VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Na lego, probouzení hory i společný úklid

Tipy na zajímavé víkendové akce na Olomoucku.

5.4.2018
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vladimír Šťastný

Probouzení hory ve Sluňákově

V sobotu 7. dubna se bude v Domě přírody Litovelského Pomoraví ve Sluňákově v Horce nad Moravou, bude probouzet hora a volat sluníčko.

„Pomozte nám s dětmi zavolat na sluníčko, ať společně probudíme horu ze zimního spánku. Pomocí speciálního dalekohledu budeme pozorovat sluníčko a pomocí spektrometru zjistíme, že přicházející světlo ze slunce se skládá z několika barev. Než k nám sluneční paprsek dorazí, musí urazit cestu dlouhou přes 8 minut,“ lákají pořadatelé akce.

Na závěr slunečního putování mohou příchozí, společně pomocí vlastnoručně vyrobených sluníček, probouzet Sluneční horu ze zimního spánku. Těšit se mohou také na milé setkání s ovečkami. Rodinné vstupné je 100 korun, akce se koná od 13 hodin. 

Desítka ve Smetanových sadech

Už po čtyřicáté se v pátek 6. dubna uskuteční Běh Výstavištěm Flora Olomouc, jeden z nejstarších běžeckých závodů, které si i letos mohou milovníci dlouhých tratí v Olomouci vyzkoušet.

Koná se v pátek 6. dubna v 17 hodin v Rudolfově aleji Smetanových sadů, nedaleko Café Restaurantu Fontána, kde je i zázemí akce. Na účastníky hlavního závodu čeká rovných deset kilometrů po asfaltových parkových cestách, mládež a příchozí poběží 3,6 kilometru.

Novinkou jubilejního ročníku je čipové měření výsledků závodu. Startovné je 80 korun při přihlášení online předem, 100 korun při přihlášení na místě a ti, kteří poběží jeden okruh zaplatí 50 korun. Členové TJ Liga stovkařů Olomouc startovné neplatí. Propozice, online přihlášku a posléze i výsledky a fotografie ze závodu naleznou zájemci na stránkách www.liga100.cz 

Karneval APA s prvorepublikovou náladou

Studenti katedry aplikovaných pohybových aktivit FTK UP zvou na 11. ročník Karnevalu APA, který se koná v pátek 6. dubna v olomouckém BEA centru.

Ač moderní budova, tematicky se vrátí zpět v čase do doby první republiky. Hudbou celý večer doprovodí kapela New Street Band. Ples startuje v 19 hodin, vstupné je v předprodeji 200 korun, 250 korun na místě a 50 korun zaplatí asistenti. 

Jiří Schmitzer u Pelikána

Restaurace U Pelikána ma Mrštíkově náměstí ožije v sobotu 7. dubna hudbou. Do Olomouce přijede svérázný písničkář a herec Jiří Schmitzer. Koncert startuje v 19.30, vstupné je 199 korun. 

Kostkování plné lega

Světu z Lega budou o nadcházející víkendu patřit prostory Střední školy polytechnické na Rooseveltově ulici v Olomouci V sobotu 7. i v neděli 8. dubna se tam koná Kostkování, interaktivní a výstavní akce plná Lego zábavy.

Připraveno bude více než 40 herních stanovišť pro děti všech věkových kategorií. Půjde o mechanické hračky, které děti budou samy obsluhovat, z optiky jsou připraveny kaleidoskopy plné LEGA, LEGO robotiku zastanou studenti z olomouckého gymnázia Hejčín a opět budou děti do her vtahovat samotní stavitelé.

V sobotu bude otevřeno od 10 do 18 hodin, v neděli od 9 do 17 hodin. Vstupné je 80 korun.

Romská sláva na Novém Světě

Mezinárodní den Romů se chystá v pátek 6. dubna odpoledne v hospodě U Žida na Novém Světě v Olomouci. Slavit se bude tradičně za doprovodu živých a spontánních romských hudebních kapel a tanečních seskupení.

Program trvající od 14 do 18 hodin nabídne také informace o historii a současnosti mezinárodních romských tradic.

Ukliďme Česko. Přijdete se!

Rukavice, pevné boty a oblečení, které můžete umazat. To je povinná výbava, která bude o nadcházejícím víkendu na řadě míst regionu potřeba. Startuje totiž celorepubliková akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Organizátoři avizují, že nejde ale o lámání rekordů, cílem akce je uklidit nepořádek a černé skládky z našich měst, obcí a především přírody. Startuje se v sobotu 7. dubna, pokračuje se i v dalších dubnových termínech. za minulý rok se díky aktivitě zapojených dobrovolníků zbavila česká města, obce a volná krajina 1634 tun povalujícího se odpadu. Vytřídilo se na 377 tun skla, plastu a papíru.

Do "Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017" se zapojilo přes 96 tisíc lidí. Ti, kteří by chtěli životnímu prostředí pomoct, se mohou zapojit do práce v obcích ale i samotném krajském městě.

Například na olomouckých Lazcích se bude uklízet prostor okolo řeky Moravy a třeba i louka okolo Klášterního Hradiska, sraz je u Lávky přes Moravu v 9 hodin.

Od 8.30 se bude pracovat taky v Náměšti na Hané nebo ve Velké Bystřici, kde se bude sbírat nepořádek z polních a lesních cest mezi Velkou Bystřicí a Hlubočkami.

Uklízet se bude i v Července nebo třeba Uničově. Veškeré info o zapojených místech a organizacích, ale i praktické informace, zájemci najdou na www.uklidmecesko.cz 

Modré dny v Pevnosti poznání

Na Modré dny zve v sobotu 7. dubna Interaktivní muzeum vědy Pevnost poznání Univerzity Palackého v Olomouci. Připomínají Světový den informovanosti o autismu. Návštěvníci se mohou těšit na divadelní představení, žonglování, výtvarné a pohybové aktivity i botanické kouzlení.

Celý den si mohou zájemci užít botaniku všemi smysly, vyzkoušet si různá zklidňující balanční cvičení v koutku s názvem Pohybem k radosti a vyrobit si modrou dekoraci ve výtvarných dílnách.

„Letošní program je velmi pestrý a je určen nejen dětem s autismem a jejich rodinám, ale také jejich přátelům a lidem, kteří se o problematiku autismu zajímají nebo chtějí dětem a jejich rodinám vyjádřit svou podporu,“ řekla Martina Oulehlová, organizátorka setkání.

Pro nejmenší návštěvníky bude jistě atraktivní žonglování s Honzou Hlavsou z Cirkusu Levitare a divadelní představení „Tučňáci na arše“ Divadla na cucky, které pobaví celou rodinu.

V odpoledních hodinách je naplánována projekce Normálního autistického filmu režiséra Miroslava Janka, který se stal podle poroty Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava nejlepším českým dokumentárním filmem roku 2016. Ukazuje poutavý příběh pěti dětí s vysoce funkčním autismem, což znamená, že denně čelí řadě problémů vyplývajících z toho, že vnímají a prožívají svět kolem sebe jiným způsobem.

Dokument ukazuje jejich jinakost nikoliv jako handicap, ale jako výjimečnost. Po filmu bude následovat debata s Michaelem Londesboroughem, profesionálním chemikem, popularizátorem vědy, a především tatínkem jedenáctiletého Jamieho s autismem.

„Porucha autistického spektra často není patrná na první pohled, právě proto je informovanost veřejnosti o jejích projevech důležitá. Na půdě Pevnosti poznání se jí věnujeme mimo jiné proto, že tuto poruchu tak často provází i výjimečnost a nadání v rozličných oblastech lidského konání,” řekl Matěj Dostálek, ředitel Pevnosti poznání.

Akce se v modře nasvícené Pevnosti poznání koná již potřetí. Centrum popularizace vědy se tak připojuje k národní osvětové kampani Česko svítí modře a k mezinárodní akci Light It Up Blue for Autism. Více o programu na www.pevnostpoznani.cz

Království, kde to žije

Království hraje, zpívá a tančí, tak se jmenuje akce, která se koná v sobotu 7. dubna v Sokolovně v Majetíně na Olomoucku.

Od 14 hodin tam bude pestrý program, plný vystoupení hudebních kapel, mažoretek, Folklorního souboru Majetínek, Národopisného souboru Týnečáci nebo třeba kapely Věrovanka. 

Autor: Petra Pášová

5.4.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Seřizovači 21 500 Kč Seřizovači a obsluha konvenčních soustruhů Obráběči kovů - soustružník | Olomouc (1803002). Požadované vzdělání: úsv. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Obráběč kovů - soustružník | Olomouc (1803002), , Jste vhodným uchazečem, pokud:, - máte SŠ nebo SOU vzdělání (obráběč kovů - soustružník), - ovládáte znalost čtení výrobního příkazu a technické dokumentace, - máte praxi ve výrobní společnosti, , Budete se věnovat:, - obrábění dle technologického postupu, - kontrola a měření podle předepsaných měřidel, - identifikace neshodných kusů, , Proč by se Vám mohla tato pracovní nabídka líbit?, - nabízíme práci na HPP, - máte možnost přestupu do kmene firmy, - máte nárok na 25 dní dovolené , - přispíváme na stravování, , Pracoviště: Olomouc, Mzda: mzda od 21.500 Kč + čtvrtletní bonusy, Nástup: dle dohody, Směnnost: třísměnný provoz, , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o.., Pavelčákova, č.p. 437, 779 00 Olomouc 9. Informace: Kontakt, +420 773 447 447. Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 18 000 Kč Obsluha lakovacích a jiných zařízení na povrchovou úpravu kovů a jiných materiálů Operátor lakovací linky. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Proplácení přesčasů, roční odměny, stravenky nominální hodnoty 70 Kč/ks, prášek na praní, možnost využití pračky v areálu firmy - údržba prac. oděvu. Práce je méně fyzicky náročná., Požadujeme samostatnost, spolehlivost. , První kontakt POUZE telefonicky nebo mailem.. Pracoviště: Festa servis, spol. s.r.o. - prac., Železniční, č.p. 586, 779 00 Olomouc 9. Informace: Martin Malík, +420 606 780 160. Výroba - Důlní a hutní inženýři kontroly a řízení kvality a 22 965 Kč Důlní a hutní inženýři kontroly a řízení kvality a specialisté v příbuzných oborech Výrobní kontrola - Olomouc (1711007). Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22965 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Výrobní kontrola (1711007), Jste vhodným uchazečem, pokud:, - máte ÚSO s maturitou, případně SŠ strojní – praxe v oboru výhodou, - vyznáte se ve čtení technické výkresové dokumentace, - máte komunikační a organizační schopnosti, - jste týmový hráč, - ovládáte systém řízení kvality ISO 9001 - výhodou, - umíte německy (alespoň základy) - výhodou, - máte řidičský průkaz sk. B, - jste samostatný, spolehlivý, odpovědný, , Budete se věnovat:, - kontrole kvality výrobků (výroba, expedice, celé balicí jednotky), - uvolňování “0“ série výrobků, - tvorbě měřících protokolů, - sběru dat, - provádění kvalitativních interních auditů, , Proč by se Vám mohla tato pracovní nabídka líbit?, - nabízíme stabilní práci na HPP, - čeká na Vás příjemné pracovní prostředí, - nabízíme možnost dalšího vzdělávání a profesního rozvoje, , Pracoviště: Olomoucko, Mzda: dle zkušeností a praxe, Nástup: dle domluvy, , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o.., Pavelčákova, č.p. 437, 779 00 Olomouc 9. Informace: Kontakt, +420 773 447 447. Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 13 000 Kč Pracovníci ostrahy, strážní Strážný. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Průmyslová č.p. 733/9, Olomouc. Vyhrazeno pro OZP., Střežení probíhá ve 12-ti hodinových směnách, vč. nočních, obchůzky, zápis návštěv a vozidel do PC. Denní směny 6:00 - 18:00 hod., noční směny 18:00 - 6:00 hod. Střídání směn je obvykle 2 denní, 2 noční a poté 4 dny volno., Požadujeme spolehlivost a čistý TR., Poskytujeme dotované stravenky a náborové příspěvky., První kontakt je možný POUZE telefonicky PO - PÁ od 8:00 - 15:30 hod. nebo mailem. Nechodit osobně na pracoviště!. Pracoviště: Agentura pancéř s.r.o.- prac. olomouc, Průmyslová, č.p. 733, 779 00 Olomouc 9. Informace: Jarmila Šolcová, +420 585 751 368.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kosmonaut a jeho NASA asistentka v Olomouci zvali na výstavu Cosmos Discovery, která je do 2. září k vidění v areálu výstaviště v Brně.
10

Po Olomouci se procházel kosmonaut

Gólman Sigmy Miloš Buchta v zápase s Baníkem čtyřikrát lovil míč ze své sítě
36

Buchta: Baník nám dal facku. Hrát tak se Sevillou, dostaneme dvouciferné číslo

Autoškola se v Olomouci srazila s vlakem

Nehoda auta a osobního vlaku v úterý dopoledne zablokovala ulici Na Vozovce v Olomouci. 

Olomouc v srpnu 1968. Podívejte se na místa tehdy a teď

Před padesáti lety byly ulice Olomouce plné rozhořčených lidí i vzkazů okupačním vojskům. Podívejte se na místa tehdy a teď.

Řidička měla na D1 vytlačit opel do svodidel. Neviděli jste to?

Svědky nehody se škodou za více než půl milionu korun hledají policisté dálničního oddělení Kocourovec.

Sigma dostala od Baníku výprask, doma stále nebodovala

Potřetí za sebou prohráli olomoučtí fotbalisté ligový zápas na svém stadionu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT