VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Na lego, probouzení hory i společný úklid

Tipy na zajímavé víkendové akce na Olomoucku.

5.4.2018
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vladimír Šťastný

Probouzení hory ve Sluňákově

V sobotu 7. dubna se bude v Domě přírody Litovelského Pomoraví ve Sluňákově v Horce nad Moravou, bude probouzet hora a volat sluníčko.

„Pomozte nám s dětmi zavolat na sluníčko, ať společně probudíme horu ze zimního spánku. Pomocí speciálního dalekohledu budeme pozorovat sluníčko a pomocí spektrometru zjistíme, že přicházející světlo ze slunce se skládá z několika barev. Než k nám sluneční paprsek dorazí, musí urazit cestu dlouhou přes 8 minut,“ lákají pořadatelé akce.

Na závěr slunečního putování mohou příchozí, společně pomocí vlastnoručně vyrobených sluníček, probouzet Sluneční horu ze zimního spánku. Těšit se mohou také na milé setkání s ovečkami. Rodinné vstupné je 100 korun, akce se koná od 13 hodin. 

Desítka ve Smetanových sadech

Už po čtyřicáté se v pátek 6. dubna uskuteční Běh Výstavištěm Flora Olomouc, jeden z nejstarších běžeckých závodů, které si i letos mohou milovníci dlouhých tratí v Olomouci vyzkoušet.

Koná se v pátek 6. dubna v 17 hodin v Rudolfově aleji Smetanových sadů, nedaleko Café Restaurantu Fontána, kde je i zázemí akce. Na účastníky hlavního závodu čeká rovných deset kilometrů po asfaltových parkových cestách, mládež a příchozí poběží 3,6 kilometru.

Novinkou jubilejního ročníku je čipové měření výsledků závodu. Startovné je 80 korun při přihlášení online předem, 100 korun při přihlášení na místě a ti, kteří poběží jeden okruh zaplatí 50 korun. Členové TJ Liga stovkařů Olomouc startovné neplatí. Propozice, online přihlášku a posléze i výsledky a fotografie ze závodu naleznou zájemci na stránkách www.liga100.cz 

Karneval APA s prvorepublikovou náladou

Studenti katedry aplikovaných pohybových aktivit FTK UP zvou na 11. ročník Karnevalu APA, který se koná v pátek 6. dubna v olomouckém BEA centru.

Ač moderní budova, tematicky se vrátí zpět v čase do doby první republiky. Hudbou celý večer doprovodí kapela New Street Band. Ples startuje v 19 hodin, vstupné je v předprodeji 200 korun, 250 korun na místě a 50 korun zaplatí asistenti. 

Jiří Schmitzer u Pelikána

Restaurace U Pelikána ma Mrštíkově náměstí ožije v sobotu 7. dubna hudbou. Do Olomouce přijede svérázný písničkář a herec Jiří Schmitzer. Koncert startuje v 19.30, vstupné je 199 korun. 

Kostkování plné lega

Světu z Lega budou o nadcházející víkendu patřit prostory Střední školy polytechnické na Rooseveltově ulici v Olomouci V sobotu 7. i v neděli 8. dubna se tam koná Kostkování, interaktivní a výstavní akce plná Lego zábavy.

Připraveno bude více než 40 herních stanovišť pro děti všech věkových kategorií. Půjde o mechanické hračky, které děti budou samy obsluhovat, z optiky jsou připraveny kaleidoskopy plné LEGA, LEGO robotiku zastanou studenti z olomouckého gymnázia Hejčín a opět budou děti do her vtahovat samotní stavitelé.

V sobotu bude otevřeno od 10 do 18 hodin, v neděli od 9 do 17 hodin. Vstupné je 80 korun.

Romská sláva na Novém Světě

Mezinárodní den Romů se chystá v pátek 6. dubna odpoledne v hospodě U Žida na Novém Světě v Olomouci. Slavit se bude tradičně za doprovodu živých a spontánních romských hudebních kapel a tanečních seskupení.

Program trvající od 14 do 18 hodin nabídne také informace o historii a současnosti mezinárodních romských tradic.

Ukliďme Česko. Přijdete se!

Rukavice, pevné boty a oblečení, které můžete umazat. To je povinná výbava, která bude o nadcházejícím víkendu na řadě míst regionu potřeba. Startuje totiž celorepubliková akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Organizátoři avizují, že nejde ale o lámání rekordů, cílem akce je uklidit nepořádek a černé skládky z našich měst, obcí a především přírody. Startuje se v sobotu 7. dubna, pokračuje se i v dalších dubnových termínech. za minulý rok se díky aktivitě zapojených dobrovolníků zbavila česká města, obce a volná krajina 1634 tun povalujícího se odpadu. Vytřídilo se na 377 tun skla, plastu a papíru.

Do "Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017" se zapojilo přes 96 tisíc lidí. Ti, kteří by chtěli životnímu prostředí pomoct, se mohou zapojit do práce v obcích ale i samotném krajském městě.

Například na olomouckých Lazcích se bude uklízet prostor okolo řeky Moravy a třeba i louka okolo Klášterního Hradiska, sraz je u Lávky přes Moravu v 9 hodin.

Od 8.30 se bude pracovat taky v Náměšti na Hané nebo ve Velké Bystřici, kde se bude sbírat nepořádek z polních a lesních cest mezi Velkou Bystřicí a Hlubočkami.

Uklízet se bude i v Července nebo třeba Uničově. Veškeré info o zapojených místech a organizacích, ale i praktické informace, zájemci najdou na www.uklidmecesko.cz 

Modré dny v Pevnosti poznání

Na Modré dny zve v sobotu 7. dubna Interaktivní muzeum vědy Pevnost poznání Univerzity Palackého v Olomouci. Připomínají Světový den informovanosti o autismu. Návštěvníci se mohou těšit na divadelní představení, žonglování, výtvarné a pohybové aktivity i botanické kouzlení.

Celý den si mohou zájemci užít botaniku všemi smysly, vyzkoušet si různá zklidňující balanční cvičení v koutku s názvem Pohybem k radosti a vyrobit si modrou dekoraci ve výtvarných dílnách.

„Letošní program je velmi pestrý a je určen nejen dětem s autismem a jejich rodinám, ale také jejich přátelům a lidem, kteří se o problematiku autismu zajímají nebo chtějí dětem a jejich rodinám vyjádřit svou podporu,“ řekla Martina Oulehlová, organizátorka setkání.

Pro nejmenší návštěvníky bude jistě atraktivní žonglování s Honzou Hlavsou z Cirkusu Levitare a divadelní představení „Tučňáci na arše“ Divadla na cucky, které pobaví celou rodinu.

V odpoledních hodinách je naplánována projekce Normálního autistického filmu režiséra Miroslava Janka, který se stal podle poroty Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava nejlepším českým dokumentárním filmem roku 2016. Ukazuje poutavý příběh pěti dětí s vysoce funkčním autismem, což znamená, že denně čelí řadě problémů vyplývajících z toho, že vnímají a prožívají svět kolem sebe jiným způsobem.

Dokument ukazuje jejich jinakost nikoliv jako handicap, ale jako výjimečnost. Po filmu bude následovat debata s Michaelem Londesboroughem, profesionálním chemikem, popularizátorem vědy, a především tatínkem jedenáctiletého Jamieho s autismem.

„Porucha autistického spektra často není patrná na první pohled, právě proto je informovanost veřejnosti o jejích projevech důležitá. Na půdě Pevnosti poznání se jí věnujeme mimo jiné proto, že tuto poruchu tak často provází i výjimečnost a nadání v rozličných oblastech lidského konání,” řekl Matěj Dostálek, ředitel Pevnosti poznání.

Akce se v modře nasvícené Pevnosti poznání koná již potřetí. Centrum popularizace vědy se tak připojuje k národní osvětové kampani Česko svítí modře a k mezinárodní akci Light It Up Blue for Autism. Více o programu na www.pevnostpoznani.cz

Království, kde to žije

Království hraje, zpívá a tančí, tak se jmenuje akce, která se koná v sobotu 7. dubna v Sokolovně v Majetíně na Olomoucku.

Od 14 hodin tam bude pestrý program, plný vystoupení hudebních kapel, mažoretek, Folklorního souboru Majetínek, Národopisného souboru Týnečáci nebo třeba kapely Věrovanka. 

Autor: Petra Pášová

5.4.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 18 000 Kč

Odborní pracovníci v oblasti sociální práce Pracovník v sociálních službách/Sociální pracovník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Karla IV. č.p. 99, Moravský Beroun., Náplň práce:, - Kontaktní práce s uživateli služby (mládež), základní sociální poradenství, podílení se na tvorbě programu nízkoprahového zařízení pro děti a mládež a preventivních činnostech - požadujeme samostatnost, uživatelskou dovednost s počítačem - word, excel, internet, chuť na sobě pracovat a dále se vzdělávat., Kvalifikaci Pracovníka v sociálních službách není potřeba mít splněnou - možné doplnění až po nástupu (s příspěvkem zaměstnavatele). Kvalifikace Sociální pracovník dle zákona o sociálních službách výhodou., Zam. výhody: 5 týdnů dovolené, 3 dny zdravotního volna (sick days), čtvrtletní odměňování, možnost dalšího odborného růstu, příspěvek na stravování, Zasílejte životopisy POUZE na uvedený email. Děkujeme.. Pracoviště: Ecce homo šternberk, z.s. - prac. moravský beroun, Karla IV., č.p. 99, 793 05 Moravský Beroun. Informace: Markéta Niesnerová, +420 732 134 992.

Zákaznický servis - Zákaznický servis Pracovníci v zákaznických 9 000 Kč

Pracovníci v zákaznických kontaktních centrech Pracovník/ce zákaznického servisu. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: U stadiónu č.p. 1205/10, Olomouc. Vyhrazeno pro OZP., Požadavky: SŠ vzdělání, výborné komunikační schopnosti, organizační schopnosti, samostatnost. Jedná se o příjem a vyřizování objednávek. Vhodné i pro absolventy. , Mzda: 9.000 Kč. Směny: 7:00 - 13:00 hod., 13:00 - 18:00 hod., Své životopisy zasílejte POUZE na výše uvedený email.. Pracoviště: Grf czech s.r.o., U stadionu, č.p. 1205, 779 00 Olomouc 9. Informace: Radovan Kunc, .

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 14 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Uklízeč/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: tř. Míru č.p. 671/117, Olomouc (konečná zastávka tram. 2 a 7). Předpokládaný nástup: 3/2018., Do našeho centra podpory zdravého životního stylu a pohybové aktivity - Aplikační centrum BALUO v Olomouci hledáme: uklízeče/uklízečku na hlavní pracovní poměr nebo brigádně., Požadavky: zodpovědnost, pracovitost a časová flexibilita - práce ve směnném provozu, soboty, neděle. Prac. doba: Ranní směna 6:00 - 14:15 hod., odpolední směna 14:15 - 22:00 hod., Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené; příplatky za směnný provoz, soboty a neděle., První kontakt je možný POUZE telefonicky nebo mailem.. Pracoviště: Univerzita palackého v olomouci - aplikační centrum baluo, tř. Míru, č.p. 671, 779 00 Olomouc 9. Informace: Ladislava Meluchová, +420 585 636 032.

Výroba - Výroba Mistr ve výrobě 27 000 Kč

Mistři a příbuzní pracovníci v ostatní výrobě Mistr výroby v potravinářství. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: divize Adriana, Tři Dvory 97, 784 01 Litovel. Nástup možný ihned., , Požadavky na uchazeče: SŠ vzdělání; praxe minimálně 2 roky; zkušenost s vedením kolektivu nejméně 30 zaměstnanců; proaktivita; znalost práce na PC; zodpovědnost, spolehlivost, komunikativnost; přirozená autoritu; systémový přístup., , Nabízíme:, - nástupní mzda 27 000 Kč, finanční růst po zaučení a další růst po získání dalších dovedností, až do výše 40 000 Kč, - firma rodinného typu a moderní pracovní prostředí, - zaměstnanecké benefity: závodní kantýna, stravenky, 25 dní dovolené, penzijní připojištění,, těstoviny pro zaměstnance, - finanční odměny za zlepšovací návrhy, - možnost seberealizace, osobní a profesní růst, - výkonnostní prémie a osobní hodnocení nad rámec normy, - perspektivu a zázemí společnosti úspěšné na evropském trhu, největší výrobce těstovin v ČR, , Třísměnný provoz: pondělí - pátek, pracovní doba 7,5 hod./den., , Životopisy zasílejte POUZE na email olga.kadlcikova@europasta.eu nebo tel. kontakt na čísle: 725 930 948.. Pracoviště: Europasta se, divize adriana, 784 01 Litovel. Informace: Olga Kadlčíková, +420 725 930 948.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jahodové plantáže ve Slavoníně - středa 23. května 2018 dopoledne
2 8

Jahodové šílenství je tady! Sběrači vzali řádky útokem

Beerfest na Korunní pevnůstce
21

Korunní pevnůstku ovládne Beerfest. Těšte se na 100 druhů piv, MIG 21 i Olympic

Přepisování dějin a honičky na Pardubicku a Porta v novém hávu: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 22. až 23. května 2018.

Olomoucké hnutí spOLečně představilo kandidátku. Jsou na ní i známá jména

Nové hnutí spOLečně, které vstoupilo na olomouckou politickou scénu koncem letošního března, už zveřejnilo svou kandidátku pro podzimní komunální volby.

Byt v Olomouci za 8 milionů! Klidně jen trik

„Pro kamaráda pracujícího v zahraničí hledám byt ve staré zástavbě, v jakémkoliv stavu. Počítá s cenou 6 až 8 milionů korun,“ takovou nabídku dostali v uplynulých dnech do schránek majitelé bytů v centru Olomouce.

Policie má možného pachatele útoku na tenistku Kvitovou

Kriminalisté možná dopadli pachatele útoku na wimbledonskou šampionku Petru Kvitovou. Uvedla to Česká televize.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT