Judo Show 

Ukázka bojových umění, světelná show, živá hudba a zápas dvou bojovníků čeká návštěvníky Judo Show 2018 v pátek 7. prosince v 17.30 hodin v Čajka aréně.

Lístky jsou v prodeji v Kabaretní scéně na Univerzitní ulici a v tělocvičnách juda na Tererově náměstí a na Gymnáziu Čajkovského. Dětský lístek stojí 40 Kč, za místo pro dospělého zaplatíte 70 Kč.

Mikulášská tramvaj 

Mikuláš, čert i anděl se svezou speciálně vypravenou tramvají v sobotu v Olomouci. Na zastávkách Sokolská, Žižkovo náměstí, Hlavní nádraží, Pavlovičky, Tržnice a Náměstí Hrdinů mohou přistoupit rodiče s dětmi a užít si sváteční jízdu zdarma.

Děti se kromě setkání s Mikulášem mohou těšit na drobné dárky. Historická tramvaj má omezenou kapacitu, nástup proto není možný s kočárkem.

Na první cestu se vyjíždí v 10 hodin. Zpět do depa se sváteční tramvaj vydá v šest hodin večer.

Jízdní řád Mikulášské tramvaje (DPMO)

Adventní benefiční večer

V sobotu v 18 hodin se v olomouckém BEA centru koná již pátý ročník adventního benefičního večera. Nad dobročinným koncertem převzal záštitu primátor města Olomouce, vstupenka stojí 500 Kč, celá částka poputuje na podporu dětského oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci. Vstupenky je možno zakoupit v sobotu od 17 hodin přímo na místě.

Vánoční prohlídky hradu a kafírna

Vánoční prohlídky doplněné o historickou kafírnu se konají v sobotu na hradě Šternberk. Program začíná v 10 hodin. V rámci prohlídky hradu se návštěvníci dozvědí zajímavosti z historie vánočních svátků a tradic, hradní prostory navíc doplní vánoční výzdoba.

Ve zrekonstruované kuchyni se bude odehrávat program kafírny s historickou pražičkou kávy z dob monarchie, chybět nebudou ochutnávky.

Vánoční dílničky ve Šternberku

Sobotní Expozice času ve Šternberku bude patřit vánočnímu tvoření. Děti i dospělí mohou navštívit některé z mnoha připravených stanovišť a vytvořit si něco pěkného na památku. Letošní novinkou je možnost odnést si vlastní zrcátko nebo originální placku na batoh.

Dílničky začínají ve 13 hodin, ve 14.30 hodin se bude promítat pohádka, tvořit však můžete i během ní. Vstupné na akci činí 60 Kč.

Adventní prohlídka na Bouzově

Prohlídka hradu Bouzov se v sobotu 8. prosince od 14 do 16 hodin ponese ve znamení adventu. V hradních prostorách návštěvníci potkají již dávno zapomenuté postavy, které jsou s předvánočním časem spjaty stejně, jako Mikuláš a čerti.

Od 13 do 16 hodin budou pro děti i dospělé na hradním nádvoří připraveny tvořivé dílny. Prohlídky je nutné si předem rezervovat na telefonním čísle 775 888 960.

Adventní kouzlení

Odpolední procházku s aktivitami pro děti i rodiče s vánoční atmosférou si pro návštěvníky přichystali v Domě přírody Litovelského Pomoraví Sluňákov.

Od 13 hodin je připravena procházka kouzelnou Rajskou zahradou, na trasu můžete vyrazit až do 16 hodin. Aktivity pro celou rodinu jsou připraveny v přírodní galerii i uvnitř. Rodinné vstupné stojí 100 Kč.

Zabíjačka a koštování slivovice

Sobotní den bude v Července patřit tradičním zabíjačkovým hodům. Vyrábět a prodávat se tady budou oblíbené zabíjačkové speciality, během dne se návštěvníci navíc mohou těšit nejen na hudební vystoupení, ale také koštování slivovice, kterým vyvrcholí soutěž o nejlepší slivovici a ovocnou pálenku na fotbalovém hřišti v Července.

Vánoční dílnička v Ludéřově

V sobotu 8. prosince od 14 hodin se v barokní sýpce v Ludéřově konají vánoční tvořivé dílničky. Děti i dospělí si mohou přijít vyrobit vánoční dekorace i dárky, materiál si mohou návštěvníci zakoupit na místě. Vyrábět se bude z organzy, papíru, drátků i dřeva. Odpoledne zpříjemní také punč.

Charitativní bazárek

Pod záštitou neziskové organizace Společně pro děti se 7. 12. 2018 bude v galerii Šantovka konat charitativní Bazárek. Kromě bohatého programu zde bude možnost zakoupení krásného oblečení pro celou rodinu. Výtěžek z nákupu bude věnován Péťovi, který trpí autismem.