VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Na Mikuláše, punč i kočky

Olomoucko - Plný tradičních i netradičních mikulášských akcí je první prosincový víkend na Olomoucku. Vyrazit ale můžete nejen za nadílkou, podívejte se na naše tipy.

2.12.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/František Géla

Mikulášská tramvaj a vlak

V sobotu 3. prosince se v Olomouci chystá už tradiční Mikulášská jízda tramvají.

Tramvaj bude zastavovat na občasné zastávce v Sokolské ulici a dále pojede na Žižkovo náměstí, Hlavní nádraží, do Pavloviček odkud se vydá zpět do Mikulášský vlak. Ilustrační fotoměsta přes Hlavní nádraží, Tržnici a na Náměstí Hrdinů.

Poprvé tramvaj vyjede ze zastávky v Sokolské ulici v sobotu dopoledne, v 10.12. Mikulášská jízda je pro rodiče s dětmi bezplatná.

O den později, v neděli 4. prosince se zájemci mohou svézt v rámci nostalgických jízd Českých drah dokonce mikulášským parním vlakem.

Ten pojede z olomouckého hlavního nádraží hned třemi směry.

„Nejprve se vydá do Šternberka a zpět, poté do Hluboček-Mariánského údolí a stejnou trasou zase zpět a na závěr zamíří do Prostějova na tamní hlavní nádraží a zpět," sdělila mluvčí Českých drah Monika Bezuchová a ještě prozradila, že v parním vlaku pojede Mikuláš s čertem a andělem a společně podarují děti cestujících sladkostmi a jinými dárky.

VÍCE ZDE…

Tenisový Mikuláš

Mikulášský den s ITS Tennis Academy se chystá v neděli 4. prosince v olomouckém Omega centru sportu a zdraví. Akce se chystá od 15 do 17 hodin. Tenisová akademie ITS Tennis Academy zve na tradiční Mikulášský dětský den plný zábavy a tenisu.

Dětský den bude zaměřen na představení tenisu, jako moderního a progresivního sportu, který se dá provozovat v jakémkoliv věku a na jakékoliv úrovni. Vstupné je zdarma. (paš)

Psí spřežení v Radíkově

Mikulášské závody psích spřežení se konají v sobotu 3. a neděli 4. prosince v Radíkově, městské části Olomouce. Start je v sobotu ve 13 hodin v tamní chatě Pod Věží, diváci mohou si mohou závodníky prohlédnout už od 11 hodin, v neděli se pak startuje v 9 hodin ráno. Mistrovství republiky MIDu v kategorii čistokrevných pořádá hanácký mushers club. Více info na www.hanackymushersclub.webnode.cz (paš)

Trojice ve slavnostním

Sloup Nejsvětější Trojice v OlomouciAdventní setkání u Sloupu Nejsvětější Trojice, se uskuteční v neděli 4. prosince v centru Olomouce, na Horním náměstí. Akce se koná u příležitosti 300. výročí zahájení jeho stavby.

Od 12 do 18 hodin bude zpřístupněná kaple uvnitř Sloupu Nejsvětější Trojice, hlavní program je pak naplánovaný od 17.45 do 18 hodin a do slavnostního nasvícení by se měla během odpoledne odít i sama památka. V 18 hodin se pak rozezní zvony nedalekého kostela sv. Mořice. (paš)

Flora plná koček

Mezinárodní výstavu koček bude o nadcházejícím víkendu hostit Výstaviště Flora Olomouc, tamní Pavilon A. K Přehlídka koček na olomouckém výstavišti Flora. Ilustrační fotovidění budou nejrůznější plemena koček, také opuštěné olomoucké kočky a zájemci budou mít možnost odnést si domů nového přítele.

Chybět nebudou ani stánky s potřebami pro naše čtyřnohé miláčky.

V sobotu 3. prosince je výstava otevřená od 9.30 do 17 hodin, v neděli 4. prosince pak do 16 hodin. Vstupné je pro dospělého 60 korun, důchodci platí 50 korun, děti 30 a rodina 150 korun. (paš)

Mikulášský karneval v Hněvotíně

Mikulášský karneval a rozsvěcení vánočního stromu obce se uskuteční v pátek 2. prosince v Hněvotíně. Rej startuje v 16 hodin a potrvá do 18.30.

Na programu bude vystoupení mažoretek, diskotéka, přivítání Mikuláše, andělů a čertů na sále Kulturního domu, soutěže nebo vánoční jarmark s prodejem keramických výrobků ale i bohaté občerstvení.

V 19 hodin se pak rozzáří vánoční strom a slavnost doprovodí vystoupení pěveckého kroužku. Poté bude následovat taneční zábava pro dospělé. (paš)

Punč, řízky, čerti

Rozsvícení kaple sv. Martina připravují dobrovolné hasiči z Nových Dvorů, místní části Náměště na Hané na sobotu 3. prosince.

Kaple se rozzáří v 17 hodin, jako občerstvení bude k mání punč, řízky a guláš. Pro děti bude připravené taky setkání s Mikulášem a čerty. Chybět nebude živé hraní koled v podání Dechového orchestru Jiřího Pavlíčka. Vstupné je zdarma. (paš)

Štarnovské Mikulášské hody

Štarnovské Mikulášské hody se konají o nadcházejícím víkendu ve Štarnově. Program startuje v pátek 2. prosince v 17.30, kdy se u sokolovny poprvé Ilustrační fotorozzáří vánoční strom. Žáci místní základní školy zazpívají koledy a taky se otevře výstava betlémů a výrobků místních žáků a předškoláků v sokolovně.

K tanci a poslechu bude hrát cimbálová kapela Šumica. Prodávat se budou i vánoční hvězdy, jejichž výtěžek je věnovaný pro hematoonkologické pacienty a oddělení na Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc.

Program pokračuje v sobotu 3. prosince, kdy se v 9 hodin otevře sokolovna a nabídne Mikulášský jarmark. Ve 14 hodin bude připravena vánoční besídka školáků a chybět nebude ani Mikuláš, čert a anděl.

Po oba dny bude zajištěné bohaté občerstvení i vánoční punč. Vstupné je dobrovolné. Neděle 4. prosince pak nabídne v 8 hodin hodovou mši v kostele sv. Mikuláše a v 15 hodin mikulášský koncert. (paš)

Vánoce s četníky v Šatlavě

Vánoce s četníky nabídne v neděli 4. prosince Šatlava v Uničově. Od 13 do 17 hodin tam bude pro děti a rodiče připravený komponovaný pořad a výtvarnou dílnou, ale třeba i zdobením vánočního stromečku. 

Rozsvěcení stromu s Poutníky

Bluegrassová skupina Poutníci.Vánoční strom se poprvé rozzáří v sobotu 3. prosince v Zámecké zahradě ve Velkém Týnci.

Doprovodný program nabídne od 12 hodin vánoční jarmark s vystoupeními Ladislava Baláže, saxofonisty Marka Cabáka, příchozí se mohou těšit i na dva koncerty kapely Poutníci a to v 16.15 a 18.15.

Chybět nebude ale ani sv. Mikuláš se svou družinou, který přijde do zahrady v 17.30 a každému hodnému dítěti dá dárkový balíček. (paš)

Mikulášská diskotéka

Mikulášskou diskotéku chystají na sobotu 3. prosince dobrovolní hasiči z Hluboček. Akci bude hostit Kulturní dům v místní části Mariánské údolí od 14 hodin a na programu bude Zábava pro děti, mikulášská dílna a zahraje i skupina Re-Bell. Masky jsou vítány, občerstvení je zajištěno, vstupné je dobrovolné. (paš)

Dílnička i nadílka

Netradiční Mikulášská nadílka aneb Možná přijde i Mikuláš se chystá v neděli 4. prosince v obci Mrsklesy. Akce se uskuteční už podeváté a to v místním Kulturním domě. Na programu bude od 15 hodin tvořivá dílnička s výrobou vánočních ozdob a děti si vyrobí i malý dárek. Organizátoři avizují, že s sebou by si účastníci měli donést tavící pistoli. (paš)

Pohádka s písničkami a Mikulášem

Divadelní pohádka s písničkami a Mikulášská nadílka čeká na děti v Moravském Berouně. Akce se tam koná v neděli 4. prosince v 16 hodin, v tamním kinosále. Vstupné je 50 korun na osobu, každé dítě dostane od Mikuláše balíček. Předprodej je v knihovně. (paš)

Mikulášský pochod

Turisté z Medlova pořádají v sobotu 3. prosince předvánoční setkání, Mikulášský pochod. Start je v 11 hodin na medlovské návsi, cílem pak je hospůdka v obecním domě v Medlově.

Trasa účastníky pochodu povede z Medlova do místní části Hlivice, Úsova, Zadního Újezdu a zpět do Medlova. Víc info je na www.turistemedlov.webnode.cz (paš)

Punčiáda se saxofony

Přáslavice – Na punčiádu s hudbou zvou dobrovolní hasiči z Přáslavic. Alce se koná v sobotou 3. prosince, od 17 hodin, místo setkání je u přáslavického pomníku padlých.

Hrát bude olomoucké Saxofonové kvarteto, chybět nebude prodej koláčků a punče a možná přijde čert. Organizátoři doporučují vzít si hrníčky s sebou. (paš)

Vánoční tvoření v sýpce

Vánoční tvoření nabídne v sobotu 3. prosince barokní sýpka v Ludéřově, místní části Drahanovic.

Akce se koná od 14 do 18 hodin a organizátoři lákají na výrobu originálního vánočního či novoročního přání a drobných dárků pro blízké, pod vedením zkušených lektorek. Materiál lze koupit na místě.

Lidé ale mohou do sýpky zamířit i pro nasátá adventní atmosféry, zazpívat si koledu, ochutnat vánoční punč nebo si koupit drobný dárek pro radost. (paš)

Benefiční koncert

XV. Benefiční koncert pořádá v sobotu 3. prosince Charita v Uničově na Olomoucku. Slavnost se uskuteční od 17 hodin v místní koncertní síni, na programu je Musicus catus hudba gotiky a renesance, představí se i Dechový orchestr Haná Uničov. Vstupné je 100 korun, mládež a senioři zaplatí 50 korun. (paš)

Mikulášská besídka 

Mikulášskou besídku pořádají v sobotu 3. prosince od 15 hodin v sokolovně v Krčmami na Olomoucku. V 18 hodin se rozsvítí také vánoční stromek u místní mateřinky. Chybět nebude fotokoutek, dětské soutěže, příchod Mikuláše nebo štěstíčka. Bohaté občerstvení je zajištěné. (paš)

Bleší trh

V budově Obecního úřadu v Želechovicích na Olomoucku se v neděli 4. prosince od 9 do 12 hodin uskuteční bleší trh. Vystavovatele a prodejci mohou od pořadatelů získat stůl bez jakéhokoliv poplatku, objednávky se přijímají do patku 2. prosince a to na e-mailu obec.zelechovice@volny.cz. Návštěva blešího trhu je bezplatná. (paš)

Autor: Petra Pášová

2.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Brankář Sigmy Miloš Buchta
1 18

Buchta otevřeně o temné minulosti: Kvůli hazardu jsem dlužil 3 miliony

AKTUALIZOVÁNO

Počasí nepřeje řidičům, na silnicích spousta bouraček

FOTO / Mlhavé počasí a kluzké vozovky si vyžádaly od čtvrtečního rána na Olomoucku už několik dopravních nehod. 

Horáček se setkal s disidentem, který držel hladovku proti Zemanovi

Kandidát na prezidenta Michal Horáček v rámci své moravské tour navštívil v Lipníku nad Bečvou i někdejšího disidenta Tomáše Hradílka. Ten se v nedávné době zviditelnil svou hladovkou, kterou se pokusil přimět současného prezidenta Miloše Zemana, aby znovu nekandidoval na úřad prezidenta republiky.

Vánoční trhy v Olomouci otevírají. Tady je PROGRAM

Tradiční vánoční trhy slavnostně odstartují 23. listopadu v centru Olomouce. Na Horním náměstí se během 30 dní vystřídá více než 40 hudebníků, chybět nebude ani zpívání koled s Deníkem.

Sbírka na pokutu? Lidé vyjadřují solidaritu zvukaři z Lipníku

Solidaritu lidí z celé republiky vyvolalo zatčení zvukaře Jaroslava Hensla, kterého na mítinku prezidenta Miloše Zemana v Lipníku nad Bečvou odvedla policie k výslechu, protože pouštěl z okna písničku Marty Kubišové Modlitba pro Martu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT