Mozartovy koule

V sobotu 12. srpna se od 9 hodin na Korunní pevnůstce v Olomouci koná 10. ročník open turnaje v pétanque s názvem Mozartovy koule. Přihlášen je rekordní počet hráčů, přesto je turnaj nadále otevřen i příchozím.

Turnaj podporovaný statutárním městem Olomouc je specifický tím, že se na něm schází česká špička, současná reprezentace, zahraniční hráči i amatérští začátečníci bez licence. Letos jsou nahlášeni aktuální mistři republiky, hráči z Polska a Slovenska.

„Na start se musí všichni dostavit v 8 hodin ráno, po nalosování a odehrání základních skupin se play-off dá očekávat kolem 14. hodiny. Finále přijde ke slovu v amfiteátru Korunní pevnůstky kolem 19 hodin,“ říká ředitel turnaje Pavel Konečný.

Název turnaje připomíná pobyt W. A. Mozarta v Olomouci a pro vítěze jsou letos výjimečně připraveny mezi trofejemi a palmáre i skladatelovy busty dovezeny přímo ze Salzburgu. Stejnojmenné cukrovinky pak tvoří jeden ze symbolů turnaje a při registraci hráčů nahrazují welcome drink.

Letošní jubilejní ročník se koná v době, kdy se Olomouc pyšní titulem Evropské město sportu a v době, kdy pétanque aspiruje na zařazení mezi olympijské sporty na hrách v Paříži v roce 2024. 

Rugby v písku u Trojice

Centrum Olomouce se o tomto víkendu promění na rugbyové hřiště. Na Horním náměstí totiž o tomto víkendu, v sobotu 12. a neděli 13. srpna vypuknou rugbyové zápasy v písku. Na příchozí čeká bohatý program, akce se koná od 11 hodin. 

Projížďka na segwayi

Na romantický výlet na SEGWAY za město a zažít nádhernou noční oblohu plnou padajících hvězd nabízí půjčovna SEGWAY Olomouc. Zájemci si vyzkouší jízdu na SEGWAY, průvodce s nimi pojede na krásnou louku v blízkosti fortu Křelov, cca 5 kilometrů z centra Olomouce, 45 minut jízdy na SEGWAY, kde na ně bude čekat pohodlná deka pro 2 osoby a láhev vychlazeného sektu.

Účastníci budou mít více jak hodinu času na nerušené pozorování noční oblohy plné perseidů. Poté opět nasednou na SEGWAY a průvodce se s nimi vrátí zpět do centra Olomouce. Kapacita je omezená na 3 páry (6 lidí). Rezervace je možná na telefonu 778 776 500 nebo na www.segway-olomouc.cz Akce se koná od pátečního večera až do neděle 13. srpna. Cena je 1490 korun pro dvě osoby, 990 pro jednu osobu. Více informací je uvedeno na na www.segway-olomouc.cz 

Litovelský otvírák

Více než patnáct kapel a interpretů a taky tradiční i speciálně vařená piva nabídne letošní ročník festivalu Litovelský otvírák.

Hudební a pivní přehlídka se koná v sobotu 12. srpna v areálu pivovaru v Litovli. Návštěvníky tam bude bavit program na třech pódiích, kde mimo jiné vystoupí Janek Ledecký, Michal Hrůza či Stracené ráj.

Vstup je zdarma, z okolních měst bude na akci jezdit autobusová kyvadlová doprava.

Hody ve Štěpánově s Heidi

Tradiční hodová oslav se chystá o nadcházejícím víkendu ve Štěpánově. Páteční program zahajuje Garden párty ve 20 hodin.

V sobotu nabídne bohatý program vystoupení Heidi Janků, ohňostroj, výstavy i ukázku výcviku psů.

Nedělní část zahájí v 10 hodin slavnostní průvod, hrát se budou divadla, do Štěpánova přijede Vladimír Hron a zazpívá i Yvetta Simonová. Vše je zdarma, kompletní program je uvedený na stránkách obce Štěpánov .

Buty ve Slatinicích

Hody se o nadcházejícím víkendu chystají ve Slatinicích na Olomoucku. V neděli večer na návsi před lázněmi zahrají i Buty. Akce startuje v pátek 11. srpna výstavou bonsaí, taky bude připravené posezení v areálu turistického informačního centra a od 19 hodin hudebně zábavný večer se soutěžemi o ceny, který bude od 20.45 pokračovat letním kinem.

V sobotu se v areálu SK Slatinice uskuteční turnaj v plážovém volejbal, v kopané a od 20 hodin pak hodová zábava se skupinou EXSTRES. V budově obecního úřadu bude  ve 13:30 zahájena výstava „Umělecké léto 2017“ a „Staré Slatinice“.

Na neděli 13. srpna je připraven budíček s dechovou hudbou pana Pavlíčka, výstavy v budově obecního úřadu a v 10.45 slavnostní hodová mše svatá.

V tamních lázních bude od 10 hodin hanácký jarmark a v pravé poledne vyjede 13. rallye historických vozidel, v 18 hodin pak zahrají BUTY.

Po všechny dny hodových oslav bude připraveno bohaté občerstvení a pro děti Lunapark na tréninkovém hřišti SK Slatinice.

Hodovými slavnostmi ožije o tomto víkendu i Velký Újezd na Olomoucku, slavnostní zahájení připadá na páteční podvečer na Náměstí.

Sobota nabídne divadlo, tvořivé dílny, cimbálovou muziku i hodovou zábavu a neděle zase třeba možnost prohlédnout si kryptu tamního kostela sv. Jakuba Staršího a to v čase od 9 do 11 hodin a odpoledne od 15 do 16 hodin. Taky jarmark na Náměstí, klauniádu, motorkáře nebo folklorní vystoupení. Celý program zájemci najdou na stránkách obce.

Kinoamfík

Kinoamfík ve Velké Bystřici zve na rodinnou dobrodružnou komedii podle knihy W. Bruce Camerona Psí poslání. Promítat se bude v pátek 11. srpna od 21 do 23 hodin, vstupné je dobrovolné, občerstvení bude zajištěno. Organizátoři jen upozorňují, že při nepříznivém počasí se promítání ruší. 

Farmářský trh

Třetí farmářský trh zaplní v sobotu 12. srpna centrum Uničova na Olomoucku. Příchozí na Masarykově náměstí najdou kvalitní čerstvé regionální produkty a řemslné výrobky. K poslechu bude hrát kapela Hubertus. Pro děti je připraven skákací hrad, jízda na ponících, výtvarné dílničky. Trhy se konají od 8 do 12 hodin.