VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Na Mikuláše, punč i kočky

Olomoucko - Plný tradičních i netradičních mikulášských akcí je první prosincový víkend na Olomoucku. Vyrazit ale můžete nejen za nadílkou, podívejte se na naše tipy.

2.12.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/František Géla

Mikulášská tramvaj a vlak

V sobotu 3. prosince se v Olomouci chystá už tradiční Mikulášská jízda tramvají.

Tramvaj bude zastavovat na občasné zastávce v Sokolské ulici a dále pojede na Žižkovo náměstí, Hlavní nádraží, do Pavloviček odkud se vydá zpět do Mikulášský vlak. Ilustrační fotoměsta přes Hlavní nádraží, Tržnici a na Náměstí Hrdinů.

Poprvé tramvaj vyjede ze zastávky v Sokolské ulici v sobotu dopoledne, v 10.12. Mikulášská jízda je pro rodiče s dětmi bezplatná.

O den později, v neděli 4. prosince se zájemci mohou svézt v rámci nostalgických jízd Českých drah dokonce mikulášským parním vlakem.

Ten pojede z olomouckého hlavního nádraží hned třemi směry.

„Nejprve se vydá do Šternberka a zpět, poté do Hluboček-Mariánského údolí a stejnou trasou zase zpět a na závěr zamíří do Prostějova na tamní hlavní nádraží a zpět," sdělila mluvčí Českých drah Monika Bezuchová a ještě prozradila, že v parním vlaku pojede Mikuláš s čertem a andělem a společně podarují děti cestujících sladkostmi a jinými dárky.

VÍCE ZDE…

Tenisový Mikuláš

Mikulášský den s ITS Tennis Academy se chystá v neděli 4. prosince v olomouckém Omega centru sportu a zdraví. Akce se chystá od 15 do 17 hodin. Tenisová akademie ITS Tennis Academy zve na tradiční Mikulášský dětský den plný zábavy a tenisu.

Dětský den bude zaměřen na představení tenisu, jako moderního a progresivního sportu, který se dá provozovat v jakémkoliv věku a na jakékoliv úrovni. Vstupné je zdarma. (paš)

Psí spřežení v Radíkově

Mikulášské závody psích spřežení se konají v sobotu 3. a neděli 4. prosince v Radíkově, městské části Olomouce. Start je v sobotu ve 13 hodin v tamní chatě Pod Věží, diváci mohou si mohou závodníky prohlédnout už od 11 hodin, v neděli se pak startuje v 9 hodin ráno. Mistrovství republiky MIDu v kategorii čistokrevných pořádá hanácký mushers club. Více info na www.hanackymushersclub.webnode.cz (paš)

Trojice ve slavnostním

Sloup Nejsvětější Trojice v OlomouciAdventní setkání u Sloupu Nejsvětější Trojice, se uskuteční v neděli 4. prosince v centru Olomouce, na Horním náměstí. Akce se koná u příležitosti 300. výročí zahájení jeho stavby.

Od 12 do 18 hodin bude zpřístupněná kaple uvnitř Sloupu Nejsvětější Trojice, hlavní program je pak naplánovaný od 17.45 do 18 hodin a do slavnostního nasvícení by se měla během odpoledne odít i sama památka. V 18 hodin se pak rozezní zvony nedalekého kostela sv. Mořice. (paš)

Flora plná koček

Mezinárodní výstavu koček bude o nadcházejícím víkendu hostit Výstaviště Flora Olomouc, tamní Pavilon A. K Přehlídka koček na olomouckém výstavišti Flora. Ilustrační fotovidění budou nejrůznější plemena koček, také opuštěné olomoucké kočky a zájemci budou mít možnost odnést si domů nového přítele.

Chybět nebudou ani stánky s potřebami pro naše čtyřnohé miláčky.

V sobotu 3. prosince je výstava otevřená od 9.30 do 17 hodin, v neděli 4. prosince pak do 16 hodin. Vstupné je pro dospělého 60 korun, důchodci platí 50 korun, děti 30 a rodina 150 korun. (paš)

Mikulášský karneval v Hněvotíně

Mikulášský karneval a rozsvěcení vánočního stromu obce se uskuteční v pátek 2. prosince v Hněvotíně. Rej startuje v 16 hodin a potrvá do 18.30.

Na programu bude vystoupení mažoretek, diskotéka, přivítání Mikuláše, andělů a čertů na sále Kulturního domu, soutěže nebo vánoční jarmark s prodejem keramických výrobků ale i bohaté občerstvení.

V 19 hodin se pak rozzáří vánoční strom a slavnost doprovodí vystoupení pěveckého kroužku. Poté bude následovat taneční zábava pro dospělé. (paš)

Punč, řízky, čerti

Rozsvícení kaple sv. Martina připravují dobrovolné hasiči z Nových Dvorů, místní části Náměště na Hané na sobotu 3. prosince.

Kaple se rozzáří v 17 hodin, jako občerstvení bude k mání punč, řízky a guláš. Pro děti bude připravené taky setkání s Mikulášem a čerty. Chybět nebude živé hraní koled v podání Dechového orchestru Jiřího Pavlíčka. Vstupné je zdarma. (paš)

Štarnovské Mikulášské hody

Štarnovské Mikulášské hody se konají o nadcházejícím víkendu ve Štarnově. Program startuje v pátek 2. prosince v 17.30, kdy se u sokolovny poprvé Ilustrační fotorozzáří vánoční strom. Žáci místní základní školy zazpívají koledy a taky se otevře výstava betlémů a výrobků místních žáků a předškoláků v sokolovně.

K tanci a poslechu bude hrát cimbálová kapela Šumica. Prodávat se budou i vánoční hvězdy, jejichž výtěžek je věnovaný pro hematoonkologické pacienty a oddělení na Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc.

Program pokračuje v sobotu 3. prosince, kdy se v 9 hodin otevře sokolovna a nabídne Mikulášský jarmark. Ve 14 hodin bude připravena vánoční besídka školáků a chybět nebude ani Mikuláš, čert a anděl.

Po oba dny bude zajištěné bohaté občerstvení i vánoční punč. Vstupné je dobrovolné. Neděle 4. prosince pak nabídne v 8 hodin hodovou mši v kostele sv. Mikuláše a v 15 hodin mikulášský koncert. (paš)

Vánoce s četníky v Šatlavě

Vánoce s četníky nabídne v neděli 4. prosince Šatlava v Uničově. Od 13 do 17 hodin tam bude pro děti a rodiče připravený komponovaný pořad a výtvarnou dílnou, ale třeba i zdobením vánočního stromečku. 

Rozsvěcení stromu s Poutníky

Bluegrassová skupina Poutníci.Vánoční strom se poprvé rozzáří v sobotu 3. prosince v Zámecké zahradě ve Velkém Týnci.

Doprovodný program nabídne od 12 hodin vánoční jarmark s vystoupeními Ladislava Baláže, saxofonisty Marka Cabáka, příchozí se mohou těšit i na dva koncerty kapely Poutníci a to v 16.15 a 18.15.

Chybět nebude ale ani sv. Mikuláš se svou družinou, který přijde do zahrady v 17.30 a každému hodnému dítěti dá dárkový balíček. (paš)

Mikulášská diskotéka

Mikulášskou diskotéku chystají na sobotu 3. prosince dobrovolní hasiči z Hluboček. Akci bude hostit Kulturní dům v místní části Mariánské údolí od 14 hodin a na programu bude Zábava pro děti, mikulášská dílna a zahraje i skupina Re-Bell. Masky jsou vítány, občerstvení je zajištěno, vstupné je dobrovolné. (paš)

Dílnička i nadílka

Netradiční Mikulášská nadílka aneb Možná přijde i Mikuláš se chystá v neděli 4. prosince v obci Mrsklesy. Akce se uskuteční už podeváté a to v místním Kulturním domě. Na programu bude od 15 hodin tvořivá dílnička s výrobou vánočních ozdob a děti si vyrobí i malý dárek. Organizátoři avizují, že s sebou by si účastníci měli donést tavící pistoli. (paš)

Pohádka s písničkami a Mikulášem

Divadelní pohádka s písničkami a Mikulášská nadílka čeká na děti v Moravském Berouně. Akce se tam koná v neděli 4. prosince v 16 hodin, v tamním kinosále. Vstupné je 50 korun na osobu, každé dítě dostane od Mikuláše balíček. Předprodej je v knihovně. (paš)

Mikulášský pochod

Turisté z Medlova pořádají v sobotu 3. prosince předvánoční setkání, Mikulášský pochod. Start je v 11 hodin na medlovské návsi, cílem pak je hospůdka v obecním domě v Medlově.

Trasa účastníky pochodu povede z Medlova do místní části Hlivice, Úsova, Zadního Újezdu a zpět do Medlova. Víc info je na www.turistemedlov.webnode.cz (paš)

Punčiáda se saxofony

Přáslavice – Na punčiádu s hudbou zvou dobrovolní hasiči z Přáslavic. Alce se koná v sobotou 3. prosince, od 17 hodin, místo setkání je u přáslavického pomníku padlých.

Hrát bude olomoucké Saxofonové kvarteto, chybět nebude prodej koláčků a punče a možná přijde čert. Organizátoři doporučují vzít si hrníčky s sebou. (paš)

Vánoční tvoření v sýpce

Vánoční tvoření nabídne v sobotu 3. prosince barokní sýpka v Ludéřově, místní části Drahanovic.

Akce se koná od 14 do 18 hodin a organizátoři lákají na výrobu originálního vánočního či novoročního přání a drobných dárků pro blízké, pod vedením zkušených lektorek. Materiál lze koupit na místě.

Lidé ale mohou do sýpky zamířit i pro nasátá adventní atmosféry, zazpívat si koledu, ochutnat vánoční punč nebo si koupit drobný dárek pro radost. (paš)

Benefiční koncert

XV. Benefiční koncert pořádá v sobotu 3. prosince Charita v Uničově na Olomoucku. Slavnost se uskuteční od 17 hodin v místní koncertní síni, na programu je Musicus catus hudba gotiky a renesance, představí se i Dechový orchestr Haná Uničov. Vstupné je 100 korun, mládež a senioři zaplatí 50 korun. (paš)

Mikulášská besídka 

Mikulášskou besídku pořádají v sobotu 3. prosince od 15 hodin v sokolovně v Krčmami na Olomoucku. V 18 hodin se rozsvítí také vánoční stromek u místní mateřinky. Chybět nebude fotokoutek, dětské soutěže, příchod Mikuláše nebo štěstíčka. Bohaté občerstvení je zajištěné. (paš)

Bleší trh

V budově Obecního úřadu v Želechovicích na Olomoucku se v neděli 4. prosince od 9 do 12 hodin uskuteční bleší trh. Vystavovatele a prodejci mohou od pořadatelů získat stůl bez jakéhokoliv poplatku, objednávky se přijímají do patku 2. prosince a to na e-mailu obec.zelechovice@volny.cz. Návštěva blešího trhu je bezplatná. (paš)

Autor: Petra Pášová

2.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Vedoucí provozu v ostatních zařízeních 115 Kč Vedoucí provozu v ostatních zařízeních Vedoucí prodejny. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 115 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: náměstí 9. května č.p. 536, Moravský Beroun. Nástup možný ihned, případně dle dohody. Do funkce zaučíme, praxe v oboru výhodou., Nabízené výhody: 12.000,-Kč jednorázový příspěvek, týden dovolené navíc, stravenky, příspěvky na rekreaci., Životopis se souhlasem užívání osobních údajů pro pracovně-právní účely zasílejte POUZE na e-mail: schonova@odtempo.cz., KO: Bc. Schönová Gabriela 553 697 309. Pracoviště: Tempo, obchodní družstvo - prac. moravs. beroun (prodejna tuty - smíšené zboží), náměstí 9. května, č.p. 536, 793 05 Moravský Beroun. Informace: Gabriela Schönová, +420 553 697 309. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 130 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Slévárenský dělník skladník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 130 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Jana Sigmunda č.p. 79, Lutín., Hledáme pracovníky do slévárny na pozici slévárenský dělník, skladník., Zam. výhody: stravenky v hodnotě 105,- Kč/den, příspěvek na dopravu., Kontakt POUZE e-mailem.. Pracoviště: Roučka slévárna, a.s. - provoz lutín, Jana Sigmunda, č.p. 79, 783 49 Lutín. Informace: Martina Borženská, +420 518 770 811. Obchod - Obchod Nákupčí 19 042 Kč Nákupčí Technický nákupčí - Olomouc (1711010). Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19042 kč, mzda max. 38765 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Technický nákupčí (1711010), Jste vhodným uchazečem, pokud:, - máte SŠ/VŠ technického nebo ekonomického směru, - máte technické znalosti a orientujete se ve výkresové dokumentaci, - ovládáte německý jazyk na komunikativní úrovni, - máte praxi na obdobné pozici, - ovládáte PC – MS Office, znalost SAP výhodou, - máte analytické myšlení, - jste samostatný, pečlivý, flexibilní, - máte řidičský průkaz sk. B, , Budete se věnovat:, - komunikaci a vyjednávání s tuzemskými i zahraničními dodavateli, - komunikaci s oddělením centrálního nákupu v Německu, - monitoringu a vyhledávání nových dodavatelů, - vedení a vyhodnocení poptávkového řízení, - reportingu, - správě svěřených nákupních projektů, - optimalizaci úspor na nakupovaném materiálu a službách, - správě dodavatelského portfolia, rozvoji a hodnocení dodavatelů, , Proč by se Vám mohla tato pracovní nabídka líbit?, - nabízíme stabilní práci na HPP, - čeká na Vás příjemné pracovní prostředí, - nabízíme možnost dalšího vzdělávání a profesního rozvoje, , Pracoviště: Olomoucko, Mzda: dle zkušeností a praxe, Nástup: dle domluvy, , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o.., Pavelčákova, č.p. 437, 779 00 Olomouc 9. Informace: Kontakt, +420 773 447 447. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 21 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Pracovník skladu. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Pracoviště: Jana Sigmunda č.p. 79, Lutín., Kontakt je možný osobně: každý pracovní den od 8.00 - 13.00 hod. na adrese: Salzgitter Mannesmann Stahlhandel s.r.o., sklad Lutín, areál SIGMA, J. Sigmunda 79, 783 50 Lutín nebo , telefonicky v pracovní dny 8.00 - 17.00 hod. a e-mailem.. Pracoviště: Salzgitter mannesmann stahlhandel s.r.o. - pracoviště, Jana Sigmunda, č.p. 79, 783 49 Lutín. Informace: Jan Novotný Květoslav Frömel,, +420 602 138 469,602 286 839.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kabelkový veletrh a doprovodný program v olomouckém kině Metropol.
53

Kabelkový veletrh Deníku letos hostí Galerie Moritz a Galerie Přerov

Dopravní nehoda u Olomouce
4

Ujížděl policistům, skončil v rozbláceném příkopu. Podívejte se

O vizích pro Olomouc i radnici v mobilu. Matouš Pelikán z KDU-ČSL on-line

"Vstřícná radnice nemusí být sci-fi. Zvládnout půjde vše i z mobilu," říká olomoucký politik Matouš Pelikán z KDU-ČSL.

Bikrosová dráha místo odpadků a zloděj, co se s okradeným hádá: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 18. září 2018.

Babičkou roku se v Olomouci stala Alena Várošová. Podívejte se na její radost

Olomoucký kraj má babičku roku. V rámci oslav Dne seniorů v úterý byla Babičkou roku Olomouckého kraje 2018 zvolena Alena Várošová (71 let) z Mohelnice. Odborná porota vybrala dvanáct finalistek, které se utkaly o titul zlatá, stříbrná a bronzová Babička Olomouckého kraje. Soutěžilo se také o nejstarší babičku a titul babička sympatie, již vybrali sami diváci.

Zavřít cestu na Chomoutov? Opravte rozbitý průtah Horkou! zlobí se místní

Rozbitým průtahem v Horce nad Moravou povalí tisíce řidičů denně poté, co se frézy zakousnou do asfaltu na silnici druhé třídy mezi olomouckými městskými částmi Lazce a Chomoutov.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT