Dýňobraní na Poděbradech

V sobotu od 10 hodin se budou olomoucké Podebrady chystat na podzimní sezonu a pomoci s výzdobou můžete i vy. Objednejte si svou dýni na telefonu 734 384 635 a potom už jenom doražte, klidně s celou rodinou.

Veškeré další potřeby na vydlabávání na vás budou čekat na místě. Svou dýni si můžete odnést po skončení akce domů. Zahřát se budete moci gulášem nebo poctivou dýňovou polévkou.

První olomoucká výstava ježků

Netradiční, ale stále oblíbenější domácí mazlíček. To je ježek bělobřichý, kterého si budete moci blíže prohlédnout na první olomoucké výstavě těchto zvířat. Veřejnost se na ježky může přijít podívat v sobotu 3. listopadu od 10 do 17 hodin,děti do 3 let mají vstup zdarma, do 15 let zaplatí 20 Kč a dospělé bude vstup stát 40 Kč. Na výstavě mohou majitelé ježčích kamarádů zakoupit také vybavení potřebné k chovu, včetně krmného hmyzu. Ježky můžete obdivovat v sobotu od 10 hodin v klubu Arx.

Michael Jackson Symphony

Největší hity krále popu v jedinečném podání Moondance Orchestra Martina Kumžáka a Moravské filharmonie Olomouc si diváci mohou vychutnat v neděli od 19.30 hodin v pavilonu A Výstaviště Flora Olomouci.

Koncert bude vyvrcholením sezony a oslav 60. výročí květinových výstav Flora Olomouc.

Koncert Sto zvířat

V sobotu v 18 hodin se v Sklubu koná koncert oblíbené české kapely Sto zvířat. Po úspěšné letní festivalové sezoně přijíždí Sto zvířat do Olomouce se svým podzimním Elephantour. Představí nejlepší písně z celé tvorby kapely, ale také ochutnávky z chystaného alba.

Klub se otevírá v 18 hodin, koncert začíná ve 20 hodin. Vstupenky můžete zakoupit online nebo v předprodeji na pokladně Sklubu.

Bystřické banjo

Všichni milovníci folkové, trampské, country a bluegrassové hudby zavítají v sobotu do Velké Bystřice, kde se koná jubilejní dvacátý ročník festivalu Bystřické banjo. Zahrát přijedou kapely Alibaba, BG Styl, DC Vocal, Falešná karta nebo třeba přerovští Šediváci.

Občerstvení na akci je zajištěno, na závěr si, už tradičně, společně zazpíváte. Vstupenky můžete zakoupit na místě 250 Kč. Akce začíná v 15.30 hodin v Kulturním domě ve Velké Bystřici.

Výlov pod zámkem

Parádní úlovky a bohaté občerstvení slibuje slavnostní výlov Podhradského rybníka v Plumlově. Je naplánován na sobotu 3. listopadu a startuje v osm hodin ráno.

„Akce se uskuteční za každého počasí, na místě bude možné zakoupit nejen čerstvě vylovené ryby, ale také další jídla a občerstvení v podobě teplých i studených nápojů,“ láká mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař. 

Maxipes Fík v divadle

Divadelní představení pro děti si připravili na nedělní odpoledne v Litovli. Děti i rodiče se mohou těšit na vyprávění příhod přerostlého psa Fíka a jeho nejlepší kamarádky Ájy.

Dozvíte se, jak se Fíkovi podařilo dostat do školy, jak se naučil psát, řídit auto a jak se stalo, že dostal angažmá v cirkusu. Vstupné v předprodeji stojí 50 Kč, na místě potom zaplatíte 100 Kč, děti do 3 let mají vstup na pohádku zdarma. Divadlo se odehraje ve Velkém sále Záložny v Litovli, představení začíná v 16 hodin.

Horolezec Jaroš o Koruně Himaláje

V neděli od 17 a 19.30 hodin se v Kině Metropol koná přednáška horolezce Radka Jaroše. Ten je nejúspěšnějším českým himálajským profesionálním horolezcem. Výstupy absolvuje výhradně bez použití kyslíkového přístroje a pomoci výškových nosičů. V roce 2014 úspěšně dobývá poslední, čtrnáctou osmitisícovku – K2 a zapisuje se do síně slávy světového horolezectví. Stává se tak teprve patnáctým člověkem na světě, který získal Korunu Himálaje.

Přednáška Radka Jaroše vychází z jeho více než 20 let trvající kariéry profesionálního horolezce, zážitků a zkušeností nasbíraných v průběhu nespočtu himálajských expedic. Přednáška s promítáním zaujme každého milovníka dobrodružství a nebezpečné, nedotčené krásy nejvyšších pohoří planety Země. Vstupné na přednášku stojí 180 Kč.

Lutínské strašidlení

V sobotu 3. listopadu se bude v Lutíně strašit! Od 17 hodin budou z Rybníčku vycházet malé skupinky odvážlivců, kteří se vydají pokořit strašidelnou stezku. Zúčastnit se může celá rodina. Na akci se bude prodávat svařák a strašidelné občerstvení.

Lampionový průvod aneb Uspávání broučků

Sobotní odpoledne zpestří lampionový průvod v Hlušovicích. Připravte si lodičku z přírodních materiálů, namalujte broučka, vezměte lampion a vydejte se k rybníku, odkud průvod vyjde a kde broučky děti budou moci uspat. Namístě bude nachystáno občerstvení. Akce začíná v 16.30.

FuckUp Night v Olomouci

Že ne vždy se daří a každý neúspěch může být cennou zkušeností, o tom bude už druhá FuckUp Night v olomouckém kinu Metropol. Na pódium vystoupí pět osobností z různých profesních oblastí, aby se podělili o své zážitky s neúspěchem. Zastoupeny budou oblasti fotografie, grafického designu, módy, gastronomie a dokonce i seznamovacích služeb. Akce začíná v 19 hodin.