Letecký den v Neředíně

Řev leteckých motorů i spousta muziky a zábavy ovládne od páteční 15. hodiny olomoucké letiště v Neředíně - to nyní slaví 100 leté výročí.

Návštěvníci se mohou těšit na výstavu letecké techniky všeho druhu, od vyhlídkových letadel po vojenskou techniku. Nebude chybět ani tradiční letecká show a seskoky s padákem, o hudební doprovod se v pátek postarají kapely ve stylu country. Na své si přijdou i děti, pro které jsou nachystané různé sportovní aktivity, workshopy, malování či vystoupení kouzelníka.

V sobotu pak program začne v 10 hodin a bude pokračovat až do 22. hodiny. Zahrají například Headache, Otěže či Fleksible.V Green zóně se představí vojenská technika, vyzkoušíte si airsoft i virtuální realitu. Dětská zóna nabídne tanec, kroužky i workshopy.  Vstup je po oba dny zdarma.

Hromadný start balonů na olomouckém letišti v Neředíně
Nad Olomouc se vzneslo hejno balonů. Podívejte se na barevnou show

Římský den na pevnůstce

Rodinný festival přiblíží v sobotu návštěvníkům život starověkého světa, a to přímo v centru Olomouce, v Korunní pevnůstce. Nahlédnout budete moci do života římských legií, ale také dětí či řemeslníků. O občerstvení se postará dobová kuchyně.

A protože starověký svět by nebyl úplný bez barbarských Germánů, čeká vás také zážitkové odlévání bronzového meče v tradiční germánské peci. Bohatý program doplní střelba z katapultu či praku nebo přednáška archeologů. Děti do velikosti meče mají vstup zdarma, dospělí zaplatí 60 Kč. Akce se koná v sobotu od 10 hodin.

Festival Moravské hrady.cz na Bouzově
Hrady.cz roztančí Bouzov: program, autobusy, stanování

Penzistor i Calibos to rozjedou v Hejčíně  

Skupiny Penzistor, Calibos a Perseus zahrají v sobotu 25. srpna v restauraci U Pelikána na Mrštíkově náměstí v olomoucké městské části Hejčín. Koncert, který startuje od 19 hodin, pořádá komise městské části Olomouc - Hejčín.
Vstupné je dobrovolné, výtěžek z něj pak bude celý použit na podporu dětské Pétanque školičky.

Loučení s prázdninami

S prázdninami ve velkém stylu se budou loučit v neděli od 14 hodin na hřišti v Nemilanech. Děti mají vstup zdarma a mohou se těšit na skákací hrady, diskotéku a epickou balonkovou bitvu s více než pěti tisíci kusy vodní munice. O občerstvení se postarají dva výčepy, nealko pro děti a rozpálený gril.

Den rekordů v zoo

Sobotní den bude v olomoucké zoo patřit rekordům. Děti i dospělí mohou absolvovat řadu her a dozvědět se spoustu zajímavých informací. Šikovní si odnesou domů vlastnoručně vyrobenou zvířecí hračku. Jak se vám při zkoumání rekordů bude dařit, přijdou zkontrolovat i některá kontaktní zvířata.

Parčík pod domským návrším dostane nové jméno - park Marie Terezie.
Park pod dómem dostane nové jméno. Už jej vybrali

Nocování v aquaparku

Noční dobrodružství v dětském koutku Akvárko si pro páteční a sobotní večer a noc připravil olomoucký aquapark. Ve dvou termínech, v pátek a v sobotu od 18.30 hodin budou stateční malí návštěvníci nejen nocovat, ale hlavně objevovat a bavit se pod dohledem zkušených vychovatelek. Večeře, svačinka, snídaně a pitný režim je zajištěn. Děti si sjedou všechny skluzavky, tobogány, zažijí plavání v divoké řece, lovení kroužků, plavání s balónky, mají pro sebe zkrátka celý aquapark. V dětském koutku pak budou hrát různé hry a také tam nocovat.

Den ve skanzenu

Na poslední prázdninovou neděli si v Hanáckém skanzenu připravili bohatý program pro celou rodinu. Pod názvem Koniny ve skanzenu vás čekají nejen skuteční koně, na kterých se budou vaše ratolesti moci svézt, ale také keramická výroba, lukostřelba, muzikoterapie, divadlo pro děti, živá hudba, své umění předvedou canisterapeuti i včelaři, pečení čerstvého chleba samozřejmě nesmí chybět. Za základní vstupné zaplatíte 80 korun, rodinná vstupenka přijde na 220 korun. O občerstvení se postará domácí pivovar Melichárek, budou se opékat makrely a připraveny jsou také dobroty pro děti.

Lupič od Davida Černého na římse olomouckého Muzea umění
Nadávající lupič po římse muzea neručkuje. Od jara čeká na opravu

Noc na hradě

Netradičními večerními prohlídkami a ohňovou show se šternberský hrad připojí k celostátní akci hradozámeckých nocí. Program odstartuje v sobotu v 18 hodin, kdy na romantickou večerní prohlídku vyrazí první skupina návštěvníků. Průvodci oblečení v historických kostýmech vás provedou celým hradem. Výklad bude rozšířen o zajímavosti z oblasti módy, stolování a života šlechty i poddaných v minulosti. Program bude pokračovat na nádvoří, kde ohňovou a žonglérskou show předvede cirkus Levitare. Vzhledem k omezené kapacitě prohlídek si můžete místo rezervovat na 585 012 935.

Letní škola numismatiky

Víkend bude na Katedře historie Filozofické fakulty UP patřit numismatice. Odbornou i laickou veřejnost čekají odborné přednášky, které představí problémy a trendy tohoto specifického odvětví pomocných věd historických.

Degustace vína Just Wine Night

Jak lépe strávit páteční večer, než na zahrádce se sklenicí vína v ruce? V baru Blue Tiger si pro vás připravili pohodový degustační večer. Od 19 hodin se zde představí vinař Aleš Gala se svým Fresh 2017, Veltlínské zelené 2017, Riesling 2013, Gewurtztraminer 2013, Svatovavřinecké 2014 a Frankovku 2015. Vstupné je 250 Kč na osobu a zahrnuje víno a občerstvení.

Sobáčov BEACH OPEN 2018

Turnaj v plážovém volejbale pořádá Sportovní areál Sobáčov. Zahrát si mohou pouze neregistrování hráči, turnaj je čistě amatérský a koná se v sobotu od 8.30 hodin.

Létofest naproti nákupní galerie Šantovka v Olomouci
Létofest v Olomouci přilákal tisíce lidí, zahráli i Kabáti. Najdete se?