Špičkový parkur na Lazcích

Až do neděle se v Olomouci koná 5. ročník Světového poháru v parkourovém skákání J&T BANKA CSI-W. Během čtyř dní si můžete užít pohled na ty nejlepší koně a jezdce všech kategorií z celé Evropy, jako obvykle je navíc vstup zdarma, platí pouze zájemci o VIP zónu.

Prodloužený víkend se odehraje v prostředí jezdeckého areálu Equine Sport Center Olomouc. Soutěží se zúčastní přes 100 závodníků, zastoupeni budou kromě jezdců z České republiky také Korea, Litva, Maďarsko, Polsko, Německo, Rakousko nebo Švédsko. Areál je otevřen každý den od 9 do 19 hodin.

Olomoucká štafeta na vozíku

Již šestý ročník olomoucké štafety na vozíku se koná v pátek 22. června od 10 hodin ve Smetanových sadech. Akce je součástí doprovodného programu Mattoni 1/2Maratonu Olomouc 2018.

Štafeta probíhá u altánu, po celých 12 hodin se tu v 250 metrů dlouhých intervalech budou střídat jezdci na vozíku, pro tento den tak bude vozík spojovat bez ohledu na zdravotní stav, věk či pohlaví. I zdraví lidé si tak budou moci uvědomit, jak náročný pohyb na invalidním vozíku je.

Celý den bude provázet doprovodný program, trasu se pokusí zdolat také olomoučtí hokejisté, ale představí se i olomoučtí sledge-hokejisté či finalista Československé SuperStar 2013 Martin Šafařík.

Hodně jedlý piknik

Ideální způsob, jak začít víkend je páteční obědový piknik. Jeden takový se pořádá mezi kolejemi u Václavek. Přijít můžete mezi 12 a 15 hodinou, nachystána bude spousta dobrot, ale jestli máte vlastní skvělý recept, o který se chcete podělit, určitě navařte či napečte a přineste ho s sebou. Připraveny budou pochutiny pro všechny, ať už se stravujete vegansky, bezlepkově nebo vegetariánsky.

Inline For Run 

V Olomouc CITY pro vás připravili INLINE FOR RUN aneb zábavný den dětí na kolečkových bruslích. Připravena je inline aréna se soutěžemi i stanoviště s úkoly a hrami. Brusle si budete moci půjčit a vyhrát některou z cen. Přijďte si zahrát i zasoutěžit v sobotu 23. června od 14 do 18 hodin.

Oslava příchodu prázdnin

V neděli pořádá FK Slavonín a Hospoda hřiště Slavonín Dětský den. Do programu je zařazena ukázka práce psovodů ZKO Lužice, hasiči, závodní kamion Rally Dakar, skákací hrad, řecko-římské zápasy a spousta další zábavy pro děti i dospělé. Akce začíná ve 14 hodin.

Společný trénink bowlingu pro veřejnost

V neděli pořádá BEST Sportcentrum v Olomouci otevřený bowlingový trénink pro hráče každého věku či hráčské úrovně. Po celou dobu bude k dispozici licencovaný trenér, který pomůže vylepšit techniku a poradí spoustu užitečných triků pro lepší hru. Současně můžete změřit síly s dalšími hráči. Trénink začíná v 10 hodin, vstupné činí 250 Kč.

Rocková Horka

Revivalové kapely i místní rockové mašiny to v sobotu rozjedou ve venkovním areálu Sokola v Horce nad Moravou.

Program festivalu Rocková Horka začíná už ve tři hodiny odpoledne a až do hluboké noci nabídne například Crunch, Katodu Olomouc, Green Day Revival, AC/DC Bon Scott Memorial Band či Stracené ráj. Program zde

Den se záchranáři

V sobotu od 13 hodin na hřišti v Hlásnici se koná Den se složkami IZS. Své vybavení a schopnosti tady předvedou policisté, zdravotníci, hasiči i kynologové. Děti si navíc budou moci prohrát v hasičské pěně. Připraven je doprovodný program. Večer bude pokračovat zábavou.

Sovinec plný šermířů

Šermířský víkend plný soubojů nabízí hrad Sovinec.

V sobotu 23. a neděli 24. června na malé i velké návštěvníky čeká podívaná na historické scénky, souboje různými tipy zbraní, loutkové i hrané pohádky. Po oba dny je hrad otevřen od 9 do 18 hodin. 

Hody v Újezdě

V sobotu ve 13.30 hodin začínají v Újezdě hody ve farní zahradě. Vystoupí Jen tak II, cimbálovka Okybača a kapela Reflexy. Kromě nich své umění předvedou také žáci základní a mateřské školy, a mažoretky z Hlásnice.

Pro děti je připravena pěnová koupel, kolotoč, střelnice, skluzavka a trampolína. O občerstvení se postarají stánky s cukrovou vatou, zmrzlinou, topinkami, makrelami, klobásami a mnoha dalšími pochutinami. Dospělí mohou posedět v tradičním vinném sklípku. Celý večer završí ohňostroj. Vstup je zdarma.

Odpoledne pro děti na hradě

Poslední červnová neděle bude na hradě Šternberk patřit dětem. Odpoledne plné soutěží a her tady připravují u příležitosti konce školního roku a začátku prázdnin. Akce se uskuteční v hradním parku od 14 do 18 hodin. Děti se mohou těšit na projížďky na koních, facepaiting, glitter tattoo a mnoho dalších aktivit. Vstupné na akci činí 30 Kč. V případě vytrvalého deště se akce nekoná. Součástí odpoledne bude i vystoupení dětí z hudební školy Yamaha Šternberk.

DJ Kobza i Stracené ráj

Městys Náměšť na Hané zve všechny milovníky hudby na jednodenní festival pořádaný v areálu u kapličky. V sobotu ve 13.30 akci otevře DJ Lukáš Kobza, na pódium se postaví také Marek Ztracený, Pavel Calta, Ptakustik a Stracené ráj. Občerstvení na místě je zajištěno. Dospělí za vstupné na místě zaplatí 299 Kč, děti do 150 cm 50 Kč.

Moravia Sport Expo

V pátek od 10 do 19 hodin a v sobotu od 9 do 17 se na Výstavišti Flora v Olomouci koná veletrh sportu a zdravého životního stylu Moravia Sport Expo. Svou práci zde představí desítky sportovních a volnočasových organizací.

Připravila: Barbora Havlová