Pivní a gulášové slavnosti

Živá hudba a soutěž ve vaření kotlíkového guláše oživí v sobotu přes den zámeckou zahradu ve Velkém Týnci.

Na osmém ročníku Pivních a gulášových slavností se představí i místní kapely a návštěvníci si budou moci zasoutěžit také v pití piva.

Na akci, která začíná krátce před druhou hodinou odpoledne se představí několik kapel z blízkého okolí, ale i vzdálenějších koutů republiky.

Ilustrační fotoSlavnosti zahájí skupina No Limit, na kterou navážou olomoučtí Bluesberg.

Odpoledne pak vystoupí pražský revival Abba cz a první část programu zakončí Děda Mládek Illegal Band.

Hudební produkce však bude pokračovat až do druhé hodiny ranní, to už ale na jiném pódiu.

„Večerní program se přesune k pódiu k tanečním parketem, aby si návštěvníci mohli také zatančit. K tomu jim zahraje skupina Syrinx," uvedl pořadatel slavností Ivo Stejskal.

Kromě hudby bude program věnován především gulášům. Soutěž v jejich vaření začíná už v jedenáct hodin dopoledne a prozatím je do ní přihlášeno třináct družstev.

„Soutěžící dostanou časový limit a nutné množství, zbytek už je na jejich fantazii. Uvařené guláše bude následně hodnotit porota složená z profesionálních kuchařů a také samotní návštěvníci," vysvětlil pořadatel.

Druhá soutěž se bude pro změnu týkat pití piva na čas a přihlásit se bude moci každý z příchozích. Síly pak poměří ženy a muži zvlášť.

„Dámy budou pít půllitr a pánové tuplák. Nejlepší si za svůj výkon odnesou ceny od zúčastněných pivovarů," doplnil Ivo Stejskal.

Keltská noc v Plumlově

Kemp Žralok u Podhradského rybníka v Plumlově bude už po čtrnácté patřit Mezinárodnímu hudebnímu festivalu Keltská noc.

Keltská noc v Plumlově. Ilustrační fotoNávštěvníci se mohou kromě pořádné porce muziky těšit i na taneční vystoupení, keltský tábor s ukázkou tradičních řemesel, spiritualistická sezení s čarodějkou či ohňovou show.

Na pódiu se představí stálice festivalu, mezi které patří Sliotar z irského Dublinu, Happy to meet či Poitín, ale i spousta novinek a atraktivních hudebních seskupení.

Svět Keltů ožije ve Žralokovi v pátek od 16 hodin a v sobotu od 12 hodin. Program po oba dny končí vždy dvě hodiny po půlnoci.

Velký Vodní den na Poděbradech

Spoustu vodní zábavy slibují na sobotu provozovatelé areálu na olomouckých Poděbradech. Ve spolupráci s redakcí Olomouckého deníku se tu od desáté hodiny dopoledne chystá Vodní den, jehož součástí bude i závod na plavidlech vlastní výroby.

Ilustrační fotoV doprovodném programu návštěvníky neminou ani další vodní atrakce. Vyzkoušet si budou moci například jízdu na kajacích či kanoích. Pro všechny bude k dispozici také vodní zorb, velká nafukovací koule, v níž je možné chodit po vodě.

Pořadatelé v rámci dne přichystali také soutěž.

„Kdokoli, kdo si vyrobí vlastní zajímavé plavidlo, může vyhrát hodnotné ceny od prodejce sportovního vybavení Decathlon," uvedla organizátorka Aneta Špačková.

Kromě všech aktivit dojde i na dobré jídlo a pití. Pro hladové krky bude připravený gril, pro ty žíznivé zase vychlazené pivo. VÍCE ZDE…

Hrad Šternberk s renesanční hudbou

Netradiční kostýmované prohlídky si na sobotu přichystal hrad ve Šternberku. Od šesti hodin večer tady hradem provedou průvodci v historických kostýmech a návštěvníkům ukáží, jak vypadal život na hradě v minulosti. Vyrážet se bude vždy v celou hodinu, přesně v šest, v sedm a v osm.

Prohlídky doplní i hudební program, v hradní kapli vystoupí vokálně instrumentální soubor Hanel Collegium. V jeho podání zazní středověké, renesanční a barokní písně. Vstupné na akci se stejné, jako při běžném provozu hradu, pro dospělé 140 korun, pro děti rovných 100.

Bouzov plný šermířů a kejklířů

Víkend plný historických akcí čeká návštěvníky na hradě Bouzov. Program začíná po oba dny v devět hodin a představí se na něm kejklíři, jihočeský divadelní soubor Dell Arte i skupiny historického šermu.

K vidění budou také sokolnické ukázky výcviku dravých ptáků a možná se ukáže i bílá paní.

Součástí programu budou i prohlídky hradu s průvodci v dobových kostýmech, které na obchůzku vyrazí každou půlhodinu.

Hody v Drahanovicích

Hodovou slavnost pořádá o víkendu obec Drahanovice. Ta začíná už v pátek v devět hodin večer promítáním filmu Okresní přebor – poslední zápas Pepíka Hnátka.

V sobotu pak bude program pokračovat vystoupením skupiny historického šermu, předvedou se modely letadel a vrtulníků a večer zahraje skupina No Problem z Kostelce na Hané. Po celou dobu programu bude pro návštěvníky připraven i tradiční jarmark. V neděli akci zakončí pohárový turnaj v malé kopané.

Veronika Vimmerová