Československá párty u nádraží

Připomenout si a oslavit stoleté výročí založení Československa můžou lidé v pátek od 17 hodin před olomouckým hlavním nádraží. Na párty vystoupí český písničkář Pokáč, kapela O5 & Radeček a zpěvačka Katarína Knechtová. Vstupné na akci je zdarma.

Běh na vrchol RCO

Netradiční a dobročinný zážitek v podobě zdolání 420 schodů budovy RCO nabízí běh RUN UP. V sobotu od 10 hodin mohou lidé podpořit projekt Patron Dětí, jehož cílem je pomáhat zdravotně a sociálně znevýhodněným dětem. Každý vyběhnutý schod pomůže. Závod je zároveň i součástí světového poháru Towerrunning.com.

Festival vojenských hudeb

Přehlídka řízných vojenských hudeb rozezní v sobotu centrum Olomouce. Na festivalu se předvede například hudba Hradní stráže, stráž prezidenta Slovenské republiky i hudba polského námořnictva. 

Program začíná už v pátek v 18 hodin koncertem polské vojenské hudby ze Svinoústí v chrámu sv. Mořice. V 19.30 se představí Vojenská hudba Olomouc a zpěvačka Hana Holišová na Horním náměstí, kde je po skončení koncertu asi od 21.30 připraven barokní ohňostroj.

Olomoucký Pivní maraton

Skvělá zábava, super lidi a hodně piva. To vše nabídne v sobotu olomoucký Pivní maraton, který maratonce provede minimálně sedmi hospodami a restauracemi v Olomouci. Závodu se můžou účastnit jak profesionálové, tak amatéři. Ti musí navštívit až deset podniků. Účastnici mohou soutěžit jako jednotlivci, ale také v týmech. Výše startovného je 99 korun.

Rozloučení s prázdninami

Děti i rodiče se v pátek od 16 hodin mohou v olomouckém letním kině rozloučit s prázdninami. Centrum pro dětský sluch Tamtam pro ně připravilo hry, soutěže, tombolu, malování na obličej i divadelní vystoupení. Děti i rodiče pobaví hra Tůdle Nůdle či Klauni z Balónkova. Po setmění se promítne film Kuky se vrací. Vstupné na akci je dobrovolné.

Slavnostní koncert před RCO

Před sídlem krajského úřadu v Olomouci se v sobotu od 19.30 k příležitosti stoletého výročí Československa rozezní hudební nástroje. Příchozí se mohou těšit na vystoupení slovenské filharmonie, Miroslava Dvorského, Jaroslava Svěceného, Felixe Slováčka nebo Andrei Tögel Kalivodové.

Součástí slavnostního večera bude i videoprojekce, která zprostředkuje důležité okamžiky z historie Československa. Cena lístku je sto korun. Večerem bude provázet herečka a moderátorka Tereza Kostková.

Mezinárodní den pro netopýry v zoo

Pro rodiny s dětmi si olomoucká zoo na pátek připravila zajímavý program. Zájemce nejprve seznámí s létajícími savci, jejich důležitostí a způsobem ochrany. Při společné procházce noční zoologickou zahradou se účastníci setkají s Kaloni zlatými a možná volně žijícími netopýry. V poslední části si především rodiče užijí fundovanou přednášku specialisty. Celý program začne v 17 hodin.

Lidový rok ve Velké Bystřici

Od pátku až do neděle čeká Velkou Bystřici už 28. ročník mezinárodního folklórního festivalu. Páteční program zahájí ve 20 hodin Tvarůžkové ódy. V sobotu ve 14 hodin vystoupí dětské folklórní soubory a v 18 hodin na ně naváže program V dobrym zme se zežli.

Od 21 hodin zahraje na struny slovenský soubor Čarovné ostrohy a po jejich vystoupení čeká na ty, co vydrží, ohňostroj. Mší svatou v kostele Stětí sv. Jana Křtitele v 9 hodin začíná nedělní program festivalu. Lidé se můžou opět těšit na lidovou muziku, ale i na vyhlášení soutěže O nejkrásnější okno a předzahrádku.

Letní kino Bohuňovice

Ti, kteří se chtějí na film podívat na čerstvém vzduchu můžou v pátek ve 20 hodin zavítat na bohuňovické letní kino. Na hřišti u kulturního domu se bude promítat český film Dvě nevěsty a jedna stavba. Občerstvení je zajištěno.

Zábava ve Štěpánově

Zatancovat si, poklábosit a dát si pečenou kýtu nebo klobásu můžou lidé od 20.30 hodin na taneční zábavě ve Štěpánově. O hudební doprovod se postará rocková kapela Fernet Šok. Vstupné na akci je dobrovolné.

Národní výstava psů Floracanis

Výstaviště Flora nabídne o víkendu prostory pro výstavu psů. Návštěvníci se od 7. 30 hodin můžou těšit na soutěže i naučné programy. Všechny doprovodné aktivity jako ukázka dravců, naučná stezka, jízda na koni či výcvikový let papoušků jsou v ceně vstupného, to dělá 80 korun. Návštěvníci také můžou ochutnat speciality ze zvěřiny.

Flora Film Fest

Přehlídka naučných filmů s floristickou a botanickou tematikou pokračuje v sobotu ve 21.30 hodin. Vstupné na akci pod širým nebem je zdarma. Ti, co přijdou, by si měli vzít deky na sezení, večer bude chladno.

Uničovský jarmark

Nechat si změřit cholesterol, podívat se na československou vojenskou techniku nebo si poslechnout hudbu. To vše nabízí uničovský víkendový jarmark. Sobotní program začne v 9 hodin na Masarykově náměstí prodejem řemeslných produktů. Děti se zde můžou projet na ponících. O půl hodiny později přijede na náměstí vojenská technika a vystoupí i divadelní herci. O 14 hodin čeká na návštěvníky módní přehlídka a další divadelní a hudební výstupy. Od začátku programu je také možnost prohlédnout si zdarma Šatlavu, místní muzeum či galerii v koncertní síni. Pokud bude hezké počasí, můžou se lidé podívat i na radniční věž.

Bezpečně do školy v Olomouc City

Začátek školy se nebezpečně blíží a s ním přichází akce Bezpečně do školy v Olomouc City. Pro děti budou v neděli připravené soutěže s tématikou bezpečnosti, poznávání dopravních značek, ukázky první pomoci a práce záchranáře či slalom na motokárách. Rozdávat se budou efektivní doplňky a dárky do školy. Celá akce odstartuje ve 14 hodin a vstup je zcela zdarma.