátko, dobroty z udírny, pátek v rohlíku nebo alko a nealko pití.

Uničovská teniska zve na Bradlo

Už po dvaatřicáté se v sobotu 23. dubna turisté vydají na pochod po okolí Bradla, u Nové Hradečné na Olomoucku.

Připravený je pro všechny kategorie – rodiče s dětmi, mládež i pro dospělé, kteří mají radost z procházky jarní přírodou, novinkou je pak trasa pro kola.

Účastníci si mohou vybrat procházky v délkách 6, 13, 18 a 28 kilometrů, které povedou hlavně v okolí „Moravského Blaníku", tedy Bradla.

Pro děti bude připravená šestikilometrová pohádková trasa a tradičně nebude chybět ani možnost opečení vlastních špekáčků.

Začátek pochodu je od 8 hodin, cíl pak do 16 hodin v Restauraci u nádraží v Nové Hradečné.

Účastníci turistického pochodu mohou pro dopravu do Nové Hradečné využít i speciální autobus vypravený pořádajícím Domem děti a mládeže.

Autobus odjíždí v sobotu 23. dubna v 8.30 hodin od vlakového nádraží v Uničově. Za svezeni zaplatí dospěli 20 korun a děti polovic.