Mňága i 30 druhů piv

Poctivý český bigbít ale taky osvěžující pěnivý mok různých chutí z produkce regionálních pivovarů nabídne o nadcházejícím víkendu festival Hanácké Woodstock ve Velké Bystřici na Olomoucku. Na programu nechybí taková jména jako je legendární Mňága a Žďorp nebo třeba kapela Progres 2 či Stracené Ráj.

Mňága a Ždorp.Zdroj: DENÍK/Milan ŘískýHanácké Woodstock & Bystřické pivní salon se chystá na sobotu 6. srpna v místním amfiteátru v Zámeckém parku. První kapela centrum města rozezní ve 13 hodin.

„Zůstáváme u stejného formátu, kostru festivalu tvoří vystoupení osmi kapel, letošní program je ale asi ze všech ročníků nejsilnější," míní místostarosta města Ivo Slavotínek.

„Obvyklé schéma bylo, jedno až dvě celostátně známá jména, doplněné revivalovými a mladými kapelami. Letos máme čtyři silnější jména a k tomu dvě, tři regionální kapely. Proto si myslíme, že programově jde o nejsilnější ročník," vysvětluje.

Pořadatelé se drží i stejné dramaturgie. Na hudební přehlídce tak hraje jen rocková muzika.

„Festival není multižánrový, ale rockový, držíme se klasického bigbítu, rockové muziky. Myslíme si, že v kombinaci s Bystřickým pivním salonem, který pořádáme druhým rokem nabízíme příjemně strávené sobotní odpoledne. Muzika, pivo a dobré jídlo," pokračuje Ivo Slavotínek.

Pivní stánky zaplní Zámecké náměstí a k dispozici bude okolo třicítky druhů piva. „Významná část produkce bude z malých, místních regionálních pivovarů," upozorňuje ještě.

Program odstartuje ve 13 hodin kapela Celardor, po ní zahraje No limit, Stracené ráj, Krucipüsk, Katoda, Loretta, Mága a Žďorp a festival ve 23.30 uzavře kapela Progres 2.

„Mňága je klasika, vyrůstali jsme na ní, takže se na ni těším. Pro malinko starší posluchače je hodně silnou pozvánkou Progres 2 a myslím si, že pro mladší posluchače je zase velkým tahákem Krucüpisk. Podle některých ohlasů je to vycházející hvězda české rockové scény. Autentická, syrová muzika s původními texty," dodává Ivo Slavotínek.

Vstupné lze koupit i na místě a to za 300 korun. Více informací je uvedeno na www.woodstock.velkabystrice.cz

Missky a volejbalistky na pláži

Velkou plážovou párty plnou zábavy, muziky i nevšedních atrakcí zažije v sobotu pískovna Náklo u Olomouce.

Pláž Molo NO.1 na NákleZdroj: Zdroj: Molo NO.1

Molo No. 1 se promění v místo plné hudby, sportu, soutěží a koupání.

Akce za snížené vstupné padesát korun odstartuje 6. srpna v jedenáct hodin dopoledne a poběží celý den až do deseti hodin večer.

Od rána bude znít na pláži příjemná hudba, o kterou se budou starat vyhlášení djové z olomouckého S-klubu.

Návštěvníci se dočkají módní přehlídky oblečení a plavek. Předvedou ji finalistky letošní Miss Olomouckého kraje. 

Jedním z dalších lákadel bude představení hráček olomouckého volejbalového klubu Univerzity Palackého.

Pro děti i dospělé budou připraveny i soutěže o zajímavé ceny od Radia Haná.

Zájemci si budou moci vyzkoušet i wakeboarding, vodní lyžování či paddleboarding. Nejmenší návštěvníci si užijí skluzavek.

Akci zakončí afterparty s dji. 

VÍCE ZDE…

Královna marmelád u orloje

Do programu Hanáckého farmářského trhu v Olomouci se mohou v sobotu 6. srpna zapojit i sami Olomoučané.

„Přijede Blanka Milfaitová, která v roce 2013 získala ocenění za nejlepší marmeládu na světě a pak přidala řadu dalších zlatých medailí. Paní Blanka bude vařit na ukázku své marmelády. Pokud máte své domácí marmelády, můžete je od osmi hodin donést na trh a zapojit se do soutěže," vyzvala organizátorka trhů Markéta Záleská.

Degustace soutěžních marmelád se pak uskuteční od půl dvanácté a v pravé poledne se bude vyhlašovat.

Chybět nebudou ani hodnotné ceny. Hanácký farmářský trh se koná od dubna do října na Horním náměstí v Olomouci před podloubím radnice od 8 do 13 hodin. (paš)

Neckyáda na Kaprodromu

Na druhý ročník Neckyády se mohou vydat zájemci do areálu Kaprodromu v Olomouci.

Akce se koná v sobotu 6. srpna, start zápisu je od 11 hodin, necky se pak rozjedou o hodinu později. Večer, od 20 hodin pak pořadatelé slibují zábavu kapelou Motors.

Chybět nebude občerstvení a zábava pro děti. Vstupné od 20 hodin je 60 korun.

Moravský šampionát nejkrásnějších koní

Svaz chovatelů Moravy a Slezsky pořádá v sobotu 6. srpna v jezdeckém areálu v Olomouci-Lazcích moravský šampionát tříletých teplokrevných a chladnokrevných klisen. Současně se uskuteční jedinečná výstava koní doprovázená bohatým programem.

Jezdecký areál Equine Sport Center v Olomouci. Ilustrační fotoZdroj: DENÍK/Jiří Kopáč„Samotná výstava začne v jedenáct hodin dopoledne a bude uvedena působivou jízdou kočárů. Následovat bude předvádění tříletých klisen. Souběžně s tím se uskuteční formanské jízdy, práce s kládami, v zápřahu a podobně," uvedl za organizátory Boleslav Navrátil.

Před polednem diváci uvidí přehlídku Moravského teplokrevníka a kolekci teplokrevných hřebců. Odpolední program začne průvodem teplokrevných klisen s hříbaty, načež budou následovat výstavní třídy poníků určené především pro mladší i starší děti, které si také budou moci vyzkoušet jízdu zručnosti.

Po opakovaných ukázkách klisen s hříbaty budou následovat rytířská klání či westernové ukázky.

„Předvedeny pak budou vítězné kolekce klisen teplokrevných a chladnokrevných. K vidění bude veselá čtverylka poníků, ale také jejich výcvik včetně působivých skoků. Program bude uzavřen v 17. hodin rejem kočárů," doplnil Boleslav Navrátil. (paš)

Metropol plný Harryho Pottera

Dobrodružství s Harry Potterem nabídne divákům v pátek 5. srpna olomoucké kino Metropol. V první části maratonu bude Harry hledat Kámen mudrců, objeví tajemnou komnatu, zachrání svého neprávem uvězněného kmotra Siriuse Blacka a utká se s dalšími kouzelníky v soutěži o Ohnivý pohár.

Dobrodružství bude pokračovat hned následující týden, 12. srpna. V tento den Harry bude muset přesvědčit kouzelnický svět, že jeho setkání s Voldemortem bylo opravdové.

Dále Harry zjistí tajemství Prince dvojí krve a utká se v konečném souboji s Tím, jehož jméno se nesmí vyslovit. Filmy se budou promítat v dabované verzi, 1. půlmaraton bude trvat 631 minut + přestávky. Filmová noc s Harry Potterem startuje v 18 hodin a přijde na 250 korun. (paš)

Bouzovský rytířský mumraj

Letní Bouzovský mumraj, aneb markraběte Jošta turnaj nabízí o nadcházejícím víkendu na hradě Bouzov na Olomoucku.

Hrad BouzovZdroj: DENÍK/Kristýna Kovaříková„Je to tradiční akce, letos se koná v rámci Lucemburského roku. Markrabě Jošt byl synovec Karla IV. a na jeho počest už několik let akci pořádáme," informovala kastelánka hradu Bouzov Zuzana Šulcová. Poznamenala, že letos bude mumraj obohacený také o turnaj na koních.

Pro děti budou kromě maškarního plesu na nádvoří připravené i volně přístupné dílny, kde se mohou naučit rytířským dovednostem.

„Nachystali jsme i půjčovnu historických kostýmů, kde budeme mí připravenou sadu pro dvacet dospělých párů. Ti, kdo si oděv zapůjčí, tak budou mít možnost strávit den jako součást panstva a budou mít i nějaké drobné výhody," poznamenala kastelánka.

Mumraj markrabětě Jošta je dvoudenní akcí, program v sobotu 6. srpna začíná v 10.30 a končí ve 20.30. Nedělní část startuje v 11 hodin a potrvá do 16 hodin. Dílny pro děti budou otevřeny od 10 hodin po oba dny. Více informací včetně vstupného zájemci najdou na www.hrad-bouzov.cz (paš)

Sokolská zábava s Katapultem

Odpoledne plné sportu a taky muziky s legendární kapelou Katapult, chystají v sobotu 6. srpna v Nákle na Olomoucku.

Tamní sokolové totiž slaví sté výročí od svého založení v obci a pro veřejnost si tak nachystali pestrý program.

KatapultZdroj: DENÍK/Michaela HasíkováTen startuje ve 14 hodin žákovským fotbalovým utkáním mezi místním a dětmi z Příkaz.

Odpoledne pak svou fyzičku při cvičení předvedou také děti a ženy.

Zároveň se ve 14 hodin představí kapela Nákelanka, hrát bude i skupina Nepijou a po ní v 18.30 zahraje místní Stracené Ráj.

Před 20.15 už ale budou všichni netrpělivě očekávat českou hudební legendu, kapelu Katapult.

Chybět nebude ani občerstvení nebo skákací hrad pro děti.

Akce se koná v zahradě sokolovny a na přilehlých hřištích, vstupné do 17 hodin je 100 korun, po 17 hodině pak 200 korun. Mládež do 15 let má vstup zdarma. (paš)

Hrad v historických kostýmech

Na víkend v historických kostýmech zve všechny návštěvníky stání hrad Šternberk. Jedna z nejnavštěvo­vanějších akcí roku se uskuteční v sobotu 6. srpna od 14 do 18 hodin a v neděli 7. srpna od 10 do 18 hodin.

„Průvodci oblečeni v historických kostýmech provedou návštěvníky celým hradem. Připraveny budou nejen informace z historie hradu, ale i mnoho zajímavého o historii módy a oblékání. V hodovním sále hradu nabídneme půjčovnu kostýmů pro veřejnost. Dospělí návštěvníci i děti mohou vybírat z více jak padesátky dobových kostýmů," informoval za organizátory Jan Gottwald.

Netradiční snímky do rodinného alba si lze pořídit vlastním fotoaparátem nebo se nechat vyfotit fotografem. Půjčovné kostýmů činí 30 korun za osobu, za čtyř člennou rodinu zaplatíte 100 korun. Vstupné na prohlídky pak činí 140 korun pro dospělé osoby, studenti a senioři zaplatí 100 korun a rodinné vstupné za dvě dospělé osoby a až tři děti činí 380 korun.

Více informací naleznete na webových stránkách www.hrad-sternberk.cz. (paš)

Motorkářská zábava

Motoklub berani z Grygova na Olomoucku pořádá v sobotu 6. srpna od 10 hodin v grygovské sokolské zahradě motosraz a rockovou zábavu. B

ěhem celého dne je připraven doprovodný program a bohaté občerstvení.

Ve 13 hodin organizátoři chystají spanilou jízdu, od 15 do 17 hodin pak program myslí na děti.

Vstupné je během dne dobrovolné, od 17 hodin pak 99 korun.

Během odpoledne a večera vystoupí kapely Coutry and Beat Grygov, Pryor rock a Via Paběda. Ve 22 hodin je připravena ohnivá show. (paš)

Venkovské trhy s muzikou

Kvalitní pečivo, uzeniny, sýry, kávu, víno, maso, mošty a spousty dalších dobrot nabídnou Venkovské trhy ve Šternberku už tuto sobotu 6. srpna. Stánkaři své zboží rozloží na tamním Hlavním náměstí.

„Na trzích ale nenabízíme pouze sortiment vážící se k jídlu a jídlo, ale také doplňky a vše, co souvisí s životem na venkově," připomněla Iveta Tomečková z živnostenského odboru MěÚ Šternberk, která má organizaci venkovských trhů na starosti. Trhy se konají od 7.30 do 12.30, k poslechu bude hrát country skupina Heřmánek 1983 z Dolan. (paš)

Country stodola ve Vésce 

Kapely Hot Jazz Šůtrs Sešlost, Blue Exit a Hubertus budou v sobotu 6. srpna hrát ve Vésce, místní části Dolan.

Country stodola, jak se hudební akce jmenuje, startuje v 15 hodin. Organizátoři vzkazují, že akce se koná za každého počasí. (paš)

Majetínský Královský triatlon

500 metrů plavání, 33 kilometrů cyklistiky a 6 kilometrů běh. To je distance hlavního závodu tradičního Královského triatlonu v Majetíně na Olomoucku.

Akce se koná v sobotu 6. srpna v areálu majetínského koupaliště. Prezentace v den závodu je od 11 do 13 hodin, závodníci hlavního závodu se pak na trať vydají ve 14 hodin.

Dětský závod začíná už v 9.15. Více informací zájemci najdou na www.kralovskytriatlon.cz (paš)

Charititativní běh

První srpnovou sobotu se v lázních Slatinice a blízkém okolí uskuteční druhý ročník charitativního běhu s názvem Slatinická sedmička.

Závodu se mohou zúčastnit všechny věkové kategorie, připraveny budou krátké trasy pro děti a sedm kilometrů dlouhá trasa pro dospělé vedoucí přírodním parkem Velký Kosíř. Navíc si účastníci mohou vybrat mezi během a chůzí s Nordic walkingovými holemi," řekla ředitelka lázní Irena Vašicová. Registrace účastníků bude od 8 hodin.

Start dětských závodů je naplánovaný na 9 hodin, start pochodu na 10 a hlavní běžecký závod se koná v 10.30.

Celý výtěžek závodu bude věnován Onkologické klinice při fakultní nemocnici Olomouc. Startovné je 60 korun a více. Čím více přispějete, tím více se odevzdá onkologickým pacientům. Více zde na: www.lazneslatinice.cz, slatinickased­micka.webnode­.cz (paš)