Gladiátorské odpoledne v Hněvotíně

Gladiátorské zápasy se chystají na sobotu 27. června v Hněvotíně.

Od 14 hodin budou na programu vyhlídkové lety vrtulníkem, jízdy na segway, zdarma budou hrady a skluzavky pro děti, paintball či poníci.

Své umění předvedou také mažoretky, akrobatičtí piloti a k vidění bude seskok výsadkářů či ukázka zásahu vojenské policie.

Chybět nebude ani tradiční hod vejcem o ceny a na závěr obec rozzáří ohňostroj. Vstupné je padesát korun, platí jej pouze muži.

Rocková Horka s Metallicou a U2

Metallica revival BerounŘíznou muzikou i světoznámými peckami bude v sobotu žít Horka nad Moravou. Festival Rocková Horka tam odstartuje po 17 hodině a hrát se bude až do dvou ráno.

Můžete vidět naživo šest kapel různých stylů, skupiny orientující se jak na vlastní tvorbu, tak i tribute legendárních kapel. Zahraje například melodicko metalová Venefica, Metallica Revival, U2 Revival či Pražský Výběr Tribute.

Organizátoři zvou na perfektní zvuk, světelné efekty a možnost stanování v areálu!

Nebude nouze ani o bohaté občerstvení - makrely, klobásky, steaky, bramboráky, gulášek a pivní lahůdky. PROGRAM ZDE

Šternberk láka na zábavu, pohádky a hrad

Pásmo pohádek, divadlo, ale i program na hradě. To je ve stručnosti víkendový program, který pro veřejnost přichystali ve organizátoři ve Šternberku na Olomoucku.

Hrad ŠternberkV pátek 26. června, od 17 hodin ožije Naše kino promítáním moderního pásma pohádek, které je určeno především pro děti od tří do osmi let. Animované pohádky vytvořili ti nejlepší studenti Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

„Přijďte se na závěr školního roku přesvědčit o tom, že kino nepatří jen dospělákům, ale že před stříbrným plátem si ten svůj šálek čaje dokážou najít všechny generace," láká mluvčí šternberské radnice Irena Černocká. Snížené vstupné pro děti je 50 korun, pro dospělé 70 korun.

Příznivci divadla zase mohou navštívit představení Mrzák Inishmaanský v podání divadelního soubor Šok aneb Šternberští ochotničtí komedianti.

Ti si na sobotu 27. června od půl osmé večer připravili reprízu představení, ve kterém se zvláštním způsobem mísí smích a slzy hořkost nesplnitelných přání, romantická láska a neuvěřitelný podvod, jež sehrají osudovou úlohu v životě hlavní postavy – mrzáka Billyho.

„Hru mohou diváci zhlédnout v prostorách Tyršových sadů v rámci třetího ročníku projektu „Park žije"," pokračovala mluvčí.

Na programu víkendových dní nechybí ani slavnostní odhalení zrestaurovaného reliéfu a pamětní desky Ferdinanda Kuschela, které se uskuteční v sobotu 27. června v 10 hodin na Horním náměstí.

A speciálně pro děti je určen program na šternberském hradě v neděli 28. června od dvou hodin odpoledne.

„Čeká na ně odpoledne plné her a zábavy, v areálu hradu a hradního parku bude připraveno mnoho aktivit pro větší i menší návštěvníky," doplnil Jan Gottwald ze Správy šternberského hradu.

Vstupné na akci činí 30 korun, děti se samými jedničkami mají vstup zdarma.

V rámci vstupného obdrží návštěvníci 2 poukazy na volný vstup na atrakce.

Více informací o všech akcích jsou na webu www.sternberk.eu

Šmoulí den ve Velkém Týnci

Modrou barvou se to bude v sobotu 27. června ve Velkém Týnci jen hemžit.

Šmoulí olympiáda v Žermanicích. Tamní hasiči totiž pro děti chystají Šmoulí den.

Akce startuje ve 14 hodin a všechny děti jsou zvány ve šmoulí masce.

Na programu budou různé soutěže, dětský fotokoutek, ukázka záchrany zraněné osoby a stříhání autogramu, jízda na koni ale i dětská dílnička nebo vyhodnocení nejhezčích masek.

Vstupné je dobrovolné, akce se koná za každého počasí.

Skoky do zatopeného lomu

Za adrenalinovým sportem se zájemci mohou vydat do zatopeného lomu pod Lipinou. Tam se koná jedinečná sportovní akce Bike and water.

Bike and Water - skoky do vody v lomu u LipinyV sobotu si příchozí nenechejte ujít extrémní skákání na kolech a koloběžkách.

Závody odstartují v jednu hodinu po poledni a na návštěvníky bude čekat odpoledne plné adrenalinu a zábavy.

Vstupné do lomu je 20 korun a děti do 135 centimetrů mají vstup zdarma.

Tour de Moravskoberounsko

Koho baví šlapat do pedálů, ten by si v sobotu neměl nechat ujít vyhledávanou cyklistickou akci, kterou pořádá mikroregion Moravskoberounsko – Tour de Moravskoberounsko.

Délka trasy je 30 až 40 kilometrů.

Startuje se v Jívové na náměstí v 9 hodin. Cíl je v jívovské střelnici.

„Zveme všechny zájemce o cyklistiku. Trasa vede pěknou krajinou a na všechny čeká občerstvení," zvala vyznavače jízdních kol místostarostka Jívové Milada Malíková.

Medlovské hody s Argemou

Pestrý program se o víkendu chystá v Medlově.

Medlovské hody sv. Petra a Pavla startují v sobotu 27. června v pravé poledne. Nabídnou folkovou kapelu Trní z Boskovic, vystoupení dětí místní mateřské a základní školy ale třeba i koncert kapely Argema v 17 hodin.

Chybět nebude soutěž spolků Medlov o nejlepší guláš, soutěžit se bude i o nejlepší hodové koláče a místní jedlíci se utkají v pojídání knedlíků. Akce se koná v místním hasičském areálu a vstupné je dobrovolné.

Neděle 28. června pak bude patři hodové mši v 9.30 v kostele sv. Petra a Pavla v Medlově. Po skončení mše svaté bude na farní zahradě připravené hodové posezení.

Hodinový manžel pod širým nebem

Promítáním pod širým nebem odstartují organizátoři v pátek 26. června Kulturní léto v Uničově na Olomoucku.

Na nádvoří tamního městského úřadu se bude od 19 hodin promítat český film Hodinový manžel.

Ještě před snímkem však příchozím zahraje kapela Ženeva Dubská Trio. Vstupné je třicet korun.

Hasičská zábava v Grygově

Hasičská zábava se chystá v sobotu 27. června v Grygově na Olomoucku.

Od 20 hodin ožije tamní sokolská zahrada se skupinou Funny.

K občerstvení se bude nabízet točené pivo, Kofola, uzené speciality, grilované bunďovy steaky. Vstupné 50 korun.