Olomoucký den kávy

Už po třetí se v Olomouci koná den kávy. Tentokrát v podzimním kabátě a na novém místě, v prostoru rezidence Podkova.

V neděli 30. září proběhnou na nádvoří ochutnávky vybraných pražíren, včetně Candycane Coffee, Spaceship Roastery nebo Kikafe.

Kávu doplní sladké i slané dobroty a živá hudba. O hudební doprovod celodenní akce se postará Terez Wrau Artist, zpěvačka jedinečného hlasu a baristka v jednom těle i duši.

Farmářský trh

V sobotu 29. září na Horním náměstí před podloubím radnice opět najdete stánky farmářů a lokálních výrobců, kteří nabídnou čerstvou zeleninu, ovoce, mléčné výrobky, uzeniny, pečivo, džemy, bylinky i koření. Nakoupit můžete od 8 do 13 hodin.

Historická kafírna

V sobotu šternberský hrad provoní káva. A ne jen tak ledajaká. Běžné prohlídky budou ozvláštněny edukačním a trochu gurmánským zážitkem. Na hrad Šternberk zavítá principál studia Bez Kliky milovník dobré kávy Roman Prokeš. S sebou přiveze mimo kávy i historickou pražičku z dob rakouské monarchie, ve které si návštěvníci hradu budou moci sami vyzkoušet práci mistra pražiče.

Dále bude připraveno povídání o historii kávy a ochutnávky kávy vařené v džezvě či kávy filtrované. Program se uskuteční v prostorách zrekonstruované Liechtensteinské kuchyně, která byla slavnostně otevřena v červenci roku 2017.

Noční projížďka na bruslích

Pro všechny milovníky inline bruslení a netradičních zážitků je připravena akce na sváteční pátek - noční projížďka ulicemi Olomouce, jak jinak než na bruslích.

Registrace v Centru Semafor se otevřou v 18.45, tady si také mohou zájemci inline brusle vypůjčit. První vyjížďka začíná ve 20 hodin, druhé kolo vyjede o hodinu později. Připravena je také skvělá hudba a tombola. Přijďte se projet osvětlenými ulicemi Olomouce na místa, kam se běžně nedostanete.

Past na medvěda na Sovinci

Pestrý program ovládne celý prodloužený víkend hrad Sovinec. V rámci tradiční akce Past na medvěda tam budou od pátku do neděle k vidění pohádky, šermíři, žongléři, kejklíři, fakíři i ukázky výcviku a příletu dravých ptáků.

Hradní areál bude otevřený od devíti ráno až do šesti večer.

Scoot Jam Šternberk

V pátek 28. září se bude ve šternberském skateparku závodit. V rámci akce Scoot Jam se sem sjedou freestyloví koloběžkáři, kteří divákům i porotcům předvedou nejlepší kousky ze svého repertoáru.

Borci na koloběžkách se utkají ve dvou kategoriích - do 14 a od 14 let. Registrace do závodů začíná v 11 hodin, následovat budou tréninky a kvalifikace, finálové jízdy potom proběhnou mezi 14. a 15. hodinou.

Freestyle Slalom Games 

Na parkovišti před obchodním centrem Olomouc City se v sobotu 29. září od 10 hodin můžete přijít podívat na Mistrovství ČR ve freestyle bruslení juniorů. Uvidíte Freestyle slalom, rychlostní slalom i jam free jump.

Dobročinný bazárek 

Pokud si chcete udělat radost, pořídit si něco nového či zachovalého z druhé ruky a krásné ručně vyráběné výrobky, můžete v pátek 28. září navštívit kočičí kavárnu CoffeeCat na Vídeňské ulici v Olomouci. Koná se tu totiž dobročinný bazárek pro depozitum Pomocné ruce. Výdělek poputuje na nemocné a opuštěné kočky.

Svatováclavské hody v Pňovicích

Od pátku do neděle se v Pňovicích bude hodovat! Už v pátek můžete navštívit koncert Voccalica v Kostele sv. Václava a to v 16.30 hodin za dobrovolné vstupné.

V sobotu je v obecním parku připraven skákací hrad pro děti, hrát budou Piňovští kanci a country Arrest, v neděli se můžete těšit na historický šerm, folklorní soubory i dechovou hudbu. Samozřejmostí je bohaté občerstvení a tradiční stánky.

Výstava ve Velké Bystřici

V sobotu v 17 hodin můžete navštívit vernisáž výstavy Jana Spěváčka s názvem V letním rozmaru. Návštěvníky zve velkobystřická Galeriezet, kterou najdete na Zámeckém náměstí. Výstava potrvá až do 22. listopadu.