Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu na mikulášské rejdy? Vyberte si

Olomoucko - Nabitá, pestrá a lákavá je nabídka nadcházejícího mikulášského víkendu na Olomoucku. Podívejte se na naše tipy a vyražte.

3.12.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/František Géla

Tramvaj i ohňostroj

Především ve znamení Mikuláše, čerta a anděla se ponese nadcházející víkend. V sobotu 5. prosince odpoledne bude olomoucké Horní náměstí patřit právě našim nejmenším.

„Mikuláš se svým doprovodem dorazí na náměstí už ve 14 hodin, od 16 hodin mu s rozdáváním dárečků pomohou i primátor města Olomouce Antonín Staněk a senátor Martin Tesařík. Ulice Olomouce pak bude v odpoledních hodinách opět brázdit speciálně vypravená tramvajová linka s mikulášskou nadílkou," sdělila mluvčí olomoucké radnice Jana Doleželová.

Doplnila, že v 18.30 se příchozí mohou těšit na tradiční Mikulášký ohňostroj. Tentokrát se bude odpalovat ze střechy Galerie Moritz.

Mikulášský program v Olomouci - sobota 5. prosince

Mikulášské osazení potkaly v sobotu přes den děti s rodiči, které nastoupily v do speciální tramvaje, kterou vypravil Dopravní podnik města Olomouce.14.00 – Čertovské hrátky s andělem a příchodem Mikuláše

16.00 – Mikulášská jízda s DPMO – speciální linka pro děti s Mikulášskou nadílkou (proveze cestující v Olomouci po trase Sokolská, Žižkovo náměstí, Hlavní nádraží, Pavlovičky a zpět přes Tržnici na Náměstí Hrdinů, vyjíždět se bude průběžně od 10.12 až do 17.12 odpoledne. Jízda je zdarma.)

16.00 – Mikulášská nadílka pro děti s primátorem města Olomouce

18.00 – Banjo Band Ivana Mládka

18.30 – Mikulášský ohňostroj

Parním vlakem po Olomouci

Zažít mikulášskou nadílku trochu jinak nabízejí i České dráhy. Olomoucí pojede v pátek 4. prosince od rána nostalgický vlak tažený parní lokomotivou Kocúr. Uličkami vagonů bude procházet Mikuláš s družinou a návštěvníci se mohou těšit i na ukázku zbrojení parní lokomotivy.

Kocúr začne svou jízdu na olomouckém hlavním nádraží v 8.40 a projede zastávkami Olomouc-Smetanovy sady, Olomouc-Nová Ulice, Olomouc-město, Olomouc-Hejčín a Olomouc-Řepčín. Jízdné na celou trasu stojí 40 korun, za zlevněnou jízdenku zaplatíte polovinu. Jízdní řád mikulášského vlaku najdete na webu ČD.

Mikuláš na Poděbradech

Výtvarnou dílničku i zdobení perníčků nabízí Mikulášská sobota na olomouckých Poděbradech.

Akce startuje v sobotu 5. prosince od 13 hodin, v 17 hodin pak organizátoři ohlašují mikulášskou návštěvu, chybět prý nebude punč ani jiné zimní dobroty.

Zájemci o mikulášský balíček, který pro ně bude na Poděbradech připravený, by se měli ozvat pořadatelům na adresu aneta.buknova@be-life.cz nebo na telefon 777 107 875. Více info na facebooku Olomoucké Poděbrady.

Čertoviny na Janského

Čertovské odpoledne plné her chystá na neděli 6. prosince Dům dětí a mládeže na Janského ulici v Olomouci.

„Akce je určena dětem od sedmi let a uskuteční se v neděli mezi 15 a 17 hodinou. Nachystané budou hry s čertem a proti čertovi o to, kdo propadne peklu. Příchozí si mohou zahrát i cornhole, twister nebo různé stolní hry," sdělil garant akce Leoš Březina. Doplnil, že připravená bude i laserová střelnice, krátké animované filmy z dílny našich dětských animátorů a chybět nebude ani speciální čertovský čaj z bylinek.

Slet čertů a andělů v Litovli

Ilustrační fotoČerti, Mikuláši a andělé všech věkových skupin se v sobotu 5. prosince odpoledne sejdou na náměstí Přemysla Otakara v Litovli, aby soutěžili o nejhezčí masku.

IX. slet čertů, Mikulášů a andělů startuje v 15 hodin a vyhlášení soutěže o nejhezčí masku připadá o hodinu později.

Chybět nebude ani pestrý program, letos ve znamení tanečního čertovského rejdování. Předvedou se různé taneční skupiny, které na pódiu vystřídá Jiří Erlebach „Ďábelský houslista", připravené budou také stanoviště se zábavnými hrami pro děti.

Připravené bude i speciální pekelné občerstvení, účastníci se mohou těšit na čertovský guláš podávaný pravým čertem přímo z kotle, teplé oplatky z Litovle nebo vánoční štrůdl.

K pití budou pořadatelé nabízet andělské nápoje nebo ostřejší ďábelské drinky. Jako každý rok pak nebude chybět ohňová show zapisování hříchů u Lucifera a Ježíškova pošta i s Mikulášem a čertem.

Mikuláš v Uničově s muzikou

Uničovské Masarykovo náměstí bude v sobotu 5. prosince patřit všem dětem – hodným i zlobivým. Od 16 hodin tam totiž přijde Mikuláš se svou družinou a začne ta pravá zábava.

Kromě tradičního říkání básniček a řinčení čertova řetězu se návštěvníci můžou těšit na pěvecké vystoupení Martina Šafaříka a na závěr akce pořadatelé slibují malé překvapení.

Mikuláš ve Velké Bystřici rozsvítí strom

Bystřičtí Mikuláši, andílci, čerti, všechny hodné i zlobivé děti i jejich rodiče se v sobotu 5. prosince sejdou ve Velké Bystřici na tamním Zámeckém náměstí.

Se svou družinou totiž do městečka zavítá přijede svatý Mikuláš, nadělí dárečky, převezme vánoční přání z Ježíškovy pošty a na závěr rozsvítí vánoční strom. Akce startuje v 17 hodin.

Zábava v Hněvotíně 

Ilustrační fotoVánoční strom rozzáří v pátek 4. prosince večer prostor před Kulturním domem v Hněvotíně na Olomoucku.

Program nabídne od 16 hodin Mikulášský karneval v sále Kulturního domu, o hodinu později odstartuje vánoční jarmark a v 19 hodin se rozsvítí vánoční strom.

Chybět ale nebude ani vystoupení žáků místní základní školy nebo ohňostroj. Od 20 hodin pak bude připravená taneční zábava.

Mikuláš na koni

Na mikulášskou nadílku u koní zvou pořadatelé z Majetína na Olomoucku.

Akce se chystá na sobotu 5. prosince v bývalém areálu pily v Majetíně, ve 14 hodin projede mikulášská družina obcí a od 15 hodin bude Mikuláš nadělovat ve stájích, občerstvení bude zajištěné. Více informací na telefonu 604 286 077.

Maškarní nadílka v Července

Na tradiční Mikulášskou maškarní nadílku se mohou těšit hodné i zlobivé děti z Červenky na Olomoucku.

Akce se uskuteční v sobotu 5. prosince od 15 do 17 hodin v místní sokolovně.

Nebude chybět soutěž o nejoriginálnější dětskou masku Mikuláše, čerta a anděla, připraveno je také bohaté občerstvení a koš sladkostí.

Jarmark i ohňostroj v Grygově

Vánoční strom se v sobotu 5. prosince rozzáří v Grygově na Olomoucku. Slavnost se chystá od 17 hodin před kaplí sv. Jana Nepomuckého, děti místní základní a mateřské školy vystoupí s krátkým pásmem básniček, písniček a koled.

Součástí slavnostního večera bude i jarmark, příchod Mikuláše s doprovodem a obdarování dětí malými dárky. Na závěr oblohu rozzáří ohňostroj. K občerstvení budou připraveny domácí koláčky, chleba s pomazánkou, pro děti vánoční ovocný nealko punč a pro dospělé punč francouzský.

Šatlava láká na Vánoce s četníky

Děti a jejich rodiče, ale i hraví dospělí jsou v neděli 6. prosince zváni do Šatlavy v Uničově na Olomoucku, kde se od 13 do 17 hodin uskuteční program Vánoce s četníky. Vedle výtvarné dílny či ukázek, jak strážci zákona, žalářníci a vojáci před sto lety prožívali svátky, návštěvníci uvidí v akci psy speciálně cvičené k vyhledávání lidí. Příchozí se také dozví, jak se zachovat pokud zabloudí v přírodě nebo kam se obrátit o pomoc v nouzi.

Punčiáda v Přáslavicích

Dechový kvintet Josefa Sekaniny rozezní v sobotu 5. prosince v podvečer centrum Přáslavic na Olomoucku.

V 17 hodin totiž u fontány startuje akce pořádaná místními hasiči, Punčiáda s hudbou. Připravený bude punč, perníčky a koláčky a nebude chybět ani Mikuláš s doprovodem.

Ilustrační fotoRozsvěcení stromu v Ústíně

Na rozsvícení vánoční stromečku se těší v Ústíně na Olomoucku. Poprvé se strom rozzáří v pátek 4. prosince v 16.30 před místní mateřinkou.

Zpívat k tomu bude Popová škola Dětského domova v Olomouci, chybět nebude ani punč.

Zabíjačkové hody 

Tradiční zabíjačkové hody se chystají na sobotu 5. prosince v Července na Olomoucku. Hody se odehrají v prostorách hřiště SK Červenka od 10 hodin, chybět nebude ochutnání specialit přímo na místě v temperovaném stanu s reprodukovanou hudbou.

Barojní sýpka s vánoční náladou

Barokní sýpka v Ludéřově, místní části Drahanovic na Olomoucku zve na výstavu Vánoční nostalgie prozářenou souborem obrazů Anety Pantělejevové vzniklých automatickou kresbou s názvem Andělské poselství. K vidění budou i andělé, betlémy, hračky minulého století, dekorace a vánoční zvyky.

Expozice se otevře v neděli 6. prosince ve 14 hodin a do 18 hodin bude provázena dílničkou, kde si příchozí mohou vyrobit nebo zakoupit malý dárek pro své blízké, ochutnat punč a také si zazpívat.

Vyrábět se budou vánoční a novoroční přání metodou pergamáno, korálkové hvězdy a andílci či dřevěné vánoční dekorace. Materiál na výrobu si mohou zájemci koupit na místě.

Výstava bude otevřená v sobotu 12. a 19. prosince a neděli 13. a 20. prosince, vždy od 14 do 17 hodin.

Mikuláš i pohádky v Moravském Berouně

Promítání animovaných vánočních pohádek spojené s Mikulášskou nadílkou se chystá v sobotu 5. prosince v kinosále v Moravském Berouně. Start akce je v 16 hodin, vstupné je 50 korun na osobu a každé dítě dostane mikulášský balíček.

Autor: Petra Pášová

3.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller
10

Univerzitu Palackého dál povede dosavadní rektor Miller

Nové prostory Divadla na cucky na Dolním náměstí v Olomouci
9

V centru Olomouce už funguje nové divadlo s kavárnou. Takto vypadá uvnitř

Nepropásněte! Prvňáčci ze ZŠ náměstí Svobody ve Šternberku

Ojedinělý seriál Deníku Naši Prvňáci pokračuje dalším dílem. Ve vašem Deníku tak ve středu najdete další výjimečné tablo našich nejmenších školáků.

VIDEO: Poznáte vandala, který počmáral zeď nákupního centra v Olomouci?

Policie žádá veřejnost o pomoc s dopadením vandala. Neznámý muž poškodil zeď nákupního centra v Olomouci na ulici 8. května.

Lídr ODS Michal Zácha odpovídal ON-LINE

Bývalý náměstek primátora Přerova, současný předseda kontrolního výboru přerovského zastupitelstva, otec tří dětí, sportovec, trenér fotbalových nadějí v Kozlovicích a nyní i jednička kandidátky občanských demokratů pro říjnové parlamentní volby v Olomouckém kraji.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení