Fort na Nové Ulici otevírá výstavou

Fort XIII. na Nové Ulici o víkendu zahajuje návštěvnickou sezonu. Poprvé bude mít pravidelně otevřeno celé prázdniny.

V prostorách pevnůstky budou v sobotu i v neděli k vidění unikátní letecké snímky Olomouce i obcí střední Moravy z první republiky. 

Veřejnosti se také otevřou části pevnosti, které jsou už opravené. Nebude chybět ani vojenská technika včetně opravdového tanku a program nabídne také výstavu modelů.

Po oba víkendové dny bude otevřeno vždy od 9 do 18 hodin, dále pak během prázdnin každý víkend a svátek. VÍCE ZDE…

Poděbrady zahajují léto

Nové pískoviště pro děti, ale i zbrusu nová a první převlékárna. Takové změny čekají návštěvníky, kteří zamíří na oblíbené olomoucké relaxační místo - přírodní koupaliště Poděbrady.

V sobotu 28. června tam totiž oficiálně začíná Léto.

Akce, které je Olomoucký deník mediálním partnerem, nabídne celodenní program pro nejmenší návštěvníky, chybět nebudou ani grilované dobroty a v 18 hodin areálem zazní muzika kapely Hubertus z Uničova. Ve 21.21 se pak rozzáří stříbrné plátno letního kina s filmem Limonádový Joe.

Nedělní Zebra na Šantovce

Když se řekne zebra, každý si hned vybaví čtyřnohé černobíle pruhované zvíře, co žije někde v Africe nebo v zoologické zahradě. Jenže je tu ještě zebra s velkým Z, a to přesně Zebra Silniční.

Tu dětským divákům i jejich dospělému doprovodu představí Divadlo plyšového medvídka. Publikum se s ní a pravidly, která se k ní váží, seznámí během inscenace Pozor Zebra v Divadle na Šantovce.

Akce začíná v 16 hodin. Vstupné na padesátiminutové představení stojí 50 korun.

Chomoutovští hasičí slaví 130 let

Velkou slávu chystají na sobotu 28. června v Chomoutově, místní části Olomouce. Tamní Sbor dobrovolných hasičů si totiž připomíná 130 let od svého založení.

Program odstartuje už v 10 hodin dopoledne slavnostní schůzí v místní hasičské zbrojnici. Lidé mohou do hasičského zázemí také nahlédnout, následovat bude slavnostní průvod, tanec žen Česká Beseda z Chomoutova a z Horky nad Moravou.

V programu mají své místo i místní předškoláci, chybět nebude však ani soutěž mužstva, minidisko pro děti a taneční zábava se skupinou Alien. Program ukončí ve 22 hodin slavnostní ohňostroj.

Doprovodný program pak nabídne dechovku k tanci i poslechu, ukázku záchrany osoby z havarovaného vozidla, malování na obličej nebo třeba nafukovací skluzavku. Pořadatelé vzkazují, že bohaté občerstvení bude připravené, vstupné je pak pouze na taneční zábavu ve 20 hodin

Olomoucké barokní slavnosti

Víkendovým programem odstartují v Olomouci v pořadí druhé barokní slavnosti. 

Každý večer až do 20. července nabídnou atraktivní operní představení v působivých kulisách jezuitského konviktu a také noční výstup na věž chrámu sv. Michala.

Tento pátek, v sobotu i v neděli je vždy od 20 hodin na programu neobarokní opera Yta innocens na barokní libreto na motivy ze švábských dějin. VÍCE ZDE…

Folkové Pomoraví v Litovli

Hned tři kapely se představí na tradičním hudební přehlídce Folkové Pomoraví. Letos se uskuteční už její osmý ročník.

Příznivci folku se mohou vydat do Litovle, do tamní vodácké restaurace Loděnice, v pátek 27. června. Jako první v 17.30 zahraje dětská kapela Vodníci z Mohelnice, v 18.45 je vystřídá další mohelnická kapela Madalen, trio ve 20.10 uzavře folkrocková kapela z Liberce, Jarret. Vstupné je v předprodeji přijde na 100 korun, na místě pak na 130 korun.

Odpoledne pro děti na hradě Šternberk

Jako rozloučení se školním rokem připravili na neděli 29. června v areálu hradu Šternberk a hradního parku mnoho zábavných aktivit pro větší i menší děti.

Na příchozí čekají například projížďky na koních, trampolína, dětské dílničky, glitter tatoo, skákací hrad i rybolov v hradním rybníčku.

Odpolední program na hradě startuje ve 14 hodin, konec akce je naplánován na 18 hodin. Vstupné je 30Kč, děti se samými jedničkami zdarma.

Amfiteátr zve na Revival a fotbal z Brazílie

Českou komedií režisérky Alice Nellis Revival zahajuje město Velká Bystřice letošní letní promítání.

Snímek, kde se v hlavních rolích představí Bolek Polívka, Pavel Heřmánek a Miroslav Krobot, se odehraje v amfiteátru v sobotu 28. června od 21 hodin.

„Po skončení filmu zkušebně přepojíme na přenos z osmifinálového utkání fotbalového MS v Brazílii. Přijďte se pobavit a užít si letního večera. Občerstvení bude zajištěno, vstupné je dobrovolné," lákají pořadatelé.

Medlovské hody roztančí ABBA i BoneyM

Na tradiční hody se chystají obyvatelé Medlova na Olomoucku. Slavnost odstartuje v sobotu 28. června v pravé poledne v areále místních dobrovolných hasičů .

Na programu je country kapela Countryall, soutěž spolků obce o nejlepší guláš, akademie dětiček z místní základní a mateřské školy, soutěžit se ale bude i v pojídání knedlíků.

V odpolední části všem příchozím zahraje ABBA revival, Boney M revival, lidé se mohou těšit i na slovenskou kapelu Metalinda.

Po celý den nebude chybět bohaté občerstvení, kolotoč, skluzavka, nafukovací balónky, malování na obličej nebo také například stánky s ruční mýdlárnou či tajemnými elixíry.

Daskabát ožije rodáky i travesti show

Ku příležitosti 130 let od založení základní školy a 50 let od vzniku mateřinky pořádá obec Daskabát víkend plný akcí. Do obce se navíc už po čtvrté sjedou rodáci. Zváni jsou také všichni přátelé Daskabátu.

Sobotní program odstartuje úderem desáté hodiny dopolední. Od této chvíle až do 17 hodin budou svoji činnost příchozím ukazovat daskabátští Dobrovolní hasiči, místní myslivecký kroužek Veverky.

Zpřístupněná bude také Obecní kaple a budovy obou školních zařízení. V nich budou vystavené obecní kroniky a historické předměty.

Ve 14 hodin starosta Antonín Venclík přivítá rodáky všechny přítomné a v budově školy položí zástupci obce věnce. V 17 hodin se uskuteční Mše svatá a od 20 hodin začne večerní zábava, na které zahraje skupina Negativ.  Vstupné na tancovačku je 50 korun.

Na nedělní devátou hodinu ranní je připravený průvod obcí, zástup půjde od obecního úřadu k hřišti. Opět budou mít návštěvníci možnost zajít na prohlídku základní a mateřské školy s vystavenými dobovými exponáty.

V 10 hodin diváci shlédnou vystoupení dětí, ve 13 hodin mažoretek. O pořádnou zábavu se postará show populární skupiny Screamers. V 17 hodin bude vyhlášená tombola. Chybět rozhodně nebude občerstvení, včetně mysliveckých specialit.