Oslava konce školního roku

Hudební oslava konce školního roku rozezní v pátek areál Letního kina v Olomouci.

Festival pro "všechny věkové kategorie, především pak pro studenty středních a vysokých škol z Olomouce a okolí" vypukne už ve 13 hodin, konec je plánován na 23. hodinu.

Na pódiu vystoupí kapely O5 a Radeček, Pekař, Vasilův rubáš, John Wolfhooker a Hran'n'ice, programem provede beatboxer Nasty.

Army Veteran Day na Lazcích

Ozbrojeným složkám Armády České republiky, vojenskému zdravotnickému personálu a válečným veteránům vzdají (nejen) sportovci hold v sobotu 9. červnav baseballovém areálu na Lazcích.

Od dopoledních hodin bude k vidění vojenská technika, včetně historických vozů a zbraní. Vojenští zdravotníci pomůžou nacvičit správnou techniku resuscitace a představí se i zástupci Československé obce legionářské. Od 13 hodin proběhne slavnostní ceremoniál k uctění válečných veteránů. (bah)

Novosadské slavnosti

Již osmé novosadské slavnosti se konají v pátek 8. června od 11.15 do 22 hodin u Povelské kaple. Vystoupí cimbálová muzika Kubíci, kapely Izbina a Blue Apple nebo děti z Waldorfské školy v Olomouci.

Program doplní divadlo Bez Kliky, stánky s bodypaintingem a pouličním uměním, řemeslné stánky i výstava dobových fotografií.

Olomouckou tržnici provoní guláš

V prostorách olomoucké tržnice se bude v sobotu od 8 hodin konat první ročník gulášových slavností.

Návštěvníky čeká deset druhů této oblíbené pochutiny a jako bonus ochutnají i pravé maďarské hálászlé. Podpořit budete moci také Dobré místo pro život, a to zakoupením Dobrokávy či Dobroguláše.

Hanácké Benátky

Muzikou a pestrou zábavou ožije v sobotu centrum Litovle. Tradiční festival Hanácké Benátky nabídne mimo jiné i spoustu známých jmen české a slovenské hudby, dopolední program pro děti či taneční vystoupení.

Na hlavní  scéně na náměstí Přemysla Otakara to rozjede například kapela Sebastian, Adam Mišík, Tublatanka či Anna K.  PROGRAM ZDE

Italský piknik ve Velké Bystřici 

Celodenní piknik ve velkém stylu si návštěvníci užijí v parku ve Velké Bystřici. Celý park ozdobí designéři, jejichž produkty si budete moci také zakoupit. Mladí návrháři ze Střední školy módy a designu v Prostějově přivezou jedinečnou módní přehlídku inspirovanou příběhy cizinců.

Od 11 hodin bude připraveno občerstvení, včetně regionální pivní produkce a lahodné kávy. To vše navíc s nádechem Itálie, těšit se můžete na italská auta a skútry i libozvučnou italštinu. A samozřejmě spoustu překvapení.

Olomouc běží pro paměť národa

V Olomouci se letos poprvé poběží pro paměť národa – běh pro všechny, kteří to nevzdali. Akce připomíná osudy politických vězňů, válečných veteránů, obětí holocaustu, disidentů a všech bojovníků za svobodu.

Kromě samotného závodu je připraven bohatý doprovodný program, zahraje živá hudba, představí se kouzelnický sport Famfrpál, o hry a deky se postará Zaparkuj. Na akci budou k zakoupení trička a publikace Paměti národa. Program na pódiu začíná v sobotu 8.30, o hodinu později vyběhnou první běžci.

Dětský den ve Chválkovicích

V sobotu 9. června se bude na fotbalovém hřišti ve Chválkovicích konat oblíbený Dětský den.
Můžete se těšit například na moderátorku Radia Haná Martinu Qweetko Procházkovou či ukázku hasičské techniky. Dále klasický program patnácti sportovních stanovišť zpestří skákací hrad, malování na obličej, prohlídka vozu Městské Policie Olomouc nebo vystoupení OSC - Univerzální superhrdinové pro vás. Po skončení programu pro děti bude navíc následovat večerní zábava až do půlnoci.

Překážkový běh v Hněvotíně

Překážkový závod v sobotu otestuje zručnost a vytrvalost celé rodiny. Připraveny jsou tratě pro děti i dospělé a bohatý doprovodný program.

K dispozici budou hry a workshopy nejen pro děti, občerstvení a ceny pro všechny účastníky běhu. Závody začínají ve 12 hodin.

Dětský den v Nákle

V sobotu od 14 hodin se na hřišti za školou v Nákle koná dětský sportovní den pro děti. Akci pořádá Sbor dobrovolných hasičů Mezice. Připraveno je bohaté vyžití pro děti i jejich rodiče.

O tej velkej vojně

V neděli 10. června od 13 do 17 hodin můžete zavítat do Muzea vězeňství v Uničově, kde je připravena výstava s názvem O tej velkej vojně. Ta přiblíží jak aktuální situaci na světových bojištích a péči o raněné vojáky, ale také válečnou techniku a historii a zajímavosti o první světové válce, která byla také přezdívaná Velká.

Pro děti je připravena výtvarná dílna a vzduchovková střelnice. Muzeem vám provedou průvodci v dobových kostýmech.

Do Litovle na kole i koloběžce

Koloběžková prodejna RideOn pořádá další ze série výletů po okolí. Přidat se můžete na vlastní koloběžce i kole, případně si na místě koloběžku zapůjčit. Akce je vhodná také pro děti. Výlet začíná v sobotu v 9 hodin před prodejnou RideOn, trasa vede Litovelským Pomoravím do Litovle a zpět.